Кора з верби допоможе волоссю

Як тільки починається сокорух, травознаї вирушають до лісу. Адже саме початок весни — ідеальний час для заготівлі кори верби білої, лікарської сировини, ці­лющі властивості якої бу­ли відомі з давніх-давен.

Для чого заготовляти кору верби

Перш за все, це хороший засіб для загоювання ран. Просто слід пере­молоти на кавомолці, присипати рану порошком, і дуже швидко вона загоїться. Як варіант, можна робити компреси з цілющого відвару. Для цього у склянку окропу засипати третину чайної ложеч­ки порошку з кори верби і довести до кипіння. Відставивши з вогню, залишити на десять хвилин, а тоді процідити і ледь теплим відваром змочити полотнину та прикласти до рани. А взагалі фармако­логи виявили два десятки цілющих речо­вин у корі верби білої.

Інші корисні властивості верби

Кора допоможе при надмірній пітливості тіла — для цього чайну ложе­чку подрібненої кори покласти у скляну банку і залити двома склянками холод­ної води. Настояти протягом 10 - 12 го­дин і процідити. Настій слід зберігати на нижній поличці холодильника. Змоче­ною в ньому полотниною декілька разів на день протирати під руками та робити ванночки для ніг. Такі процедури суттє­во зменшать пітливість.
Також кору успішно використовують при грибкових, ураженнях ніг. На десятилітрове відро води взяти 250 грамів кори. Подрібнити її та всипати у відро. Довести до кипіння і варити протягом 20 хвилин. Тоді півгодини настояти і про­цідити. Коли температура настою стане прийнятною, опустіть ноги в посудину і тримайте 20 хвилин. Такі ванночки слід готувати через день, і дуже швидко ваші стопи стануть здоровими.

Кора ве­рби сприяє росту волосся.

Верба стимулює ріст волосся та робить його густим і шовковистим вод­ночас, що довели вчені. Ось вам рецепт чудодійного засобу. Дві столові ложки подрібненої кори верби залити літрою води і додати столову ложку коренів лопуха. Поставити спершу на во­дяну баню на півгодини, а тоді настояти: ще дві години. Процідити і мити цим на­стоєм волосся двічі на тиждень.

Коли вживати вербу заборонено

Проте існують певні протипоказання до вживання вербової кори. Так, зокрема, кору верби білої, попри її неймовірну користь, не варто давати дітям. Її настій може зашкодити тим лю­дям, які потерпають від підвищеної кислотності шлункового соку, виразки і бронхіальної астми.

Як правильно заготовляти кору з вер­би без шкоди для дерева

Передусім треба вибрати дерево; віком шість-сім років і, зробивши акуратні надрізи, зняти кору. Спершу її підв'ялити на сонці, а тоді досушити в сушарці при температурі 50-60 градусів! Висушену сировину зберігати в картонних коробках або ж у щільно закритих скляних банках протягом чотирьох років.

Немає коментарів :

Дописати коментар