Як з'ясовується, є продукти, споживаючи які людина може зігрітися. І це не гарячий чай. Навіть уже при мінус один дієтологи радять снідати не вівсянкою, а шматком м'яса чи вареним яйцем.
До речі, чи не найголовніше правило чаювання у холодну пору — вживати гарячі напої за годину до виходу на вулицю. Річ у тому, що такі напої дають короткий ефект зігрівання, а ще підсилюють потовиділення і діють, як легке сечогінне, а це в таку пору призводить до переохолодження організму.
Що ж до обіду, то в цю пору найкраще їсти першу страву на м'ясному бульйоні. А ще страви, багаті на білок, — це гриби і квасоля.
На вечерю можна випити кисломолочний продукт, який збагатить наш організм кальцієм.
А гарячий чай, щоб зігрітися, дає короткотривалий ефект, що може призвести навіть до переохолодження організму.
У людському організмі є два джерела тепла — м'язи та печінка. У процесі активного руху людина зігрівається завдяки тому, що м'язи "витягують" накопичену енергію із засвоєних вуглеводів, таким чином "підігріваючи" весь організм. А печінка "зігріває" людину тоді, коли засвоює білки, які довго розщеплюються, відтак 40% закладеної в них енергії розсіюється по тілу як тепло, у той час як вуглеводи пришвидшують обмінні процеси в організмі лише на 4%, а жири — на 7%. Саме тому найкращий спосіб зігрітися — з їсти відбивну зі свинини чи телятини або ж шматок риби. І якщо у вас немає проблем зі шлунком, бажано додати до страв більше спецій. Приміром, м'ясо приправити не лише перцем, а й імбиром, а от до риби додати гвоздику чи корицю. Такі страви — ідеальні для зігрівання, бо прянощі не лише підсилюють травні й обмінні процеси, а й активізують кровообіг, а отже, вам одразу стане тепліше. До речі, перець чилі на 50% пришвидшує ритм серця і обмін речовин протягом трьох годин після їди.Як повинна змінюватися калорійність
Калорійність має збільшуватися з похолоданням на 10-15%. Як правило, так і відбувається, адже для зігрівання взимку ми п'ємо чай із печивом чи солодощами, чого не робили влітку. Чай та каву найкраще пити із сухофруктами, а ще краще — з горіхами, багатими на білок.До речі, чи не найголовніше правило чаювання у холодну пору — вживати гарячі напої за годину до виходу на вулицю. Річ у тому, що такі напої дають короткий ефект зігрівання, а ще підсилюють потовиділення і діють, як легке сечогінне, а це в таку пору призводить до переохолодження організму.
Що слід включити до складу «зимового меню»
Уранці замість вівсяної чи гречаної каш, після яких ви замерзнете вже дорогою на роботу, раджу з'їсти шматок жирного м'яса або риби з тушкованими овочами. Бажано їсти свинину, адже вона перетравлюється майже 9 годин, яловичина - 8, а телятина -7 годин.
Ще варіант — варене яйце із цільнозерновим хлібом, маслом та сиром. До речі, якщо влітку ми могли втамувати спрагу соковитим кавуном чи яблуком, то у холодні дні я все ж раджу овочі та фрукти тушкувати або запікати. Те печене яблуко набагато більше зігріє вас узимку, аніж свіже. Те ж стосується і свіжих овочів — гарбуза, кабачків, баклажанів чи помідорів.Що ж до обіду, то в цю пору найкраще їсти першу страву на м'ясному бульйоні. А ще страви, багаті на білок, — це гриби і квасоля.
На вечерю можна випити кисломолочний продукт, який збагатить наш організм кальцієм.
Немає коментарів :
Дописати коментар