Людина з двома серцями. Чи буває два серця у людини?

Медична практика - це одна з найбільш відповідальних і непередбачуваних сфер людської діяльності. Здавалося б, всі факти з анатомії і фізіології давно відомі вченим. Однак деякі випадки ставлять в безвихідь навіть найбільш досвідчених медиків. У цих ситуаціях людина починає усвідомлювати обмеженість свого буття, її немічність перед невідворотною смертю. Лікарі - це ті люди, в руках яких виявляється дорогоцінний дар людського життя.

Рамо Османі з Югославії

У 1967 році чоловік з двома серцями був знайдений в невеликому містечку під назвою Жарков, що знаходиться неподалік від Белграда. Хлопчика, який проходив обов'язковий медичний огляд, звали Рамо Османі. З лівого боку у дитини розташовувалося серце - все було в порядку. Але що найдивніше, праворуч, в дзеркальному відображенні, знаходилося ще одне. Лікарі навіть не припускали, що в їхньому місті може жити людина з двома серцями. На той момент для медичної діагностики ще не застосовувався метод МРТ. Але медикам для визначення цього відхилення і не знадобилося спеціальної апаратури. Лікарі зуміли з'ясувати, що два серця були менші за розміром, ніж передбачено звичайному людському серцю в цьому віці. Незважаючи на те, що ця маленька людина мала два серця, Рамо Османі відчував себе цілком пристойно - він бігав, грав з однолітками, розвивався фізично без інших відхилень. Цікавий і той факт, що фізичні навантаження Рамо переносив навіть краще за своїх однолітків. Він мав тільки одну особливість - йому необхідно було більше часу, щоб відновити сили після фізкультури або інших фізичних навантажень.

Чи були виявлені інші особливості у Рамо?

Лікарі з цього містечка не проводили досліджень з приводу того, чи буває у людини два серця. І вже поготів ні батьки, ні вчителі не могли припустити, що ця аномалія може бути у їхньої дитини. Після того як у Рамо Османі був діагностований цей незвичайний вид відхилення, лікарі стали постійно спостерігати за дитиною. Але ніяких інших особливостей, крім перерахованих, вони виявити не змогли.

Ханна Кларк, Великобританія

Ще однією людиною з двома серцями вважається Ханна Кларк. У 2006 році дванадцятирічній дівчинці Ханне лікарі змогли відновити роботу серцевого м'яза. Вони видалили донорське серце, оскільки організм дитини почав відторгати його, і відновили роботу її власного серця. Ця складна операція була проведена кращими лондонськими лікарями. Керував операцією Магді Якоб - лікар навіть повернувся з пенсії заради цієї операції. Коли Ханна була ще малою, вона страждала від кардіоміопатії - захворювання, при якому серце збільшується в розмірах. Хвороба ставила під загрозу життя дитини - протягом року, за прогнозами лікарів, Ханна повинна була померти. Магді Якоб вирішив тоді зупинити серце дитини і пересадити донорське. Аж до 2006 року донорське серце працювало відмінно, проте потім лікарі помітили, що організм починає відторгати його. У 2005 році у Ханни були виявлені злоякісні пухлини і вона повинна була пройти хіміотерапію. Лікарі припускають, що захворювання стало розвиватися з тієї причини, що Ханна повинна була приймати імунодепресанти - речовини, які блокують відторгнення чужорідних тканин.
Коли у пацієнтки були діагностовані пухлини, імунодепресанти довелося відмінити. Як наслідок, організм дитини почав відторгати донорські тканини. Це випадок, заради якого лікар відклав пенсію. До цього часу знаменитий лікар вже готувався піти на заслужений відпочинок. Але на прохання батьків Ханни він відклав це рішення і провів небачену операцію. Лікар зумів видалити донорське серце і відновити роботу старого органу. Ханна Кларк була першою пацієнткою у всій Великобританії, яка пережила подібну операцію. Перед операцією були проведені дослідження, які показали: рідне серце вже повністю відновилося і може виконувати свої функції. Теоретично дівчинка була повністю здоровою. Їй вже не потрібно було бути людиною з двома серцями. Ще через три роки після відновлення роботи старого серця лікарі зробили висновок: дитина тепер остаточно здорова. Самі лікарі не чекали на повне одужання. Пацієнтка стала для них прикладом того, що навіть в складних випадках можна врятувати людині життя і здоров'я.

Зяудін Яндієв з Інгушетії

Багато хто цікавиться тим, чи є люди з двома серцями? Однак деякі можуть жити і навіть не підозрювати про те, що є носіями незвичайного феномена. Саме таким і є житель Інгушетії Зяудін Яндієв. Лікарі поставили йому незвичайний діагноз ще в дитинстві. Лікарі пропонували відвезти дитину на обстеження, однак його мати була рішуче проти. З віком Яндієв став поступово забувати про це незвичайне обстеження і про слова лікарів. Надалі ніхто з лікарів не помічав цього відхилення. Справа в тому, що лікарі постійно прослуховували серце тільки з лівого боку, і тому виявити друге серце ніяк не могли. Після того як у 47-річного Яндієва було виявлено друге серце, було проведено ретельне лікарське обстеження. Зібрався великий консиліум передових представників медичної сфери. Але незабаром ця історія зійшла нанівець. Поцікавившись деякий час анатомічними і фізіологічними особливостями Зяудіна, лікарі поступово втратили свій інтерес. Вивчивши його медичну карту і численні кардіограми уздовж і поперек, вони перестали запрошувати його для обстежень в медустанови.

Немає коментарів :

Дописати коментар