Пилок сосни і молодість

Знавці народної меди­цини закликають не проґавити шансу і на­збирати в лісі найцінні­шу сировину, яку нам дарує природа, — пилок сосни.
Фітознавці запевняють, що цей пи­лок унікальний, бо чудодійно впли­ває на більшість органів та систем нашого організму. Такі ліки допо­можуть хворим одужати, а здоро­вим не заслабнути.
Поживні речовини є в різних частинах рослини, але найбільша їх концентрація у пилку. Найцінніший же серед усіх рослин — пилок сосни. Недарма це дере­во називають царицею серед дерев, воно завжди зелене, не старіє й здатне пристосовуватися до різних умов довкілля.

Як збирати пилок сосни

Найцінніший продукт сосни — пилок. Збирають його в середині травня, під час цвітіння. Пилку в со­снових насадженнях утворюється так багато, що все навкруги вкри­вається жовтим нальотом. Зібрані під час цвітіння жовті колоски-суцвіття висушують, акуратно обмо­лочують і просівають.

Пилок сосни: застосування

Пилок сосни як ліки застосо­вують здавна, хоча і в наш час на ос­нові цієї сировини створюють засо­би для продовження життя й відно­влення здоров'я, які здебільшого застосовують в елітних клініках сві­ту. І недарма, бо пилок сосни — потужний антиоксидант, ця сиро­вина у 50 разів сильніша, аніж ві­тамін Е, у 20 разів сильніша, аніж вітамін С.
Пилок сосни підвищує працезда­тність і загалом життєвий тонус, знімає втому, відновлює сили, по­кращує настрій, посилює адаптацію організму людини при наявності метеочутливості. Крім того, на фоні застосування такої сировини поліпшується процес кровотворення, відбувається нормалізація рівня ге­моглобіну, відновлення крихких ка­пілярів (тому пилок сосни ефекти­вний при лікуванні серцево-судин­них недуг та очних хвороб). А ще ліки на основі цієї сировини забез­печують захист клітин підшлунко­вої залози, стимулюють вироблен­ня інсуліну, стимулюють розвиток органів внутрішньої секреції, регулюють функції ендокринної систе­ми, ефективно допомагають при хворобах бронхіальної-легеневої системи (туберкульозу легень, хро­нічних бронхітах), захищають від розвитку алергії.
Додайте той факт, що пилок сос­ни запобігає старінню шкіри (по­кращує її еластичність), є профіла­ктикою розвитку ракових процесів, розщепляє жирові відкладення і сприяє схудненню, знижує в'язкість крові (чим перешкоджає тромбо­утворенню й нормалізовує артері­альний тиск), поліпшує кровообіг у клітинах мозку, а відтак, позитив­но впливає на пам'ять. До речі, це ще й сировина для чоловічого здо­ров'я, бо ліки на основі пилку рос­лин посилюють статеву потенцію, сприяють покращенню кровотоку в тканинах простати, знижують заку­порку уретри, ефективні при ліку­ванні аденоми простати.
Тож не дивно, що ще древні гре­ки називали пилок "джерелом мо­лодості та здоров'я".

Як зробити ліки з пилку сосни

Столову ложку пилку сосни перемішайте з 0,5 літра натураль­ного меду до рівномірного жовто­го кольору. Якщо мед надто густий, його можна розігріти при темпера­турі не вище ніж 40 градусів. При­ймати цей збагачений пилком за­сіб слід по чайній ложці 2-3 рази на день за півгодини до їди або че­рез годину після. Останній прийом має бути не пізніш ніж о 19 годині. Курс лікування триває два місяці, опісля слід зробити перерву на два тижні, а тоді повторити. Таке смач­не лікування слід проводити до по­вного одужання.
Для відновлення сили та фізич­ної активності можна приймати по півчайної ложки соснового пилку 2-З рази на день протягом 3-4 тижнів. Цей метод рекомендують спортсменам. А ще пилок сосни є ефективним і при зовнішньому за­стосуванні, бо має кровоспинну дію, загоює рани, допомагає при лі­куванні екземи і дерматитів.

Немає коментарів :

Дописати коментар