Операційні доступи до судин і нервів на верхній кінцівці

Оголення підключичної артерії і плечового сплетіння

Для цього використовують дугоподібний розріз Джанелідзе - руку відводять і відтягують вверх. Розріз починають, відступивши на 2 см від груднинно-ключичного суглоба, проводять його спереду від ключиці до дзьобоподібного відростка лопатки, продовжують вниз по дельтоподібно-грудній борозні. Частково розсікають великий груд­ний м'яз, оголюють від окістя ключицю, перепилюють її і розводять гачками, розсікають підклю­чичний м'яз, знаходять підключичну вену, підключичну артерію і плечове сплетіння.

Оголення пахвової артерії

Доступ для цього проходить через передній край волосяного покри­ву пахвової ямки, через опуклість дзьобо-плечового м'яза, тобто на 1 см від проекції пахвової артерії довжиною 6-8 см. Розсікають пахвову фасцію, м'язи відводять вперед і розсікають задню стінку їхньої піхви.

Оголення променевого нерва в середній третині плеча

Проводять розріз завдовжки 10-12 см по лінії, що з'єднує середину заднього краю дельтоподібного м'яза з нижньою третиною зовнішньої борозни двоголового м'яза плеча. Після розсікання плечової фасції проникають у щілину між голів­ками триголового м'яза, а знизу - між плечовим і плечо-променевим м'язами. В товщі клітковини на кістці розташовані променевий нерв і глибокі судини плеча.

Оголення плечової артерії і серединного нерва

В середній третині плеча по sulcus bicipitalis medialis, на 1 см зовні від проекційної лінії розтинають передню стінку піхви двоголового м'яза і витягують його назовні. Відводять серединний нерв і мобілізують плечову артерію. В проекції ліктьо­вої ямки розріз проводять на 2 см вище медіального надвиростка плечової кістки через середину ліктьового згину до зовнішньої поверхні передпліччя. Розрізом довжиною 5-7 см розсікають фас­цію плеча й апоневроз двоголового м'яза. Плечова артерія розташована зразу під сухожилком біля внутрішнього краю двоголового м'яза, серединний нерв поряд.

Оголення ліктьової артерії і нерва в середній третині передпліччя

Проекційна лінія судин­ного пучка проходить від медіального надвиростка плечової до горохоподібної кістки. З розрізу завдовжки 5-6 см розсікають фасцію передпліччя над поверхневим згиначем пальців і проникають у проміжок між ним і ліктьовим згиначем. Після розсікання глибокого листка фасції передпліччя впе­ред і назовні відтягують поверхневий згинач пальців і оголюють ліктьову артерію і нерв. У нижній третині передпліччя розрізом 5-6 см по проекційній лінії судинно-нервового пучка розкривають фасцію передпліччя. Вперед відтягують сухожилок ліктьового згинача зап'ястка й оголюють ліктьові артерію і нерв.

Оголення поверхневої долонної дуги

Проводиться розрізом довжиною 3-5 см від горохоподібної кістки до долонно-пальцевої складки вказівного пальця. Посередині долоні при розігнутій кисті розсіка­ють долонний апоневроз, під яким розташована поверхнева артеріальна долонна дуга.

Немає коментарів :

Дописати коментар