Білий прищик на губі: причини появи і лікування

Наша зовнішність вимагає не тільки догляду, а й пильної уваги за різними частинами тіла. Жінки і чоловіки витрачають величезні кошти, щоб виглядати доглянутими і красивими. Але є і такі проблеми, передбачити виникнення яких неможливо.

Причини 

Напевно, кожна людина стикалася з ситуацією, коли на губі з'явився білий прищик. Причини його виникнення можуть бути різні. Найчастіше це відбувається через банальну закупорку сальних залоз. Допомогти в цьому випадку можуть очищасні маски або скраби. Причому внутрішні білі прищики на губах ні в якому разі не варто видавлювати самостійно. Адже ви можете занести інфекцію.
Після перенесеного психологічного стресу можуть з'явитися білі прищі навколо губ. Це також може бути реакцією на зміну клімату або проточної води, якої ви миєтеся.

Хвороби 

Якщо у вагітної жінки з'явилися маленькі білі прищики на губах, то це може бути пов'язано з порушенням роботи печінки, надниркових залоз, а також бути ознакою хлоазми. Причому останнім буде свідчити про порушення функцій яєчників і гіпофіза. Само по собі це захворювання найчастіше виражено у вигляді гіперпігментації шкіри губ, рідше у вигляді висипів, прищиків. Ще однією причиною виступає прояв алергічної реакції на косметику. Губна помада, блиск, олівці можуть містити в своєму складі компоненти, які здатні спровокувати алергію. Після відміни даних засобів білий прищик на губі зникне через кілька днів. Якщо дане утворення з'являється всередині ротової порожнини, це може свідчити про таке захворювання, як стоматит (ураження слизової оболонки рота). Причинами можуть бути гормональні зміни в організмі, стрес, авітаміноз, механічна травма або активне розмноження бактерій. Після консультації з лікарем і аналізів вам призначать спеціальне лікування ( "Йодинол", "Камістад", "Гексорал", "Стоматидин", "Солкосерил"). 

Герпес 

Найпоширенішою причиною, коли з'являється білий прищик на губі, є герпес. Це вірусне захворювання, при якому відбувається запалення і ураження слизової оболонки губ, очей, глотки і носа. Зараження відбувається через епітелій людини, яка хворіє на це захворювання в гострій формі. До партнера вірус проникає через пошкоджені ділянки шкіри або слизової оболонки. Передача його можлива повітряно-крапельним шляхом, через столові прилади або предмети гігієни, а також від матері до дитини.

Основні правила для хворого герпесом 

Якщо ви помітили у себе білий прищик на губі і підозрюєте, що у вас герпес, притримуйтеся наступних правил. Вам необхідно: використовувати окремі рушники і посуд; утриматися від тілесного контакту ураженої області з іншими людьми; наносити противірусний крем ( "Ацикловір", "Зовіракс") за допомогою ватної палички. Також заборонено торкатися руками до ураженої області і самостійно намагатися видавлювати цей прищик. 
Фактори, що провокують рецидив - це переохолодження, вірусні інфекції, виснаження, механічні травми, стрес і гіповітаміноз. На даний момент ще не винайдено такий засіб, який здатний повністю знищити вірус герпесу в організмі людини. Якщо проблема повторюється, противірусні мазі допомагають прискорити процес зникнення бульбашки на губах. Хоча в деяких випадках лікарі прописують курс таблеток для швидкого зняття симптомів і загоєння.

Інші проблеми зі здоров'ям 

Білі прищики на губах можуть з'явитися в зв'язку з виниклими проблемами в лицьових нервах. В даному випадку потрібна консультація невролога і косметолога, які допоможуть швидко вирішити вашу проблему. Неправильне харчування також може привести до того, що білий прищик на губі з'явиться раптово. Слід переглянути своє харчування, зрозуміти, яких речовин найбільше не вистачає організму, і ввести їх в раціон. За місцем, в якому з'являються прищики, можна визначити, який орган вашого організму пошкоджений або має певні проблеми.

Шлунок 

Якщо прищик виникає частіше на верхній губі, то варто перевірити верхній відділ шлунка, а якщо на нижній, то проблема, швидше за все, криється в нижній частині шлунка. При цьому можуть спостерігатися не тільки висипання, але і лущення поверхні.

Тонкий кишечник 

Тут проблема проявляється у вигляді висипів, зайвої пігментації шкіри під нижньою губою або безпосередньо на ній самій. Також можлива поява подразнення.

Дванадцятипала кишка 

При проблемах з дванадцятипалої кишкою найчастіше виникають заїди, почервоніння куточків губ і висипання. Якщо губи стали сухими або шорсткими, це явна ознака зневоднення організму. Дрібні білі прищики на губах можуть свідчити про гіповітаміноз або про надлишкове сонячне опромінення. При цьому ще спостерігається поява вертикальних смуг. У курців висипання у вигляді білих прищиків спостерігається частіше, причому вони можуть з'являтися і з внутрішньої сторони губ. Таку реакцію організму викликає нікотин при довгому і частому курінні.

Гранули Фордайса 

З'являється прищик на губі (на слизовій оболонці або на зовнішній стороні рота). Також можуть виникати світлі плями. Ці прищики не завдають конкретного шкоди здоров'ю людини, не передаються. У деяких випадках вважаються нормою. Найбільше завдається шкода зовнішнім виглядом людини. Люди найчастіше звертаються за допомогою до фахівця для усунення даного дефекту в естетичних цілях. Точного плану лікування при виникненні гранул Фордайса поки немає. У більшості випадків застосовується припікання лазером. Однак гарантій того, що прищики не повернуться, ніхто дати не може. 
Хірургічне видалення використовують дуже рідко, хоча це одне з найефективніших заходів. Застосування крему допоможе позбутися від сверблячки і неприємних відчуттів. Самостійне видавлювання, зрізання або випалювання заборонено, так як це може завдати набагато більший збиток здоров'ю, ніж саме захворювання. Багато жінок навчилися приховувати гранули макіяжем чи нанесенням перманентного татуажу на кілька років. З віком активність залоз зменшується в зв'язку зі змінами гормонального фону, і прищики можуть зникнути раз і назавжди без будь-яких зусиль. Сучасна медицина має в своєму арсеналі безліч методів боротьби з прищиками на губах. У комплексі з медикаментозним лікуванням і застосуванням народних засобів (з дозволу лікаря) ви можете позбутися від цієї проблеми. Однак слід пам'ятати, що, як і при інших захворюваннях, не варто затягувати похід до лікаря. 

Немає коментарів :

Дописати коментар