Болить зуб біля ясен: можливі причини та особливості лікування

Зубний біль - найнеприємніше, що може трапитися з людиною. І він знайомий кожному. Коли болить зуб біля ясен, на це може бути декілька причин. Будь-які неприємні відчуття самі по собі сигналізують про те, що в організмі людини відбуваються якісь зміни. Зубний біль не є винятком.

Причини зубного болю 

Якщо болить зуб біля ясен, причини можуть бути наступні:
  • карієс;
  • пульпіт; 
  • періодонтит; 
  • періостит. 
Крім перерахованих хвороб, зубний біль може викликати запальний процес у яснах. Також він виникає під час прорізування зуба мудрості. В цей час сильно болять ясна біля зуба, виникає запалення і набряк. При цьому дане відчуття передається навіть у вухо або горло. Найбільш гострим він буває під час захворювань пульпи, що знаходиться всередині зуба і являє собою грудочку судин і нервів. Коли запалюється пульпа, виникає гострий біль, іноді пульсуючого характеру. Але при цьому не кожна людина звертається до стоматолога. Більшість вважає за краще перетерпіти цей стан або лікуватися самотужки. Так само і при прорізуванні зуба мудрості: люди чекають, коли все пройде само собою. І при цьому навіть не підозрюють, що будь-який запальний процес може мати серйозні ускладнення. 

Чому набрякають ясна 

Припухлість ясен завжди з'являється біля хворого зуба. При цьому він починає хитатися і при натисканні відчуття тільки посилюється. Якщо ясна почали боліти і сильно набрякли, що може бути причиною? Варіантів кілька. Під час захворювання карієсом в зуб не потрапляє інфекція, яка вражає пульпу. Внаслідок цього у ній виникає запальний процес, від чого і з'являється біль. Крім цього, у хворому зубі починають активно розвиватися мікроорганізми, а потім вони по каналах поширюються по всіх зубах. В кінцевому підсумку вони потрапляють в корінь зуба і там вже починається утворення гною. Якщо болить зуб біля ясен, причиною можуть бути неправильно запломбовані канали. За статистикою, 60-70 % стоматологів халатно ставляться до пломбування зубів. У цьому випадку вони не тільки неякісно чистять і пломбують канали, але і ламають інструменти, а також пошкоджують коріння. В результаті цього на верхівці зубного кореня розвивається запалення, а потім і нагноєння. Іноді ясна набрякають, якщо має місце така патологія, як пародонтит. Це відбувається, коли гній не має виходу і накопичується в яснах. В такому випадку необхідно дати можливість ексудату вийти. Для цього розкривається абсцес. Якщо ж він вже перетворився у флюс, то необхідно робити невеликий розріз ясен. Оперативне втручання проводиться під місцевим знеболенням.

Що робити, якщо болять ясна? 

Як тільки у людини виникла припухлість і відчувається біль у яснах біля зуба, необхідно відразу звернутися до фахівця. Стоматолог в першу чергу порекомендує зробити рентген. І тільки після дослідження знімка лікар поставить діагноз і дасть пораду, яким чином слід лікувати хворий зуб. Іноді його просто доводиться видаляти.

Лікування зуба 

Є кілька способів лікування зубних захворювань. Якщо причиною болю є неправильне пломбування зубних каналів, то слід зробити наступне: 
  • В першу чергу знімається пломба, зачищаються канали і за допомогою антибіотиків знімається запальний процес. 
  • Потім знову ставиться пломба. 
При цьому необхідно взяти до уваги розмір вогнища запалення у верхівці кореня. Якщо він невеликий, то пломба одразу ставиться на постійне носіння. В іншому випадку спочатку ставиться тимчасова пломба з використанням ліків. А тільки потім її змінюють на постійну. Якщо ж весь зуб запломбований якісно, а корінь - погано, тоді проводять резекцію верхівки кореня. Для цього стоматолог блокує і видаляє проблемну ділянку зуба. Якщо запальний процес виник внаслідок карієсу, то зуб необхідно почистити і запломбувати. Якщо ясна болять і набрякли через запальний процесу саме в яснах, то потрібно звернутися до лікаря: швидше за все, доведеться розкрити абсцес і видалити гній. Потім фахівець промиє уражену ділянку антисептиками, щоб запобігти повторному нагноєнню. Крім цього, необхідно взяти курс антибіотиків. Іноді припухлість ясен, щоки виникає внаслідок складного видалення зуба. Крім цього, проблема може виникнути із-за того, що в лунці міг залишитися осколок. Це трапляється тоді, коли зуб, який видаляється, зламався через занедбаність хвороби.

Лікування зубного болю в домашніх умовах

В домашніх умовах запалення ясен можна лікувати за допомогою відварів і настоїв з лікарських трав. Полоскати ротову порожнину можна розчином соди і солі. Але потрібно пам'ятати про те, що використовувати потрібно тільки теплу воду. Настої трав діють як протизапальний засіб, крім цього, вони знімають біль. Якщо зуб тільки нещодавно запломбували, можна полоскати рот настоєм ромашки. Якщо ясна кровоточать, приготуйте відвар шавлії і кори дуба. Крім цього, можна використовувати настій звіробою і ромашки або ж настоянку календули. Але все ж, хоча народні засоби і добре допомагають при зубному болю, застосовувати їх потрібно, тільки проконсультувавшись у стоматолога.

Немає коментарів :

Дописати коментар