Як зрозуміти, що ви п'єте занадто багато алкогольних напоїв?

П'ятниця, ви не можете дочекатися того моменту, коли ви підете з роботи, з'їсте смачний обід, відкривши при цьому пляшку улюбленого вина. Адже ви заробили це за тиждень напруженої роботи. Або ж, можливо, ваше уявлення про ідеальний кінець робочого тижня – це похід з друзями в клуб, щоб випити пару коктейлів, розслабитися і повеселитися. З цим немає жодних проблем. Більше того, лікарі кажуть, що келих вина в день чинить позитивний вплив на ваше здоров'я. Проблеми починаються тоді, коли у вас розвивається залежність від алкоголю, що може призвести до виникнення алкоголізму, від якого не так просто позбутися. Багато колишніх алкоголіків розуміють, що якщо б вони помітили в собі ознаки надмірного вживання спиртного раніше, то могли б уникнути того пекла, через який їм довелося пройти, і не завдати шкоди їх сім'ям, здоров'ю і життю в цілому. Ось кілька ознак того, що ви втрачаєте контроль над вживанням алкоголю.

Спиртні напої є центральною фігурою ваших вихідних 

Якщо ви не можете собі уявити вихідний день або будь-який інший день без алкоголю, то це може бути знаком. Також знаком того, що ви стали залежні від алкоголю, може бути думка про те, що кожен вид вашої діяльності повинен включати в себе вживання спиртних напоїв. Якщо ви випиваєте один келих вина щодня, це принесе користь вашому здоров'ю, але якщо ви будете вживати тижневу норму спиртного за один присід, це перекреслить всі позитивні ефекти, які міг би спричинити цей алкоголь на ваш організм. Більш того, це може призвести до виникнення більш масштабних проблем. Випивка у великих обсягах особливо небезпечна, оскільки вона підвищує кров'яний тиск і може бути несумісна з деякими медичними препаратами. Інші небезпеки – це алкогольне отруєння, фізичні травми, захворювання, що передаються статевим шляхом, сексуальна дисфункція, пошкодження печінки і так далі. 

Вам потрібен алкоголь, щоб відчувати себе красивими і впевненими в собі

Багато людей, у яких розвивається алкогольна залежність, починають мати потребу в алкоголі, щоб відчувати себе добре. Людина може бути сором'язливим та невпевненою у собі, однак коли в її кров потрапляє трохи алкоголю, вся життя стає вечіркою. Їй відразу починає здаватися, що вона стає більш привабливою, красивою, розумною і веселою людиною в окрузі. Проте це відчуття не триває довго і може змінюватися набагато більш неприємними відчуттями.

Ви починаєте ухилятися від виконання обов'язків 

Один із самих вірних знаків того, що алкоголь стає для вас проблемою – це ухилення від обов'язків на роботі чи вдома. Ви постійно не приходите на роботу під виглядом хвороби через похмілля? Ви постійно відкладаєте різні справи, так як набагато простіше випити, чим випрати речі або закінчити проект на роботі? Можливо, ви не можете зосередитися на робочому місці, так як все, про що ви можете думати – це випивка, яка чекає вас в кінці дня? Ці ознаки можуть означати, що у вас проблеми з алкоголем.

Близькі люди починають висловлювати занепокоєння

Близькі люди коментували вживання вами алкоголю або висловлювали стурбованість тим, що з вами щось не так? Чи, може, ви ухиляєтеся від зустрічей з цими близькими людьми, щоб уникнути протистояння? Коли ви починаєте більше пити, ви стаєте більш ізольованими від тих людей, яких ви любите. І останнє, чого вам хочеться – це конфронтації з друзями і членами сім'ї. Багато людей вважають, що у них все під контролем, а їх близькі просто не розуміють, через що їм доводиться проходити. 

Ви займаєтеся самолікуванням чи помічаєте ви, що вживання алкоголю пов'язане з вашими емоціями? 

Ви випиваєте, щоб відчути себе краще, коли у вас поганий настрій? Або щоб уникнути труднощів життя і важких спогадів? Якщо так, то ви займаєтеся свого роду самолікуванням, а це ні в якій ситуації не є хорошим рішенням, навіть якщо це не залучений алкоголь. У ході одного дослідження було виявлено, що самолікування – це поширений механізм подолання посттравматичного стресового розладу. Якщо ви помічаєте, що вам хочеться випити, коли у вас поганий настрій, прийшов час поглянути на причини поганого настрою, а не намагатися заглушити його випивкою.

У вас виробилася висока стійкість до алкоголю 

Якщо у вас є проблеми з алкоголем, то ви помітите, що вам потрібно випивати все більше і більше, щоб зігрітися і розвеселитися. Це відбувається із-за того, що ваш організм звикає до алкоголю, а ваш мозок розвинув високу стійкість до його впливу. Вам потрібно спожити більше, щоб домогтися того ж ефекту. По мірі постійного збільшення стійкості у вас може розвинутися повноцінна залежність, яка потім перетвориться на алкоголізм. Є ймовірність того, що ви вже перебуваєте в зоні ризику Дослідники повідомляють, що наразі рекордна кількість людей знаходяться в зоні ризику алкоголізму або наближаються до неї. За даними одного дослідження, біля однієї третини дорослих людей в той чи інший момент життя страждали або будуть страждати від надмірного вживання алкоголю, і лише 20 відсотків з тих, хто страждає від таких проблем, звертаються за професійною допомогою.

Ваша зона ризику відрізняється від зони ризику інших людей 

Всі люди різні, і людські організми по-різному обробляють те, що надходить до них. Коли мова заходить про алкоголь, ніхто не ідентичний. Чоловіки набагато краще справляються з алкоголем, ніж жінки, наприклад, тому жінкам не варто намагатися випити стільки ж, скільки п'ють чоловіки. Більш того, це може бути навіть небезпечно. Жінки можуть з легкістю постраждати від гострого алкогольного отруєння, так як для цього потрібно всього 6-7 порцій алкоголю у випадку з невеликою жінкою, у той час як для великого чоловіка ця кількість зростає в два рази. Здатність людини переробляти алкоголь також залежить від його генів. Дослідження показують, що ваш генетичний код може нести відповідальність більш ніж за половину випадків появи проблем з алкоголем. Хоча самі гени не визначають, чи станете ви алкоголіком чи ні, необхідно вивчити історію вашої сім'ї, щоб визначити рівень ризику. Також вам варто звернути увагу, що надмірне вживання алкоголю стає більш небезпечним з віком, так як у міру дорослішання змінюється те, як ваш організм переробляє алкоголь. Це пояснює, чому ви не можете відновитися після нічного гуляння так само легко, як робили це в студентські роки. 

Якщо ви будете пити занадто багато і занадто швидко, ваш мозок почне працювати інакше 

Вживання алкоголю може сильно змінювати те, як працює ваш мозок. Як багато, як часто і як швидко ви вживаєте алкоголь, впливає на те, як він буде впливати на ваш мозок, і це, в свою чергу, може призвести до небезпечних змін у функціонуванні вашого мозку, а також у розумінні, що йому необхідно, щоб підтримувати життєдіяльність. Погляньте на ваші стосунки з алкоголем врешті-решт, не у кожної людини, що вживає алкоголь, є з ним проблеми. Тому цілком можливо, що ви можете іноді спокійно насолодитися келихом вина. Це чудово, оскільки помірним вживанням правильного алкоголю ви не тільки не завдасте шкоди, але ще і отримаєте від цього користь для здоров'я.

Немає коментарів :

Дописати коментар