Суглоби крутить на грозу: що робити

Якщо організм відчуває зміни погоди, то варто перевірити судини, нирки, та печінку.
Нарешті почалася найбажаніша пора року — літо. Але цей сезон славиться не лише теплою пого­дою, а й частими її змінами, притім нерідко після спеки несподівано буває гроза.
Хоча таке погодне явище триває зазвичай недовго, встигає завдати шкоди нашому здоров'ю. Адже на­передодні грози чимало людей по­терпає через біль у суглобах, біль голови, загострення деяких хвороб.

Чому крутять суглоби

Проблема криється у двох чин­никах, мова про різку зміну погоди й розвиток в організмі людини пев­них хронічних недуг. Перш за все, гроза — не просто метеорологічне явище, котре супроводжується дощем, їй передує зміна атмосферного тиску. А саме на цей показник найбільш виражено реагує організм людини. Вважають, що такого роду зміну по­годи відчувають лише особи, котрі належать до категорії так званих метеочутливих людей. Але насправді йдеться про чималий перелік хво­роб, котрі змушують організм у бу­квальному сенсі відчувати грозу, зо­крема серцево-судинні недуги, захворювання суглобів, порушення в роботі вегетативної нервової системи.

Залежність ста­ну сердечника і наближенням гро­зи

Судини нашого організму реа­гують на показники атмосферного тиску. Перед грозою в атмосфері відбувається певне напруження, різко змінюється тиск, спершу зни­жується, а тоді підвищується, на що реагують барорецептори судин го­ловного мозку. У здорової людини під час таких змін погоди задіюються адаптаційні процеси, тому су­дини легко долають проблему.
А якщо судини зазнали ураження, якщо їх еластичність порушена, вони різко звужуються, але погано роз­ширюються. Запускається ланцюг реакцій, як-от порушення вено­зного відтоку, через що судини пе­реповнюються кров'ю, починають тиснути на больові рецептори, спазмувати. Це провокує біль голови в гіпертоніків. Гіпотоніки ж потерпа­ють через знесиленість, запаморо­чення, розвивається нав'язлива сонливість.
Тоді як під час грози атмосфер­ний тиск нормалізується, тривожні симптоми зникають. Навіть більше, пацієнти зазначають, що під час і після грози почуваються бадьори­ми й сповненими сил.
Однак небезпечною в таких ситу­аціях є бездіяльність в очікуванні, коли ж нарешті почнеться гроза, мовляв, треба ще трішки потерпіти, і мені стане легше. Це загрожує раптовим загостренням недуги й погіршенням стану хворого. Тож при гіпертонії варто коригувати ре­жим вживання й концентрацію лі­ків, а при гіпотонії та критичному падінні артеріального тиску треба змінити режим дня, зменшити на­вантаження, випити горнятко кави чи міцного чаю. А загалом для но­рмалізації судинного тонусу меди­ки часто рекомендують прийняти курсом аскорбінову кислоту (віта­мін С позитивно впливає на стан судин).

Реакція суглобів

Як ів попередньому випадку, причина полягає у стрибках атмо­сферного тиску, адже через це змі­нюється тиск у порожнині суглобів. А біль виникає, якщо суглоби ура­жені артритом, артрозом, остеоартрозом, ревматизмом, поліартри­том, травмами. Іншими словами, на грозу реагують скомпрометовані хворобами суглоби, тому й з'явля­ється реакція на такого роду зміну погоди (починають нити, виникає біль). У таких ситуаціях допомага­ють протизапальні мазі й відпо­чинок.
Може статися, що болем суглобів на зміну погоди організм реагує внаслідок проблем із нирка­ми чи печінкою. Тоді з організму не виводяться в повному обсязі шкід­ливі речовини, котрі згодом осі­дають у суглобах. Тож боротись у та­ких випадках слід із першопричи­ною погіршення самопочуття па­цієнта.

Немає коментарів :

Дописати коментар