Однак правильний догляд допоможе зберегти красу та здоров'я шкіри і в холодну пору року.
Правильний догляд
Зима — прекрасний час для багатьох заборонених літніх процедур, а саме відбілювання, пілінг й інший інтенсивний догляд. Та й вдома можна робити різні зволожувальні і живильні маски на основі натуральних інгредієнтів. Незамінні взимку маски з вітамінами А і Е, які мають живильну, зволожувальну дію, на основі вівсяної крупи, фруктів, овочів, яєчного білка та олій. Для відбілювання відмінно підійдуть продукти, що містять вітамін С, наприклад, цитрусові та петрушка. Також у холодний період не обійтися без захисних і поживних засобів, які заспокоюють і відновлюють шкіру, поповнюють втрату вологи та створюють захисну плівку, що захищає обличчя від вітру й морозу.
Зимові креми, сироватки та концентрати, як правило, мають більш насичену текстуру і багатий на поживні речовини склад. Вони повинні містити ненасичені жирні кислоти, олії, ліпіди й екстракти рослин. Крім того, узимку теж є потреба захищати шкіру від впливу сонячних променів, бо сніг відбиває їх і підсилює згубну дію. Тому ще один важливий фактор, який слід враховувати при виборі крему, — це захист від УФ-випромінювання.Забезпечення киснем
Саме взимку варто подбати, щоб шкіра отримала його в достатній кількості. Провітрюйте свою кімнату перед сном або спіть з ледь відчиненою кватиркою, тоді ваші клітини при доступі свіжого повітря будуть оновлюватися швидше. Є ще один гарний спосіб підтримки вологості повітря у кімнаті. Коли вкладаєтеся до сну, ставте неподалік ліжка миску з водою — так повітря наповниться вологою і розгладить дрібні зморшки, а колір обличчя стане здоровішим. Можна додати в миску з водою кілька крапель олії лаванди — це забезпечить здоровий спокійний сон.
Маски в холодний період року
Для жирної шкіри непогано робити кефірну маску: взяти одну столову ложку кефіру і перемішати з однією столовою ложкою сиру. Або яблучно-білкову маску: одне терте яблуко вимішати з яєчним білком.Для нормальної шкіри підійде жовткова-олійна маска: один жовток вимішати з чайною ложкою гліцерину, додати одне терте яблуко. А також маска з кефіру: одну столову ложку кефіру перемішати з толокном.
Для сухої шкіри рекомендують таку маску: половина сирого жовтка, дві чайні ложки яблучного, лимонного або грейпфрутового соку, дві чайні ложки нежирного сиру та одна чайна ложка соняшникової або оливкової олії. Ці інгредієнти перемішати, накласти на обличчя на 20-30 хвилин, опісля змити прохолодною водою і зволожити шкіру кремом.
Для всіх типів шкіри корисна бананова маска: приблизно третину банана розімнути, додати ложку крему для шкіри, кілька крапель лимона й олії. Тримати 15 хвилин. Ця маска ефективна, бо в банані міститься багато вітаміну А, він чудово зволожує шкіру.
Масаж снігом
Ця процедура подвоїть ефект масок і залишить на вашій шкірі приємний рум'янець. Візьміть невеликий шматок снігу і загорніть у марлеву серветку, кілька хвилин злегка масажуйте шкіру в напрямку від шиї до чола. Такий масаж підсилює кровообіг, а клітини завдяки цьому швидше відоновлюються.
Захисним або зволожувальним кремом для обличчя слід змащувати шкіру не пізніше ніж за півгодини до виходу з дому, інакше на обличчі можуть виникнути почервоніння, лущення або судинна сіточка. А за півгодини корисні речовини крему проникнуть у шкіру і баланс вологи в клітинах стане оптимальним.Догляд за губами
Шкіру губ і навколо них можна порівняти зі шкірою довкола очей. Ці ділянки потребують особливого догляду та інтенсивного зволоження, бо в них немає сальних залоз, що виробляють природний захист — шкірне сало. Не варто кусати або прикушувати губи, особливо в зимовий період, унаслідок цього на шкірі губ утворюються мікротріщини, в які можуть проникати мікроорганізми. Через це може відбуватися запалення. Якщо ви відчуваєте сухість, не варто облизувати губи, особливо на вулиці. Це призведе до лущення губ, а ще вони можуть потріскатися.Варто робити масаж губ. Для цього можна використовувати м'яку зубну щітку. Такий масаж покращує кровообіг і допомагає позбутися мертвих клітин шкіри. Якщо губи дуже обвітрилися, почали лущитися, то їх можна обробити скрабом для обличчя або засобом домашнього приготування. Для цього манну крупу змішайте з медом, накладіть засіб на шкіру губ і м'яко промасажуйте її. Змийте пілінг водою кімнатної температури і змастіть шкіру бальзамом або жирним кремом.
Як альтернативу можна привести ще один рецепт: змішайте конопляну олію зі свічковим воском. Розігрійте, намастіть суміш на губи, залиште на ніч. Вранці стан губ помітно покращиться, бо така суміш живить і пом'якшує їх, насичуючи корисними мікроелементами.
Проти глибоких тріщин на губах застосовуйте яблучну маску. Для цього дрібно натерте яблуко змішайте в рівних пропорціях з маслом. Намастіть суміш на шкіру губ. Змити через 15 хвилин і змастити жирним кремом. Ще тріщинки можна лікувати свіжим соком алое.Регулярно доглядаючи шкіру губ, можна зберегти їх природний блиск і форму. Приділивши їм кілька хвилин на день, ви зможете домогтися бажаного результату.
Догляд за руками взимку
Під впливом дуже низьких температур відбувається звуження судин і порушується водно-ліпідний баланс, що, своєю чергою, призводить до порушення захисник функцій шкіри рук. Ускладнюють ситуацію і побутові чинники — через часте зіткнення шкіри рук з водою і побутовою хімією і без того не дуже міцний захисний бар'єр шкіри ще послаблюється. Тому не дивно, що руки взимку лущаться, стають грубими, сухими, шорсткими і беззахисними перед всілякими інфекціями. Але найнеприємніше — під впливом холоду шкіра рук набагато швидше старіє. Від холоду та вітру потерпають і нігті: на морозі вони синіють, а опісля розшаровуються, ламаються і тріскаються.Ось чому, щоб зберегти красу, здоров'я і молодість своєї шкіри, потрібно знати, як доглядати руки взимку.
Невід'ємним елементом догляду шкіри рук у зимовий період, втім, як і в будь-яку пору року, є крем для рук. Вибирайте його правильно. До зимового крему для рук обов'язково повинні входити такі компоненти, як гліцерин, що захистить шкіру від морозу, холоду та вітру, натуральні рослинні олії, які забезпечать зволоження шкіри рук, і вітамін С, який зробить її еластичною. Змащуйте кремом шкіру рук кожного разу перед виходом на вулицю.
Крем — один з найпоширеніших засобів для догляду рук, проте в найхолоднішу пору року потрібно не забувати і про скраб для них, який дасть змогу усувати забруднення з поверхні шкіри і поліпшити проникнення активних речовин у глибинні шари епідермісу. У домашніх умовах можна використовувати суміш цукру з кремом, сметаною або олією.Зберегти красу і молодість рук взимку допоможе сольова ванночка для рук. Щоб її приготувати, три столові ложки оливкової олії змішайте зі столовою ложкою морської солі і розчиніть цю суміш у літрі гарячої води. Опустіть руки в приготовлену ванночку на 10 хвилин і масажуйте їх, приділяючи особливу увагу згинам і кісточкам пальців.
Доглядати руки і нігті можна і за допомогою натуральних олій. Хоча всі натуральні олії та масла корисні для нашої шкіри, у зимову пору року краще вибирати олії зі щільною текстурою. Це може бути кокосова, касторова олія, масло какао, ши і зародків пшениці. Такі масла добре зволожують і насичують шкіру рук корисними речовинами. Можна також зробити масляне обгортання.
Чисту і суху шкіру рук змастіть маслом чи олією, надягніть бавовняні рукавички і лягайте спати. Повірте: результат не забариться.
Корисні для рук і нігтів узимку й домашні маски.
Так, щоб позбутися почервоніння рук, зробіть маску із сирої тертої картоплі, теплого молока і пшеничного борошна, а ось усунути лущення шкіри рук допоможе маска, приготовлена з чайної ложечки мигдалевої олії й одного яєчного жовтка.
Такі звичайні процедури допоможуть уповільнити природні процеси старіння шкіри рук і зроблять її навдивовижу м'якою та ніжною.
В даному відео коротко описано дієві креми для покращення стану шкіри, особливо взимку.
Немає коментарів :
Дописати коментар