Коли допоможе черемха

Вже можна побачити, як цвіте черемха (черемшина). Лікувальними є і її цвіт, і кора, і плоди. Допомагає черемха при очних хворо­бах — є легенда про те, що завдяки цвіту че­ремшини дівчина вилікувалася від сліпоти.
Спочатку заготовляють цвіт, потім — кору, а коли дерево відцвіте, то й листя. Плоди збирають, коли вони вже достигають, у серпні-вересні,як вяжучий і протизапальний засіб. Зокрема зі свіжих ягід готують настої, морси, киселі, а також сушать — на сонці, а краще — на горищі чи сушарці.
  • Та найбільш лікувальні квіти черемхи. Їх розстеліть на картоні й висушіть цвіт на горищі. Найкраще з квіток черемхи робити примочки при кон’юнктивіті (хвороба очей), а також спринцювання при жіночих недугах (запалення яєчників, хронічний кольпіт, молочниця).
  • Для цього беремо 1 ст. ложку квіток, зали­ваємо 200 мл окропу,настоюємо 30 хвилин (до
    охолодження) і робимо примочки на очі двічі-тричі на день. А для спринцювання беремо 4 столові ложки цвіту палітр гарячої води, настоює­мо вже довше, починаючи від години, і спринцюємося півлітра настою — рано, півлітра — ввечері. Можна до настою додати 1 ст. ложку календули, трішки чистотілу, акації — таке спринцювання діятиме сильніше.
  • Також при кон'юнктивіті та катаракті для примочок разом із цвітом черемхи вико­ристовують по 1 ст. ложці волошки синьої, очанки — такий збір залити півлітра окро­пу (настоювати до години).
  • Щодо плодів черемхи, то їх запарюють по 1 ст. ложці на склянку гарячої води (годину настоюють) i п’ють як сечогінний засіб по ½ склянки двічі на день за 30 хвилин до їди. Мо­жна плоди черемхи додавати в інші сечогінні збори.
  • Також плоди черемхи можна вводити у збори для шлункового чаю та пити при коліті, ентероколіті, дизентерії. Наприклад, у літр води засипати 1 ст. ложку калгану жовтого й 1 ст. ложку ракової шийки (ко­рінь), прокип’ятити 10 хв., тоді додати 1 ст. ложку плодів черемхи й настояти дві години (або ніч) та пити ж шлунковий чай (при дизентерії, коліті та інших інфекційних хворобах).
  • Кора черемшини — також сечогінний, по­тогінний і протигарячковий засіб. Для лікування беруть 5 грамів кори (це столова лож­ка) на склянку гарячої води, настоюють 40 хвилин і п’ють по 1 ст. ложці тричі на день, навіть якщо є температура при застуді. 

Немає коментарів :

Дописати коментар