Озонотерапія: показання та протипоказання, відгуки, опис процедури, результати

Сучасна медицина використовує не тільки медикаментозні і хірургічні методи лікування різних захворювань. Також застосовуються високотехнологічні розробки, які досить ефективні і завдають найменшої шкоди організму людини. Одним із сучасних методів лікування широкого ряду захворювань є озонотерапія. Показання та протипоказання, відгуки про цей метод ви знайдете в даній статті.
Озон являє собою з'єднані воєдино три молекули кисню. За своєю хімічною природою він є одним з найсильніших окиснювачів. Також відомо, що озон має велику активність. У зв'язку з цими властивостями ця сполука досить широко застосовується в медицині і косметології.

Причини популярності озонотерапії

Метод озонотерапії застосовуються в Європі та США вже понад півстоліття. В Україні він з'явився в 90-х роках. Зараз цей метод завойовує все більший авторитет в традиційній медицині.
Озон володіє наступними властивостями:
  • надає протизапальний ефект; 
  • забезпечує адекватну імунну реакцію організму; 
  • сприяє швидкому загоєнню ран. 
Озон також довів свою ефективність проти багатьох мікроорганізмів:
  • вірусів; 
  • бактерій; 
  • найпростіших; 
  • грибків. 

Показання

Озонотерапія, показання та протипоказання методу - ця інформація надається пацієнту перед тим, як він прийме рішення про прийнятність даної процедури. На сьогоднішній день цей вид лікування застосовується в наступних сферах.
У косметологічних клініках фахівці-дерматологи пропонують за допомогою озонотерапії досягти бездоганного стану шкіри. Дана процедура омолоджує, позбавляє від акне і запалень, підтягує шкіру й надає їй свіжий вигляд.
Завдяки відмінним антибактеріальним властивостям озонотерапія застосовується в хірургії для якнайшвидшого загоєння опіків, післяопераційних швів, трофічних виразок.
Даний вид терапії допомагає людям добитися стрункості і знизити вагу.
Озон широко застосовується в гастроентерології, для того щоб виліковувати гастрити, виразки, коліти.
Дана терапія дуже затребувана в гінекологічній практиці. Процедура озонотерапії досить ефективна при утрудненнях у виношуванні дитини, для лікування залізодефіцитної анемії і при проявах раннього і пізнього токсикозу. Також ця процедура сприяє посиленню постачання плоду всім необхідним для нормального розвитку.
У дерматологічній практиці дана процедура застосовується для лікування шкірних захворювань: екземи, псоріазу, нейродерміту, герпесу.
У салонах краси озон використовується в антицелюлітних програмах. Замість горезвісної апельсинової кірки утворюється гладка і підтягнута шкіра.
Перш ніж призначити вам цю процедуру, лікар проведе ряд діагностичних досліджень. Він розповість вам про те, що таке озонотерапія, які є показання та протипоказання, відгуки про цей метод - вся ця інформація має значення. Тому пацієнт повинен бути повністю обізнаний. Найважливішим плюсом, яким характеризується процедура озонотерапії, є її добра переносимість пацієнтами і відносно невисока вартість. Ці фактори обумовлюють її зростаючу популярність.

Протипоказання

Крім численних свідчень, озонотерапія має ряд протипоказань. Дану процедуру можна проводити в тому випадку, якщо у пацієнта:
  • схильність до виникнення судом; 
  • підвищена чутливість організму до озону; 
  • панкреатит в гострій формі; 
  • гіпотонія; 
  • недостатнє згортання крові; 
  • порушення нормального функціонування щитовидної залози; 
  • проблеми з кровообігом; 
  • наявність внутрішніх кровотеч в анамнезі; 
  • тромбоцитопенія. 
Варто пам'ятати, що озон відноситься до токсичних газів, тому поводитися з ним слід вкрай обережно. До роботи з цією речовиною допускаються тільки спеціально навчені професіонали. У виборі клініки або фахівця, обслуговуючого на дому, ключовим моментом має бути сертифікат про наявність спеціальних навичок, а також велику кількість позитивних відгуків вдячних клієнтів. Справжній фахівець, перш ніж виробляти процедуру, повинен в обов'язковому порядку розповісти вам про те, що таке озонотерапія, показання та протипоказання, відгуки його клієнтів з приводу цієї маніпуляції. Також він повинен запитати у вас про наявність хронічних захворювань і наявності алергічних реакцій. Якщо фахівець з порога пропонує вам приступити до процедури, то це повинно вас насторожити.

Застосування 

На сьогоднішній день озонотерапія застосування знайшла в різних сферах косметології та медицини. Вона використовується як самостійна процедура або як доповнення в оздоровчому комплексі. У косметологічних клініках озонотерапія використовується і рекомендується клієнтам в курсі омолоджуючих послуг. Вона ефективно відновлює молодість організму. Курс озонотерапії спрямований на загальне оздоровлення організму, відновлення його ресурсів для боротьби з наявними захворюваннями і з ознаками старіння.
Процедура здійснюється наступним чином: спочатку лікар здійснює підготовку тіла до процедури. Це відбувається у вигляді масажу спеціалізованими насадками. Після того як підготовка була здійснена, проводиться введення безпосередньо суміші кисню і озону. Розрізняють декілька способів застосування цього цілющого коктейлю. Вид введення суміші в організм людини залежить від того, яка мета переслідується в ході терапії. Таким чином, озонотерапія буває:
  • місцева; 
  • велика аутогемотерапія; 
  • внутрішньовенне введення ОФР (озонованого фізрозчину); 
  • ректальна інсуффляція; 
  • мала аутогемотерапія; 
  • озонорефлексотерапія; 
  • зовнішня; 
  • комплексна. 

Місцева озонотерапія

Даний вид процедури знаходить своє широке застосування в косметології, дерматології і в хірургії. Даний спосіб здійснюється за допомогою введення газової суміші в шкіру пацієнта у вигляді мікродоз. Для цього за допомогою шприца проводяться ін'єкції саме в ті зони, які потребують естетичної корекції. Таким чином здійснюється озонотерапія від прищів. Завдяки високій ефективності процедури від акне не залишається і сліду. Відмінні антибактеріальні властивості озону допомагають усунути бактерії, що викликають запальний процес. Також цей газ сприяє поліпшенню циркуляції крові і підвищує місцевий імунітет. Пацієнти, які позбавилися від акне за допомогою курсу озонотерапії, залишають просто чудові відгуки. Особливо вони підкреслюють доступність процедури, її малу травматичність, високу ефективність і малу кількість протипоказань. Також місцеве застосування озону може полягати у внутрішньому прийомі чи зрошенні або полосканні ОФР або дистильованою водою, насиченою цілющим газом. Це застосовується в стоматологічній практиці і для лікування інфекційних захворювань ротової порожнини і горла. Пиття озонованою дистильованої води лікує від захворювань ШКТ.
Місцева озонотерапія використовується для лікування таких захворювань:
  • вегетосудинна дистонія; 
  • нейродістрофія; 
  • гінекологія та урологія;
  • отоларингологія; 
  • хвороби органів руху. 

Мала аутогемотерапія

Цей спосіб лікування увазі взяття у пацієнта венозної крові в кількості 5-15 мл, змішування її з киснево-озоновим газовим складом і подальше введення внутрішньом'язово. Мала аутогемотерапія широко застосовується для підвищення імунних сил організму людини, для лікування хронічних захворювань у стадії ремісії. Також лікування озоном може легко впоратися з проблемою надмірної ваги, грибковими та бактеріальними інфекціями, різними ураженнями шкірних покривів, хворобами серця і судин.

Велика аутогемотерапія

Даний вид лікування полягає в тому, що буде проводитися озонотерапія внутрішньовенно. Для цього застосовується спеціальний контейнер з наявними в ньому антикоагулянтами. У пацієнта проводиться забір крові з вени в кількості від 50 до 150 мл і вводять в неї суміш озону з киснем. Далі всі компоненти обережно перемішуються в контейнері. Після цього коктейль вводиться пацієнтові внутрішньовенно. Таке лікування має резонність у випадках, коли організм людини дуже ослаблений і в нього недостатньо життєвого потенціалу для боротьби з хворобою. Таким способом можна вилікувати практично будь-яке вірусне захворювання і досить швидко видужати після важкої перенесеної недуги.

Озонотерапія внутрішньовенно

Цей спосіб лікування передбачає введення озонованого фізіологічного розчину внутрішньовенно. Це досить поширена озонотерапія. Крапельниці наповнюють попередньо озонованим фізіологічним розчином з концентрацією газу 2-6 мкг / мл і вводять пацієнтові. Даний спосіб широко застосовується в акушерстві та гінекології, а також для лікування серцево-судинних недуг.

Ректальна інсуфляція

Даний спосіб терапії здійснюється за допомогою ректального введення киснево-озонової суміші з концентрацією 5-60 мкг/мл в кількості від 50 до 500 мл. Застосовується ректальна інсуффляція при запаленнях кишечника, його атонії і спазмах, хворобі Крона і тріщинах заднього проходу. При цих патологіях прямої кишки також рекомендують застосовувати масляні озоновані компреси, які значно полегшують стан пацієнта.

Озонорефлексотерапія

Цей незвичайний спосіб лікування заснований на вченні про акупунктурні точки. Для здійснення цього виду терапії потрібно 1 мл газоподібного озону з вмістом основної речовини 5-15 мкг/мл. Ця речовина вводиться в точки акупунктури залежно від захворювання. Пацієнти відзначають поліпшення стану організму після курсу озонорефлексотерапіі.

Зовнішня озонотерапія

Для здійснення цього способу лікування застосовують ковпаки з нормальним або зниженим тиском киснево-озонової суміші (наприклад, «озонові чоботи»). Особливо ефективний цей спосіб при лікуванні трофічних виразок при цукровому діабеті і при серцево-судинних захворюваннях. Зазвичай зовнішню озонотерапію поєднують в комплексі із загальною.

Комплексна (загальна) озонотерапія

Під цим поняттям мається на увазі використання декількох типів лікування озоном при певному захворюванні. В основному це велика аутогемотерапія або внутрішньовенні ін'єкції ОФР об'ємом 200-400 мл і концентрацією 3-6 мкг/мл.
Загальна озонотерапія застосовується для лікування:
  • ішемічних уражень судин; 
  • захворювань ШКТ; 
  • цукрового діабету; 
  • при дерматологічних захворюваннях; 
  • хворобах органів руху; 
  • недугах органів дихання. 

Необхідна апаратура

Для здійснення терапії необхідний спеціальний прилад - озонаторна установка. Робота її вимагає обов'язкової наявності всіх необхідних деталей. Апарат для озонотерапії включає в себе:
  • озонатор з повітряним охолодженням; 
  • систему метрології для контролю вмісту озону в повітряній або водяній суміші; 
  • блок для відкривання та регулювання швидкості потоку газоподібного озону; 
  • деструктор невідпрацьованого озону. 
Озонатор за своєю конструкцією повинен реалізовувати досить широкий спектр концентрацій основної речовини суміші в діапазоні від 1 до 80 мкг/мл. Також користувач повинен мати можливість плавного регулювання цього показника. Така установка повинна бути в наявності в процедурному кабінеті для проведення озонотерапії. Без неї практично жоден вид лікування даним газом не зможе бути здійснений. Клініка озонотерапії повинна мати в наявності не тільки апарати для процедур, а й висококваліфікований медичний персонал, навчений всіма методиками для проведення відповідного лікування.

Омолодження обличчя за допомогою озону

У шкірі обличчя, збагаченій озоном, починає посилено циркулювати кров. При цьому відбувається нормалізація обмінних процесів. У глибоких шарах шкіри активно починає вироблятися колаген і гіалуронова кислота. Ці дві речовини безпосередньо відповідальні за молодість і пружність нашої шкіри. Кров, насичена киснем, активніше доставляє поживні речовини. В результаті підвищується рівень зволоженості і скорочується сухість, мімічні зморшки розгладжуються. Також за допомогою місцевих процедур можна ефективно підтягти овал обличчя, надати естетичний і свіжий вигляд шкірі на шиї і в області декольте.

Озон для схуднення

Озонотерапія корисна тим, що з її допомогою можна не тільки знизити загальну вагу пацієнта, але й скорегувати обсяг певних частин тіла. Озоновий коктейль впливає на шкіру і запускає в ній обмінні процеси з подвійною силою. Отже, починають активно розщеплюватися відкладення під шаром дерми. Жир трансформується в продукти розпаду і виділяється разом з продуктами життєдіяльності. З цим завданням чудово справляється озонотерапія. Під впливом газової суміші в проблемних зонах підшкірно-жирової клітковини починають налагоджуватися обмінні процеси, посилюється мікроциркуляція крові. У результаті целюліт зникає, усувається набряклість, шкіра стає гладкою і пружною.

Коротко про користь озонотерапії розповідається у відео-ролику.

Немає коментарів :

Дописати коментар