Сухофрукти - смачні ліки

Курага, урюк

Курага — висушені без кісточок на сонці плоди зрілих абрикосів (різновиди: урюк, кайса). Курагу традиційно використовують у лі­куванні серцевих хвороб. Вона вирізняється високою харчовою цінністю і є природним опалюва­чем жиру. Незважаючи на значний вміст вуглеводів, вона добре зас­воюється і не перетворюється на жир, як це зазвичай буває з іншими продуктами, що містять багато ву­глеводів.
Харчові волокна, що містяться в ній, активно сприяють кращій роботі кишечника і виводять з організму накопичені токсини. Це один із за­собів лікування гіпертонії. Сушені абрикоси рекомендують при атеро­склерозі і коронарній недостатності, тому що вони містять калій. Вважа­ється, що курага стимулює ріст, зміцнює організм — ось чому вона обов'язкова в харчуванні дітей. Курагу призначають хворим з порушенням серцевого ритму, недостат­ністю кровообігу, при інфаркті міо­карда і гіпертонії. Добова доза кура­ги 100-150 г забезпечує, крім того, нормальну регуляцію випоро­жнення. її відвари, настої не дуже си­льно, але досить довго збуджують за­лози шлунка і посилюють зовнішньо-секреторну функцію підшлункової залози.

Курага при серцевих хворобах

Рецепт №1. Змішати курагу порів­ну з родзинками і волоськими горі­хами. Щодня з'їдати кілька ложок цієї суміші.
Рецепт №2. Взяти по 300 г кураги, чорносливу, інжиру, горіхів і 100 г меду. Сухофрукти промити, курагу і чорнослив замочити в 100 мл води на годину. Потім фрукти відтиснути, додати горіхи і мед. Збити в міксері до утворення однорідної пасти. Вживати 2 рази на день по чайній ложці.
Рецепт №3. Взяти 2 лимони, ядра від 50 штук волоських горіхів, 0,5 кг родзинок. Усі компоненти, лимони зі шкіркою, але без насіння, пропу­стити через м'ясорубку, ретельно перемішати. Вживати по столовій ложці 3 рази на день після їди.
Або: додати до перерахованих компонентів 0,5 кг кураги, м'якоть одного грейпфрута і 400 г меду з квітковим пилком.
Рецепт №4. 100 г кураги добре промити теплою водою, подріб­нити, залити 0,5 л окропу, настою­вати 6 годин у щільно закритому посуді. Вживати по склянці 4-5 разів на день.

Фініки

Фінікам народна медицина зда­вна приписувала багато користі: вони оновлюють кров, знімають втому і біль у попереку, лікують за­студжені легені. Часте вживання фініків також сприяє значному збільшенню кількості чоловічих сперматозоїдів. Фініки містять еле­менти, які мають властивість стис­кати і стягувати стінки матки, спри­яючи пологовій діяльності. Більше того, вони допомагають зупини­ти рясну післяпологову кровотечу. Одна з рідкісних цілющих власти­востей фініків — профілактика раку. В арабських країнах жителі пустель, у раціоні яких постійно є фініки, майже не знають такої хво­роби. Тому хворим на онкологічні недуги рекомендують постійно їсти фініки — не менш як 5-7 штук на день.
Фініки дуже поживні, допомага­ють при паралічі лицьового нерва, мають сприятливу дію при пере­втомі й фізичній втомі, застудних захворюваннях. Також вони багаті на кальцій, а значить, сприяють зміцненню кісток. У цих унікальних плодах 23 види амінокислот, яких немає в інших фруктах. Плоди є добрим засобом для зниження ар­теріального тиску, вони насичують організм калієм і значно зміцню­ють серцевий м'яз. Відомо, що фініки активізують обмін речовин в організмі і знижують рівень хо­лестерину в крові. Солодкі плоди незамінні при анемії. Крім того, фініки заспокоюють кашель, спри­яють виведенню мокротиння, підтримують захисні сили організму. Фініки — незамінний продукт для дітей і вагітних жінок. Сучасні дієтологи рекомендують давати фініки неврівноваженим дітям і людям котрі потерпають від нервових розладів.
Якщо щодня вживати сім плодів поліпшиться опірність організму фініки підтримують здоров'я і допомагають лікуванню. Якщо не вживав ти фініків у великій кількості, побічних дій можна не побоюватися.
Анемія, імпотенція і хронічна втома: 10 свіжих фініків покласти в літрові банку, додати чайну ложку імбиру 0,25 чайної ложки кардамону і щіпку шафрану. Закрити банку і залишити її в теплому місці на 14 днів. Після цього щодня з'їдати по фініку.
Дистрофія: 5 промитих фініків залити склянкою води і кип'ятити 151 хвилин, остудити, вийняти кісточки, потовкти м'якоть і додати відвар рису. Змішати склянку вареного рису щ одержаною сумішшю і вживати ні десерт. .
Виснаження і худорлявість: частіше вживати фініки разом з горіхами, наприклад арахісом.
Надмірне газоутворення: їсти пресовані фініки з меленим чорним кмином.
Нервові хвороби: з'їдати 10 плодів фініків, запиваючи склянкою молока.
Лікування раку: змішати фініки, мед, насіння чорного кмину й олек­сандрійський лист (касія, сіна), взяті у співвідношенні 1:1. Вживати мале­нькими порціями.
Зловживання цими плодами може викликати сильний біль голови.
Фініки довго перетравлюються, тому їх не рекомендують вживати 1,5 -2 години до сну.

Чорнослив

Чорнослив унікальний тим, я навіть сушений зберігає цінні речовини, на які така багата свіжа слива. Чорнослив — сушена слива особливого сорту, найяскравіше проявляються її сечогінні та послаблювальні властивості, дуже корисний при хворобах печінки і нирок. Він добре поліпшує апетит і травлення, ефективний при і анемії і для профілактики серцево-судинних хвороб, гіпертонії. Калій сприяє зниженню кров'яного тиску і зменшенню ризику інсульту. Чор­нослив — чудова профілактика он­кологічних хвороб.

Лікувальні рецепти із застосуван­ням чорносливу

Рецепт №1. Взяти 2 столові лож­ки натертого на дрібній тертці чор­носливу, столову ложку плодів шипшини, столову ложку сморо­дини, залити 400 мл окропу, нас­тоювати 3 години, процідити і до­дати 2 чайні ложки меду. Вживати по 50 мл 2 рази на день за годину до їди протягом 10-14 днів для профілактики і лікування поліавітамінозу.
Рецепт №2. Змішати столову ло­жку тертого чорносливу, столову ложку плодів шипшини, столову ложку горобини червоної, залити 400 мл окропу, настоювати 1,5 го­дини, потім процідити. Настій пити по 100 мл 3-4 рази на день за 20 хвилин до їди. Курс лікування становить від 7 до 10 днів. Засіб ефек­тивний при авітамінозі.
Рецепт №3. 30 г натертого на І тертці чорносливу, 50 г натертої на тертці моркви, 2 столові ложки ягід смородини, столову ложку плодів шипшини і чайну ложку бруньок смородини залити 1 л окропу, на­стоювати 2 години, процідити. Вживати 2 рази на день за 30 хви­лин до їди при дефіциті вітаміну С. Курс лікування становить 14 днів і вживають при авітамінозі.
Рецепт №4. Змішати 5 столових ложок тертого чорносливу, столову ложку плодів шипшини і столову ложку смородини, залити 400 мл окропу, настоювати 3 години, потім процідити і додати 2 чайні ложки меду. Пити по 100 мл 2 і рази на день за годину до їди про­тягом 14 днів. Засіб ефективний при ангіні.
Рецепт №5. Натерти на дрібній тертці 30 г чорносливу, помістити в І емальовану або скляну посудину, І додати столову ложку яблучного І оцту, настоювати годину, відтиснути І одержану рідину і розбавити її кип'яченою водою в пропорції 1:1. Цим розчином полоскати горло кожні 2-2,5 години. Засіб ефек­тивний при ангіні.
Рецепт №6. 300 г чорносливу по­мити, дрібно нарізати, залити 1 л води і варити годину. Відвар про­цідити, використовувати теплим для полоскання горла 3-4 рази на день.
Рецепт №7.100 г тертого чорнос­ливу залити 200 мл води, кип'ятити на слабкому вогні 15 хвилин і прик­ласти його до уражених суглобів на 20 хвилин. Процедуру проводити 2 рази на день. Курс лікування 7-10 днів.
Рецепт №8. Взяти столову ложку тертого чорносливу, додати столо­ву ложку гасу, перемішати, загорну­ти в марлю і накласти на хворий су­глоб. Засіб ефективний при артриті.
Рецепт №9. Взяти столову ложку тертого чорносливу, столову ложку тертої цибулі, чайну ложку подріб­неного часнику і 2 столові ложки ко­ренів лопуха великого, залити 500 мл горілки, настоювати 14 днів, періодично збовтуючи. Потім про­цідити і залишити ще на день. Схе­ма лікування: у перший день вжити одну краплю настоянки, потім щод­ня додавати по краплі доти, доки їх кількість не становитиме 7. Після цього щодня збавляти по краплі протягом відповідного часу. Засіб ефективний при артриті.
Рецепт №10. Столову ложку квіток гречки і столову ложку тертого чор­носливу залити 2 склянками окро­пу, настоювати 2 години в закритій посудині і процідити. Пити по 100 мл 3-4 рази на день. Курс ліку­вання становить 7 днів. Засіб допо­магає при атеросклерозі.
Рецепт №11. Взяти столову лож­ку тертого чорносливу та 2 столові ложки квіток алтею, залити цю су­міш склянкою окропу, дати настоя­тися 10-15 хвилин, пити теплим по 100 мл 3-4 рази на день. Зас­тосовувати при бронхіті.
Рецепт №12. Столову ложку тер­того чорносливу і 2 столові ложки насіння чорного кмину залити в те­рмосі 500 мл окропу, настоювати годину, процідити. Вживати по 50-75 мл настою 3-4 рази на день перед їдою. Засіб допомагає при бронхіті.

Яблука

Завдяки значному вмісту віта­міну С і заліза ці плоди використо­вують для лікування анемії і зміц­нення імунітету. Яблука сприяють зниженню тиску і допомагають при тромбофлебіті. Сухі плоди мають сечогінну, жовчогінну і послаблювальну дію. Вони незамінні в ліку­ванні запальних захворювань шлунково-кишкового тракту, допома­гають боротися з дисбактеріозом, рекомендовані вагітним і літнім людям, добре впливають на нервову систему, роботу пам'яті та інтеле­ктуальні здібності.
Сушені яблука зберігають корисні властивості, вони містять багато та­ких речовин і вітамінів, на які не впливають термічна обробка й ви­сокі температури.
Рецепт №1. Лікувальна суміш про­ти закрепів. Ошпарити і ретельно промити по 0,5 склянки сухих яблук, родзинок, кураги, чорносливу, ін­жиру, фініків. Усе це пропустити че­рез м'ясорубку, додати по 0,5 скля­нки рідкого меду, мелених го­ріхів і слизистого настою лляного насіння (0,5 склянки насіння на скля­нку води). Перемішати, скласти в ба­нку, закрити кришкою і зберігати в холодильнику. Вживати по чайній ложці 3 рази за 30 хвилин до їди і 4-й раз — на ніч. Якщо ефекту не буде, то вживати по десертній або столовій ложці.
Рецепт №2. Десерт із сушених яб­лук. Взяти 400 г сушених яблук, по­сипати меленими горіхами, додати кориці і цукру до смаку. Змішати зі збитими вершками. Рекомендують при авітамінозі.
Рецепт №3. Вітамінна суміш із су­шених яблук і сухофруктів. Узяти в рівній кількості сушені яблука, ро­дзинки, чорнослив, курагу, очищені волоські горіхи. Промити і висуши­ти. Нарізати один лимон зі шкіркою, але без насіння. Пропустити сухо­фрукти і лимон через м'ясорубку. Додати 4 столові ложки меду. Перемішати. Скласти в окремий посуд. Вживати по чайній ложці 2 рази на день після їди. Застосовувати про­тягом місяця. У разі потреби повто­рити курс. Вживати вітамінну суміш рекомендують для зняття асте­нічного синдрому, загального синдрому втоми.

Немає коментарів :

Дописати коментар