Артроз плечового суглоба: симптоми та лікування народними засобами, причини і методи діагностики

Досить багато людей, що ведуть активний спосіб життя або в силу умов праці піддаються сильному навантаженні, стикаються з такою проблемою, як артроз плечового суглобу. Це досить серйозне захворювання, здатне призвести до руйнування хрящової тканини і, як наслідок, втрати здатності рухати рукою.

Що таке артроз

Вивчаючи артроз плечового суглоба, симптоми і лікування цього захворювання, важливо розуміти, що розвивається така недуга внаслідок руйнівних процесів у хрящовій тканині. Це, у свою чергу, провокує розвиток дистрофічних змін прилеглої кісткової тканини. Для подібного захворювання характерний прогресуючий перебіг. Хворому стає важко рухати плечима, оскільки суглоби швидко зношуються. Якщо на дану проблему не вплинути вчасно, то з’являється ризик втрати рухової функції всієї руки. При цьому руйнівні процеси у хрящовій тканині можуть супроводжуватися запальними процесами, які ускладнюють дану патологію.

Чому розвивається артроз

В рамках теми «Артроз плечового суглоба: симптоми та лікування» є сенс звернути увагу на причини, що провокують такі зміни в плечовому суглобі. Нерідко руйнування хрящової тканини є наслідком травми. Причому руйнування тканин суглоба може початися через якийсь час після невдалого падіння або вправи. Крім факту травмування до артрозу плечового суглоба можуть привести і судинні захворювання. Справа в тому, що порушене кровопостачання не дозволяє суглобовим тканинам отримувати необхідну для повноцінного функціонування кількість поживних речовин. Кров також відіграє важливу роль у процесі відновлення. Тому при її недостатньому надходженні є ризик розвитку дистрофічних змін.
Фізичні навантаження також можуть стати причиною розвитку такого захворювання, як артроз плечового суглоба. Симптоми і лікування в цьому випадку мають ту ж форму, як і при дії інших факторів. Єдине, що є важливим, - це комплексний підхід на самому початку процесу відновлення. Його застосування дозволить запобігти повторному розвиток захворювання. Але краще спочатку стежити за рівнем навантаження на суглоби, особливо тим, хто працює на будівництві, складі та інших місцях, де необхідно піднімати різні вантажі. Однією з основних причин, при яких виникає артроз, є збій в обмінних процесах або ендокринній системі. У цьому випадку відбувається руйнування суглоба через нестачу вітамінів і мінералів.
Розглядаючи артроз плечового суглоба, симптоми і лікування даної хвороби, варто враховувати фактор наслідку. Суть в тому, що артроз може розвиватися під впливом іншого захворювання, наприклад, некрозу або артриту. Якщо такі хвороби запустити, то з'являється високий ризик розвитку дистрофічних змін суглобових тканин. Враховуючи цю інформацію, неважко зробити висновок, що грунтовно лікувати потрібно будь-яку недугу, що пов'язана з суглобами. Не варто скидати з рахунків і спадковий фактор. Якщо один з батьків дитини хворів артрозом плечового суглоба, то ризик прояву цього захворювання у дітей є досить високим.

Артроз плечового суглоба: причини, симптоми, ступені

Якщо звернути увагу на досвід фахівців, то можна помітити, що вони виділяють три стадії розвитку захворювання. Для першої характерні ниючі болі в ділянці плеча, що посилюються в нічний час. Обсяг рухів при цьому не змінюється, але використання їх максимальної амплітуди призводить до відчуття болю, особливо коли рука відводиться назад. Рентгенологічне дослідження при такому ступені розвитку захворювання вказує на так званий «симптом кільця». Мова йде про суглобову западину, що має овальний вигляд. Що стосується другого ступеня, то на даному етапі симптоматика має більш яскравий характер. Присутні сильні больові відчуття в ділянці лопатки і плеча, при цьому вони не вщухають. До того ж під час руху рукою відчувається помітний хруст. У такому стані хворий вже не здатний відвести руку назад, і амплітуда руху постійно скорочується. Але цим негативні зміни не обмежуються: звужується суглобова щілина, стовщуюються суглобові поверхні хрящів і з'являються остеофіти. Атрофія м'язів в ділянці плеча помітна навіть при візуальному огляді. Третя стадія артрозу плечового суглоба проявляється яскраво вираженою деформацією тканин і сильним постійним болем. Будь-який рух рукою стає проблемним. Все, на що здатний хворий в такому стані, - це погойдування верхньої кінцівки вперед і назад. Але підняти її або відвести назад вже складно унаслідок деформованого суглоба. В ділянці, де лопатка з'єднується з плечем, візуально помітні кісткові виступи. Важливо розуміти, що далеко не у кожного артроз плечового суглоба доходить до третього ступеня. Часто хвороба зупиняється і довгий час не прогресує.

Методи лікування

Якщо грунтовно підходити до теми «Артроз плечового суглоба: симптоми, причини, лікування», то важливо спочатку звернути увагу на комплексний підхід до відновлення хрящової і кісткової тканин. Це означає, що краще поєднувати кілька методик, наприклад, медикаментозне лікування, спеціальну дієту і масаж. При такому підході шанси повністю подолати захворювання без повторного його розвитку дуже великі. Якщо пацієнт звернувся до лікарів не відразу і хвороба встигла розвинутися до другої або третьої стадії, то можуть бути показані протизапальні препарати нестероїдного характеру. Ендопротезування суглоба, в свою чергу, може бути актуальним тільки на третій стадії захворювання. Щоб краще зрозуміти, що собою являють при розвитку артрозу плечового суглоба симптоми і методи лікування, варто звернути увагу на ключові методики відновлення:
  • медикаментозне лікування;
  • використання народних методів;
  • застосування хондропротекторів;
  • лікувальна фізкультура;
  • фізіотерапія;
  • оперативне втручання;
  • дотримання дієти і контроль за харчуванням.
Що стосується хірургічного лікування, то воно використовується тільки при запущеній стадії, коли інші способи впливу на суглоб вже не можуть дати потрібного ефекту.

Вплив фармпрепаратів

Зараз для багатьох стало актуальним лікування артрозу плечового суглоба. Як лікувати дане захворювання, можуть підказати кваліфіковані лікарі. Але в більшості випадків, якщо стадія не запущена, все починається з консервативних методик. Йдеться про прийом медикаментів. Варто відзначити, що використання лікарських препаратів є найбільш поширеним методом впливу на артроз. Завдяки засобам сучасної медицини хворі мають доступ до багатьох препаратів, що надають відчутний відновний вплив на кісткові і хрящові тканини. Це анестезуючі засоби, міорелаксанти, нестероїдні протизапальні препарати, БАДи, вітаміни, хондропротектори, а також засоби, що поліпшують кровообіг. При цьому часто використовуються ін'єкційні засоби. Уколи потрібні переважно для введення ін'єкцій на основі «Індометацину», «Диклофенаку» і «Кетопрофену». У деяких випадках може використовуватися провідникова блокада в суглоб.

Застосування нестероїдних протизапальних препаратів

Як і вказувалося вище, для лікування артрозу плечового суглоба активно використовуються нестероїдні протизапальні препарати. Для того щоб знизити активність процесів запалення і відчуття болю, є зміст застосовувати «Ортофен», «Метиндол», «Індометацин» і «Диклофенак натрію». Подібні препарати вимагають введення лікарського складу в суглобову сумку, оскільки це справляє виражений локальний ефект на тканини. Така схема використовується через здатність ліків впливати на інші органи і системи. Також важливо звернути увагу на той факт, що при артрозі можуть виникати спазми м'язів. Для їх нейтралізації застосовують міорелаксанти. Якщо болі дуже сильні, можуть бути показані анальгезуючі і анестезуючі препарати. Що стосується знеболюючих засобів, то вони можуть застосовуватися у вигляді гелів і мазей.

Хондропротектори

Використання препаратів цієї групи особливо актуально на початковій стадії. До даної категорії можна віднести багато ліків, які складаються з глюкозаміну і хондроїтину. Ці компоненти можна визначити як природні і вони близькі за своєю структурою до людського хряща. Суть їх впливу зводиться до стимуляції кровообігу, відновлення хрящової тканини і поліпшенню якості суглобової рідини. Як приклад можна привести такі поширені препарати, як «Дона», «Колаген Ультра" і "Структум».

Фізіотерапія

Дана методика лікування включає в себе використання компресів, що мають зігріваючий вплив, кріотерапію, лазерну терапію і лікування п'явками. Досить часто використовується масаж плечової ділянки. Основна мета фізіотерапевтичних заходів - це поліпшення кровообігу в проблемній ділянці і, як наслідок, відновлення живлення хрящової і кісткової тканини. Також дана методика застосовується для підвищення тонусу м'язів плечей і шиї. За допомогою такого впливу лікар знижує навантаження на уражений суглоб.

Хірургічне лікування

У даному випадку мова йде про заміну хворого суглоба штучним аналогом. Така процедура називається ендопротезування. Використовується цей метод лікування тільки в тому випадку, коли шар хрящової тканини фактично зруйнований і можливості відновити суглоб немає. Така операція досить дорога. Що стосується терміну експлуатації ендопротеза, то він складає приблизно 15 років.

Лікувальна фізкультура

Гімнастика, що орієнтована на відновлення хряща при цьому захворюванні, заслуговує окремої уваги. Використовується така методика на етапі, коли суглоб ще не зруйнований, і тканини можна відновити. Комплекс вправ рекомендується виконувати в домашніх умовах, але перед цим його варто узгодити з лікарем. Робити зарядку краще в ранковий час. Що стосується самих вправ, то в більшості випадків вони досить прості: обертальні рухи в плечовому суглобі без згинання в ліктьовому суглобі. При цьому важливо сильно не прискорюватися і не робити різких рухів. Лікування артрозу плечового суглоба в домашніх умовах може мати на увазі і вправи, орієнтовані на розтяг суглобів.

Народні методики

Такий підхід особливо актуальний на першій стадії хвороби, але при цьому важливо перед використанням будь-яких рецептів обговорити їх з лікарем. Досить часто використовується мазь на основі прополісу. Для її приготування потрібно 5 г цього продукту і 50 г свинячого жиру. Ці складові потрібно змішати і втирати у хворе плече. Вивчаючи артроз плечового суглоба, симптоми, лікування народними засобами і безмедикаментозне відновлення, потрібно звернути увагу на настій з кори крушини. Готувати його досить просто: змішуються 3 ч. л. насіння петрушки, 2 ч. л. кори і стільки ж перцевої м'яти. Все це заливається 0,5 л води, кип'ятиться та залишається на ніч у темному місці. Для лікування потрібно приймати по 2 ст. л. настою вранці до відчутного полегшення. Очевидно, що при артрозі плечового суглоба найважливіше - це вчасно почати лікування. Тому при появі болю в плечі необхідно провести діагностику.

Немає коментарів :

Дописати коментар