Догляд за шкірою взимку: поради

Шкіра — це самостійний ор­ган, який відповідає за регуляцію води у всіх шарах. Цей орган так влаштований, що в найглибшому шарі вологи найбільше, а в міру наближення до верхнього кількість води у шкірі зменшується. А ще вміст вологи тісно пов'язаний з погодними умовами — вологою, те­мпературою повітря. Узимку наша і шкіра піддається серйозним навантаженням: вплив низьких темпе­ратур, їх різкі перепади, сухе повіт­ря у приміщеннях — усе це приз­водить до порушення цілісності лі­підного бар'єра шкіри. На морозі знижується активність сальних за­лоз, а волога випаровується інтен­сивніше, наслідком чого є сухість і зневоднення шкіри. Крім того, зро­стає навантаження на судини, погіршується кровопостачання — і на обличчі нерідко з'являються поче­рвоніння і судинні зірочки, шкіра лущиться.
Однак правильний догляд допо­може зберегти красу та здоров'я шкіри і в холодну пору року.

Правильний догляд

Зима — прекрасний час для багатьох заборонених літніх проце­дур, а саме відбілювання, пілінг й інший інтенсивний догляд. Та й вдома можна робити різні зволожу­вальні і живильні маски на основі натуральних інгредієнтів. Незамінні взимку маски з вітамінами А і Е, які мають живильну, зволожувальну дію, на основі вівсяної крупи, фрук­тів, овочів, яєчного білка та олій. Для відбілювання відмінно підійдуть продукти, що містять вітамін С, на­приклад, цитрусові та петрушка. Та­кож у холодний період не обійтися без захисних і поживних засобів, які заспокоюють і відновлюють шкіру, поповнюють втрату вологи та ство­рюють захисну плівку, що захищає обличчя від вітру й морозу.
Зимові креми, сироватки та конце­нтрати, як правило, мають більш на­сичену текстуру і багатий на поживні речовини склад. Вони повинні місти­ти ненасичені жирні кислоти, олії, лі­піди й екстракти рослин. Крім того, узимку теж є потреба захищати шкі­ру від впливу сонячних променів, бо сніг відбиває їх і підсилює згубну дію. Тому ще один важливий фактор, який слід враховувати при виборі крему, — це захист від УФ-випромінювання.

Забезпечення киснем

Саме взимку варто подба­ти, щоб шкіра отримала його в доста­тній кількості. Провітрюйте свою кі­мнату перед сном або спіть з ледь відчиненою кватиркою, тоді ваші клі­тини при доступі свіжого повітря бу­дуть оновлюватися швидше. Є ще один гарний спосіб підтримки воло­гості повітря у кімнаті. Коли вклада­єтеся до сну, ставте неподалік ліжка миску з водою — так повітря напов­ниться вологою і розгладить дрібні зморшки, а колір обличчя стане здо­ровішим. Можна додати в миску з водою кілька крапель олії лаванди — це забезпечить здоровий спокій­ний сон.

Маски в холодний період року

Для жирної шкіри непогано ро­бити кефірну маску: взяти одну столову ложку кефіру і перемішати з однією столовою ложкою сиру. Або яблучно-білкову маску: одне терте яблуко вимішати з яєч­ним білком.
Для нормальної шкіри підійде жовткова-олійна маска: один жов­ток вимішати з чайною ложкою гліцерину, додати одне терте яблу­ко. А також маска з кефіру: одну столову ложку кефіру перемішати з толокном.
Для сухої шкіри рекомендують таку маску: половина сирого жовт­ка, дві чайні ложки яблучного, ли­монного або грейпфрутового соку, дві чайні ложки нежирного сиру та одна чайна ложка соняшникової або оливкової олії. Ці інгредієнти перемішати, накласти на обличчя на 20-30 хвилин, опісля зми­ти прохолодною водою і зволо­жити шкіру кремом.
Для всіх типів шкіри корисна ба­нанова маска: приблизно третину банана розімнути, додати ложку крему для шкіри, кілька крапель лимона й олії. Тримати 15 хви­лин. Ця маска ефективна, бо в ба­нані міститься багато вітаміну А, він чудово зволожує шкіру.

Масаж снігом

Ця процедура подвоїть ефект масок і залишить на вашій шкірі приємний рум'янець. Візьміть невеликий шматок снігу і загорніть у марлеву серветку, кі­лька хвилин злегка масажуйте шкі­ру в напрямку від шиї до чола. Та­кий масаж підсилює кровообіг, а клітини завдяки цьому швидше від­оновлюються.
Захисним або зволожувальним кре­мом для обличчя слід змащувати шкіру не пізніше ніж за півгодини до виходу з дому, інакше на об­личчі можуть виникнути почер­воніння, лущення або судинна сіточка. А за півгодини корисні речовини крему проник­нуть у шкіру і баланс вологи в клітинах стане оптимальним.

Догляд за губами

Шкіру губ і навколо них мо­жна порівняти зі шкірою довкола очей. Ці ділянки потребують осо­бливого догляду та інтенсивного зволоження, бо в них немає саль­них залоз, що виробляють при­родний захист — шкірне сало. Не варто кусати або прикушувати губи, особливо в зимовий період, унаслідок цього на шкірі губ утво­рюються мікротріщини, в які мо­жуть проникати мікроорганізми. Через це може відбуватися запа­лення. Якщо ви відчуваєте су­хість, не варто облизувати губи, особливо на вулиці. Це призведе до лущення губ, а ще вони можуть потріскатися.
Варто робити масаж губ. Для цього можна використовувати м'яку зубну щітку. Такий масаж покращує кровообіг і допомагає позбутися мертвих клітин шкіри. Якщо губи дуже обвітрилися, по­чали лущитися, то їх можна обро­бити скрабом для обличчя або за­собом домашнього приготуван­ня. Для цього манну крупу змі­шайте з медом, накладіть засіб на шкіру губ і м'яко промасажуйте її. Змийте пілінг водою кімнатної температури і змастіть шкіру ба­льзамом або жирним кремом.
Як альтернативу можна привести ще один рецепт: змішайте конопляну олію зі свічковим воском. Розігрійте, намастіть суміш на губи, залиште на ніч. Вранці стан губ помітно покращиться, бо така суміш живить і пом'якшує їх, насичуючи корисними мікроелементами.
Проти глибоких тріщин на губах застосовуйте яблучну маску. Для цього дрібно натерте яблуко змі­шайте в рівних пропорціях з мас­лом. Намастіть суміш на шкіру губ. Змити через 15 хвилин і змастити жирним кремом. Ще тріщинки можна лікувати сві­жим соком алое.
Регулярно доглядаючи шкіру губ, можна зберегти їх природ­ний блиск і форму. Приділивши їм кілька хвилин на день, ви змо­жете домогтися бажаного резуль­тату.

Догляд за руками взимку

Під впливом дуже низьких температур відбувається звужен­ня судин і порушується водно-ліпідний баланс, що, своєю чер­гою, призводить до порушення захисник функцій шкіри рук. Ус­кладнюють ситуацію і побутові чинники — через часте зіткнення шкіри рук з водою і побутовою хімією і без того не дуже міцний захисний бар'єр шкіри ще посла­блюється. Тому не дивно, що руки взимку лущаться, стають грубими, сухими, шорсткими і беззахисними перед всілякими інфекціями. Але найнеприємніше — під впливом холоду шкіра рук набагато швидше старіє. Від холоду та вітру потерпають і нігті: на морозі вони синіють, а опісля розшаровуються, ламаються і тріскаються.
Ось чому, щоб зберегти красу, здоров'я і молодість своєї шкіри, потрібно знати, як доглядати руки взимку.
Невід'ємним елементом до­гляду шкіри рук у зимовий період, втім, як і в будь-яку пору року, є крем для рук. Вибирайте його правильно. До зимового крему для рук обов'язково по­винні входити такі компоненти, як гліцерин, що захистить шкіру від морозу, холоду та вітру, нату­ральні рослинні олії, які забезпе­чать зволоження шкіри рук, і вітамін С, який зробить її еласти­чною. Змащуйте кремом шкіру рук кожного разу перед виходом на вулицю.
Крем — один з найпошире­ніших засобів для догляду рук, проте в найхолоднішу пору року потрібно не забувати і про скраб для них, який дасть змогу усувати забруднення з поверхні шкіри і поліпшити проникнення ак­тивних речовин у глибинні шари епідермісу. У домашніх умовах можна використовувати суміш цукру з кремом, сметаною або олією.
Зберегти красу і молодість рук взимку допоможе сольова ванно­чка для рук. Щоб її приготувати, три столові ложки оливкової олії змішайте зі столовою ложкою морської солі і розчиніть цю су­міш у літрі гарячої води. Опустіть руки в приготовлену ванночку на 10 хвилин і масажуйте їх, при­діляючи особливу увагу згинам і кісточкам пальців.
Доглядати руки і нігті можна і за допомогою натуральних олій. Хоча всі натуральні олії та масла корисні для нашої шкіри, у зимо­ву пору року краще вибирати олії зі щільною текстурою. Це може бути кокосова, касторова олія, масло какао, ши і зародків пше­ниці. Такі масла добре зволожу­ють і насичують шкіру рук кори­сними речовинами. Можна та­кож зробити масляне обгортан­ня.
Чисту і суху шкіру рук зма­стіть маслом чи олією, надяг­ніть бавовняні рукавички і ля­гайте спати. Повірте: резуль­тат не забариться.
Корисні для рук і нігтів узимку й домашні маски.
Так, щоб позбутися почервоніння рук, зробіть маску із сирої тертої картоплі, теплого молока і пше­ничного борошна, а ось усунути лущення шкіри рук допоможе ма­ска, приготовлена з чайної ложе­чки мигдалевої олії й одного яє­чного жовтка.
Такі звичайні процедури допоможуть уповільнити природні процеси старіння шкіри рук і зроблять її навдивовижу м'якою та ніжною.

В даному відео коротко описано дієві креми для покращення стану шкіри, особливо взимку.

Немає коментарів :

Дописати коментар