Сім заповідей для тих хто хоче схуднути

Тим, хто відчуває своє тіло надто повним, слід розуміти різницю між ожирінням та надмірною вагою.
Ожиріння — це патологічний стан організму (дуже часто незворотній), коли внаслідок порушення обмін­них процесів непомірно зростає вага тіла.
Ожиріння можуть спровокувати також психологічні чинники (невро­зи), стресові ситуації, гормональні зміни (вагітність).
Надлишкова вага є доволі часто нормальним станом організму, який спричинюють індивідуальні та гене­тичні особливості, а також малору­хливий спосіб життя. Сьогодні боро­тьба з ожирінням та надмірною ва­гою стала тим полігоном ідей, де людям намагаються затуманити го­лову утопічними настановами та ні­сенітницями. Найчастіше людям за­дурюють голови існуванням чудоді­йної дієти чи таблетки (за яку треба платити чималі гроші). Насправді вони націлюють людей туди, де немає результату й немає виходу. Люди стають узалежненими від та­ких "порад", у них занижується са­мооцінка і вони ще з більшою зав­зятістю шукають виходу. А виходу немає...

Як позбутися надмірної ваги

  1. Не вірте, що буцім існує чудоді­йна таблетка чи дієта, яка вирішить вашу проблему надмірної ваги. Бо­ротьба з ожирінням нагадує трену­вальний процес спортсмена, де по­трібно докласти зусиль та часу, щоб отримати результат.
  2. Намагайтеся не приділяти ува­ги розписаній дієті, бо думки про їжу та дієту тільки посилюють апе­тит. Вам потрібно знайти заняття чи хобі (вишивання, теніс, малювання, шахи, мандрівки, вирощування кві­тів, літературна творчість тощо), яке би стало важливою домінантою у вашому житті.
  3. Знайдіть однодумців та друзів. З такою ж проблемою і намагайте­ся спільно вирішувати її (походи, спільні пробіжки, годинні прогуля­нки на свіжому повітрі).
  4. За 20 хвилин перед споживан­ням їжі випивайте 3—4 склянки те­плої джерельної води. Це пригасить ваше бажання добряче попоїсти. Це один з найважливіших пунктів.
  5. Їжте якомога більше фруктів.
  6. Відмовтеся від тваринних жи­рів. Пам'ятайте, що ми їмо за звич­кою. Змініть уподобання їжі, і рів­но через 21 день (а стільки часу на­працьовується звичка) ви відчувати­мете потребу їсти саме те, до чого звикли: овочі, чорний та сірий хліб, каші без жиру, сприйматиме від­сутність масла в раціоні, мед за­мість цукру, несолодку каву...
  7. Знайдіть час для заняття спор­том (сумарно 7 - 8 годин на тиж­день). Після виснажливих занять, особливо бігу, на декілька годин втрачається апетит і суттєво змен­шується протягом дня.

Сім заповідей для тих, хто хоче набрати вагу

П'ять відсотків людей вважають, що їхня вага тіла є недостатньою. Як і люди з надмірною вагою, вони со­ромляться свого тіла й часто для них це стає причиною депресивно­го стану.
У худих людей занижена само­оцінка, яка, в кращому випадку, за теорією Фройда, сублімується у творчі нахили. У гіршому — приз­водить до невротичних станів. Втім слід розуміти, що сприйняття ваги власного тіла є суто суб'єктивною реакцією на усталену традицію того, якою повинна бути ваша ста­тура. В епоху Відродження модни­ми були пишні форми тіла, у пост-модерн навпаки — культивуються фігури зразка "барбі". Але це ли­шень короткочасні течії моди, а справжнім класичним взірцем кра­си служать для нас античні статуї Аполлона чи Венери.
Причиною худорлявості є конс­титуційні та генетичні передумови. Якщо людина багато їсть і не наби­рає ваги, це свідчить про підвищений обмін речовин. Про таких у на­роді кажуть: "І він все їсть, і біда його їсть".
Часто причиною худорлявості серед дітей є легкий доступ до їжі. На­дмір їжі в окремих дітей може зме­ншувати апетит.
Ігри, особливо комп'ютерні, приту­плюють у дітей відчуття голоду. Такі діти виростають хворобливими, нев­растенічними і кволими. У період формування організму найважливі­ше, щоб дитина отримувала повно­цінну їжу та була фізично активною.
Слід розрізняти фізіологічну худо­рлявість від астенії — патологічно­го стану, який характерний висна­женням організму внаслідок стре­сових ситуацій та хвороб.
Холерики, як всі емоційні люди, схильні до пониженої ваги тіла. Фле­гматики, навпаки, більш схильні до повноти.

Немає коментарів :

Дописати коментар