Коли краще пити каву

Вчені дослідили: каву треба пити не зранку, а вдень.
Для багатьох ранкове горнятко кави — своєрід­ний ритуал: запашний напій допомагає прокинутися, бадьорить, тонізує. Проте вчені Британ­ської медичної асоціації дійшли висновку, що най­кращий час для кави — не ранок, а друга година пополудні.
Вчені пояснюють свою рекоме­ндацію тим, що саме до другої годи­ни дня накопичується втома, зни­жується концентрація, а тому кава буде дуже доречною.
Справді, основна активна речовина кави — кофеїн — сприяє активації нейронів голо­вного мозку та поліпшує мозко­вий кровообіг. Тобто вживання кави сприяє поліпшенню розумо­вої діяльності.
Наш організм не працює в одно­му режимі — є періоди активності та спаду. До обіду людина втом­люється, стає менш працездат­ною, і, якщо треба залишатися "у строю", кава не буде зайвою. Ва­жливо тільки не зловживати нею. При надто частому стимулюванні роботи мозку та нервової системи може настати виснаження. Уреш­ті, кофеїн викликає залежність. Тому кавомани зі стажем п'ють подвійну, а то й потрійну каву.

Вплив кави на артеріальний тиск і бадьорість

Кава справді під­вищує кров'яний тиск: одна філі­жанка — це плюс 5 міліметрів рту­тного стовпчика. Але цей ефект швидко минає, а тому кава не мо­же вважатися провокатором гіпертонії. Навпаки, люди, які регу­лярно споживають каву (звісно, у розумній кількості), менше схильні до стрибків тиску. А через те що кава поліпшує кровообіг мозку, зменшується й ризик інсу­льту.
Дедалі більше кар­діологів схиляється до думки, що кава має не такий серйозний вплив на серце, як вважалося. Зо­крема, кава дійсно може під­вищувати тиск у осіб, які мають із цим проблему, проте анітрохи не впливає на так званих нормотоніків — тих, що мають нормаль­ний тиск. А в гіпотоніків, у яких низький робочий тиск, кава може сприяти його нормалізації.

Як і коли правильно пити каву

Оптимальну кіль­кість слід вираховувати у чайних ложках меленої кави, яку ви вико­ристали, — їх має бути 4-5 на день. Майте також на увазі, що, наприклад, арабіка містить менш як 1 відсоток кофеїну, а робуста — аж 4 відсотки. До речі, найкраще пити каву не одним духом, одра­зу, а смакувати маленькими ковт­ками. Інакше судини, серце та мо­зок дістануть ударну дозу стиму­ляторів.
Багато гурманів воліють пити каву без цукру, та я б не радив. Адже кофеїн підстьобує мозок, та він не може повноцінно працюва­ти без "палива" (глюкози). Крім того, добре додавати у каву молоко - кофеїн вимиває з організму кальцій, тому треба поновлювати його ресурси.
Необхідно також зважати і на спосіб приготування кави. Так, концентрація кофеїну у каві еспресо буде більшою, ніж в американо. Загалом, каву можна пити зра­нку та вдень. А от після 16-ї годи­ни варто відмовитися від цього на­пою інакше можливе безсоння. А якщо після споживання кави у вас виникає прискорене серцебиття, підвищується тиск, з'являються біль голови, спрага, від цього на­пою взагалі варто відмовитися.

Немає коментарів :

Дописати коментар