Цукор визнали головною причиною ожиріння і розвитку раку

Сьогодні це завдання здається майже нереальною. Ми говоримо про виключення цукру з раціону. Як це зробити, якщо переважна більшість товарів, які є на прилавках сучасних супермаркетів, цей містять продукт? Його додають в соуси і в кетчуп, в хліб і випічку, в каші швидкого приготування і навіть в квашену капусту. Ми ще не згадали про солодощі та газовану воду, де концентрація цукру просто позамежна. Якщо харчуватися обробленими продуктами регулярно, рекомендована добова доза цукру буде перевищена у декілька разів. Що ж буде з нами через кілька років? 

Наука знайшла головного винуватця багатьох захворювань

У 2013 році експерти з Швейцарського кредитного науково-дослідного інституту виявили, що майже 40 відсотків витрат на охорону здоров'я США припадає на частку захворювань, безпосередньо пов'язаних з надмірним споживанням цукру. Тільки вдумайтеся в ці цифри: щороку країна витрачає більше одного трильйона доларів на боротьбу з наслідками цих недуг! Ну а тепер вчені встановили головну причину виникнення раку. І цими ворогами людства є аж ніяк не канцерогени або погана спадковість. Першими в списку найлютіших ворогів здоров'я стоять цукор і ожиріння. За оцінками медиків, близько 500 тисяч знову зареєстрованих випадків онкологічних захворювань у всьому світі викликано споживанням цукру. Як цукор впливає на розвиток клітинних мутацій Зізнаємося чесно: солодощі ніколи не були ідеальним паливом для наших тел. Потрапляючи в організм, цукор вступає в реакції з найбільш активними формами кисню, в результаті чого утворюються вільні радикали. Потім частинки, що містять неспарені електрони, викликають мітохондріальні і ядерні пошкодження ДНК. Також відбувається порушення в клітинних мембранах і структурах білків. Як бачимо, цукор шкідливий для нашого тіла з біологічної точки зору. Чим небезпечне хронічне переїдання

Який ефект надає на організм хронічне переїдання?

Ця шкідлива звичка змушує працювати ендоплазматичний ретикулум, розташований всередині мітохондрій клітин, в посиленому режимі. Насправді ендоплазматична мережа може впоратися з обробкою певної кількості поживних речовин. Якщо ж їх норма буде перевищена, в клітку надходить сигнал про ослаблення інсулінових рецепторів. В результаті схильність до переїдання викликає резистентність до інсуліну. Порушення метаболічного відповіді викликає не тільки цукровий діабет. Цей процес здатний викликати багато хронічних захворювань, включаючи рак. Про шкоду рафінованого цукру і кукурудзяного сиропу Медики пов'язують ожиріння з надмірним споживанням цукру-рафінаду і кукурудзяного сиропу. І якщо другий компонент переважає в меню північноамериканців, то з рафінованим цукром знаком кожен житель східноєвропейського регіону. Для того щоб відновити рівні цукру в крові, дієтологи радять методику переривчастого поста, коли організм відпочиває від їжі протягом 16 годин, і тільки 8 годин відведено на прийоми їжі. Якщо ж людина звикла зловживати солодкими десертами, і не намагається дотримуватися режиму, тоді підвищений вміст цукру в крові може привести до хронічних запалень. До всього іншого, організм починає активно виробляти естроген, гормон, що провокує виникнення раку молочної залози. Дослідження, проведені співробітниками університету Техасу, показали, що рафінований цукор є винуватцем деяких інших видів раку, зокрема утворення метастазів. Щороку число знову діагностованих онкологічних захворювань незмінно зростає. Ця тенденція набула масштабів епідемії. Однак в наших руках є найдієвіший спосіб профілактики раку - відмова від цукру та оброблених продуктів. З біологічної точки зору кожна людина, що відмовився від солодкого, робить майже неможливим освіту клітинних мутацій. Ця теорія не нова. Ракові клітини не мають можливості спалювати вуглеводи і жири. Паливом для них служить цукор, причому достатня кількість. Ця особливість була виявлена ​​ще в 1931 році німецьким дослідником Отто Варбург. За своє відкриття вчений тоді отримав Нобелівську премію, однак деякі фахівці сприйняли його теорію з ентузіазмом. І ось через, майже 80 років, наукова громадськість знову звернула свої погляди на теорію доктора Варбурга.

Що можна зробити вже зараз

Перед кожним з нас стоїть просте завдання - відмова від вживання обробленої їжі і перехід на здорове харчування. Вона бачиться цілком здійсненним. Пройде зовсім небагато часу - і ви відчуєте перші результати. Рівень енергії вашого тіла завжди залишатиметься високим. Ви забудете, що таке занепад сил, апатія і стреси. Але найбільшою перемогою буде зупинка хімічних процесів, які провокують ожиріння і онкологічні захворювання. В першу чергу скоротіть або виключіть кількість цукру в напоях. Чай і кава можна присмачувати натуральними наповнювачами, а від газованих напоїв і пакетованих соків краще відмовитися раз і назавжди. Якщо ви любите десерти, додавайте в свої звичні страви свіжі фрукти і корицю. Додаткові поради Основні рекомендації здорового харчування нами озвучені. Ви вже зрозуміли, що в своєму щоденному раціоні необхідно зробити акцент на натуральні продукти, а оброблену їжу, цукор і особливо фруктозу слід виключити. Зменшіть частку швидкозасвоюваних вуглеводів (білий хліб, макарони, деякі види каш) і замініть ці продукти на вуглеводи, що містять харчові волокна. Налягайте на свіжі органічні овочі та жири, здобуті з високоякісних джерел (риба, авокадо, горіхи, насіння, сирі какао-боби). Крім того, для надійного протистояння раку ваше тіло повинно отримувати достатню фізичне навантаження. У активних людей максималізується мітохондріальний біогенез, а це, в свою чергу, запобігає мутації клітин. Що ще можна зробити вже зараз? Як мінімум три години перед сном утримуйтеся від прийомів їжі. Оптимізуйте вироблення вітаміну D, підтримуйте оптимальну вагу тіла, обмежте споживання тваринного білка і уникайте великих доз алкоголю.

Немає коментарів :

Дописати коментар