Морква не тільки покращить зір, а й зблизить

Морква належить до родини селерових, а тому її можна зарахувати до афродизіаків. Про страви з кароти, як називали моркву багато століть тому, згадується вже в кулінарних книгах давніх римлян, що дійшли до нашого часу. Тоді вважали, що морквяний сік сприяє вічній молодості. На Русі моркву використовували для «зменшення болю, коли б’є в голівоньці» (зниження тиску) та для «поліпшення крові при слабості взагалі й особливо жіночої» (анемія, клімактеричні кровотечі). «Від моркви більше крові», - каже прислів’я.

Відновить формулу крові старий тибетський рецепт, який врятував життя тисячам людей і необхідним компонентом якого є морква. Потрібно налити до великої глиняної посудини по 2 склянки червоного вина, соку – моркви, буряку, калини, граната і меду. Додати по 100 г порошку кореня і перетертих ядер волоського горіха, 5 червоних жовтків курячих яєць. Усе перемішати, закоркувати і поставити до духовки або в піч на маленький вогонь на 2 години. Коли буде готово, розлити у 200-грамові баночки і покласти на низ холодильника. Щодня протягом двох тижнів випивати по одній баночці, розділивши її на декілька порцій. Формула крові значно поліпшиться, що підтвердять аналізи. Через 2 тижні процедуру бажано повторити.
Знахарки в селах робили «лікувальний напій» для жінок, які втратили інтерес до інтимного життя, а також для чоловіків, коли в них починалися «збої»: морквяний сік, сік редьки та буряку рівними частинами зливали до темної чотирикутної (не круглої!) сулії. Обліплювали її тістом і тримали у печі кілька годин.  

Авіцена говорив про моркву: «Корінь приємно думки про спальню ворохобить».  У Давній Греції вірили, що вона сприяє коханню уже в силу своєї специфічної форми і тому сприяє зближенню. Випробуваний народний засіб: приймати по 0,2 г мумійо у суміші з соком моркви (1:20) двічі на день натще. Курс лікування повинен тривати близько місяця. Через 7-8 днів уже спостерігається посилення потенції.

Моркву цінують у всьому світі. Вона містить каротин, з якого в організмі утворюється вітамін А. Крім того у складі овочу є пантолієва та нікотинова кислоти, різні мікроелементи. Завдяки
кобальту, міді, залізу вона корисна для профілактики недокрів’я – щодня слід споживати до 100 г. Варення з моркви легко засвоюється. В складі моркви є значна кількість клітковини і пектину, які стимулюють роботу шлунка і кишечника, поглинають багато отруйних речовин, котрі надходять до організму зовні або утворюються в ньому. Цей овоч знижує рівень холестерину в крові, оздоровлює серце та судини, сприяє очищенню організму від свинцю.
Дуже корисний «ранковий напій» (роблять звечора). Узяти по 50 г соку моркви, селери, петрушки, 100 г картоплі – старанно обібрати, помити, дрібно порізати. Варити 10-15 хвилин під кришкою в 0,5 л несолоної води (морква додає приємного солодкуватого смаку). Процідити, долити кипяченою вдою до 0,5 л. Порція для однієї людини – 0,5 л. До напою можна додати 2 ложки висівок і 2 ложки меленого лляного насіння. Усе це залишається до ранку (накрити у холодному місці). Наступного ранку трохи підігріти (до температури 36-37° С) і випити. Разом із морквою людина отримує калій, що діє як проносне, жовчогінне і сечогінне. Тому морква дуже корисна при хворобах серця, гіпертонії, захворюваннях нирок і жовчовивідної системи.     

Сік з моркви п’ють проти застудних хвороб, кашлю, пневмонії, задишки, початкової стадії туберкульозу легень, запальних захворюваннях порожнини рота, а ще лікують пліснявку у дітей. Корисний цей сік вагітним жінкам, бо поліпшує обмінні процеси, а також матерям, які годують груддю. Це ефективний проносний засіб при закрепах і геморою. Тому усім тим, хто має закрепи – і дорослим, і дітям дуже корисно проти ночі зїсти одну сиру морквину, ретельно пережовуючи її.

Сушене листя моркви запарюють як чай і п’ють при геморої або ж щодня натщесерце їсти склянку тертої моркви і прикладати холодні компреси з соку. Корисно вживати цінні коренеплоди при захворюваннях, пов’язаних з порушенням мінерального обміну (хронічні поліартрити, остеохондрози, жовчнокам’яна і нирковокам’яна хвороби). У моркві міститься йод (15 мкг на 100 г сирої маси), тому її вживають при зниженій функції щитоподібної залози. Сік тертої прикладають до гнійних ран, виразок, обморожень, фурункулів, ракових утворень. На свіжі опіки накладають сік із білком яйця. Якщо є хвороби шкіри, її запалення, то роблять примочки з відвару гички і свіжого соку.

Для дітей цей овоч – проти проносний, проти золотушний, глистогінний (проти гостриків) засіб. Наші прадіди щовесни застосовували досить ефективний та доволі простий спосіб очищення організму від гельмінтів. Уранці натирали кілька морквин, додавали жир (або сметану) і зїдали натщесерце. Корисно так робити з кількох причин: по-перше, морква містить вітамін А, який зміцнює загальний імунітет; по-друге, морквяний сік «знерухомлює» паразитів, по-третє, клітковина є гарним сорбентом, який поглинає токсини й одночасно посилює перистальтику кишечника, сприяє виведенню ослаблених гельмінтів назовні, сприяє розвитку сапрофітної мікрофлори. Їсти її потрібно кілька днів поспіль.

Моркву призначають людям, професія яких пов’язана з напруженням зору, при інфаркті міокарда, гемералопії (курячій сліпоті). Морквяний сік з медом у пропорції 1:1 ефективно діє
при застуді, розладах травлення, статевому безсиллі (по 1 столовій ложці 4-5 разів на день). Мед зберігає від руйнування всі цінні вітаміни і мікроелементи моркви. У Німеччині та Франції селяни досі їдять на Новий Рік медову моркву, бажаючи при цьому радості, щастя і насолоди в житті стільки, скільки в цій смачній їжі.

При гіпертонії допоможе такий рецепт: змішати по 200 мл морквяного і бурякового соків, 100 мл соку журавлини, 200 г кавунового меду і 100 мл медичного спирту, настояти в темному місці 3 доби. Вживати по 1 ст. л. тричі на день перед їдою.
З лікувальною метою використовують і насіння моркви. Столову ложку насіння заливають склянкою окропу і залишають на ніч. Уранці кип’ятять протягом 5 хвилин, охолоджують проціджують  і випивають за три рази перед їдою протягом дня. Від нежиттю допоможе знову ж таки морквяний сік. Ним кожні 2 години (по 2 крапельки) закапують ніс. Швидке одужання – гарантоване.

Автор «Книги про лікарську косметику» Ліло Аурден пише: «Якщо ви регулярно будете пити вранці, перед обідом і ввечері по скляночці свіжого морквяного соку, у вас буде здоровий квітучий вигляд. Під дією цього простого засобу зникає втома, людина почувається молодою і сповненою сил».

З коренеплоду можна робити живильні маски для шкіри обличчя. Морквяний сік з кількома краплями лимонного соку застосовують для виведення темних плям на обличчі та веснянок. Якщо втирати цю суміш у шкіру голови, волосся набуде гарного вигляду, швидше буде рости.  

      

Немає коментарів :

Дописати коментар