Флутиказону фуроат: інструкція із застосування, аналоги та відгуки

Для лікування запальних процесів, що протікають в організмі людини в гострій і хронічній формі, застосовують кілька типів препаратів. Одні носять нестероїдні природу, інші мають безпосереднє відношення до гормонів.

На що впливає препарат?

До останньої групи препаратів, які ефективно лікують запалення, відноситься флукатіказона фуроат. Цю трифторвмісну сполуку отримують синтетичним шляхом. За своєю природою дана речовина відноситься до гормонів групи глюкокортикостероїдів. Лікарський компонент має досить виражений протизапальний ефект. Маючи високий рівень аффінітивності до глюкокортикоїдних рецепторів, він впливає на різні типи клітин, такі як макрофаги, лімфоцити, еозинофіли та інші. Також препарат впливає на медіатори запалення, а саме хемокіни і цитокіни.

Як проникає в організм?

Особливість даного препарату полягає в тому, що флукатиказону фуроат не може засвоїтися повністю, оскільки метаболізується печінкою. Отже, речовина характеризується слабким системним впливом. Біодоступність препарату залежить від виду введення.
Інтраназальне введення. При такому методі лікування препаратом його біодоступність залежить від дозування. Якщо приймати засіб по 110 мкг на добу, то його вміст у крові пацієнта фактично не виявляється. У разі прийому препарату в дозуванні 880 мкг тричі за 24 години, його біодоступність становить 0,5%.
Якщо приймати флукатіказона фуроат у вигляді інгаляцій, то показник його біологічної доступності складе 27,3%.
Також даний лікарський засіб можна приймати перорально і внутрішньовенно. Даний препарат зв'язується з білками плазми крові на 99% і більше. Причому з еритроцитами він реагує незначно. Флукатиказону фуроат досить ефективно метаболізується в печінці та ферментативним способом розщеплюється до нешкідливої речовини, так званого флутиказону. Даний препарат досить швидко покидає кровотік. Якщо ліки приймалося перорально або внутрішньовенно, то вони практично повністю видаляється з жовчю з кишечника і мізерно мала частина виводиться нирками.

Показання

Флютиказону фуроат, інструкція до якого обов'язково супроводжує упаковку з ліками, показаний при таких захворюваннях:
  • алергічний риніт
  • обструктивна хвороба легень, у тому числі і хронічна.
  • бронхіальна астма - в якості підтримуючого комбінованого лікування.
Якщо у вас є яскраво виражені синдроми, які описані вище, то препарати на основі даного діючої речовини можуть ефективно з ними впоратися. Однак не варто забувати про той важливий факт про те, що флутиказону фуроат - гормон. Призначити такий лікарський засіб може тільки ваш лікар.

Протипоказання

Даний фармацевтичний продукт має ряд протипоказань і обмежень до використання. Його не можна приймати у таких випадках:
  • підвищена чутливість до основного діючої речовини;
  • дитячий вік до 18 років (без особливої ​​рекомендації лікаря). 
Обмежуючими факторами до прийому даного препарату можуть бути:
  • дисфункція печінки;
  • туберкульоз легень;
  • інфекційні захворювання, не вилікувані повністю або в хронічній формі.
З приводу позиції про те, чи можна приймати вагітним і годуючим жінкам флутиказону фуроат, інструкція із застосування вказує, що відомостей про це недостатньо. Даний препарат слід використовувати тільки в тих випадках, коли ризик для плоду або для дитини нижче очікуваного позитивного ефекту для матері.

Побічні дії

В інструкції до застосування вказується досить поширені побічні ефекти від прийому цього лікарського засобу, які залежать від різновиду його застосування. При інтраназальному використанні препарату вони виражаються в наступному:
  • порушення в дихальній системі: кровотеча з носа, поява на його слизової виразок;
  • алергічні прояви: висипання на тілі, набряк Квінке, анафілаксія, кропив'янка.
Якщо флутиказону фуроат, відгуки про який в основному позитивні, застосовується у вигляді інгаляцій у складі препаратів комбінованого типу, то можуть виникнути наступні побічні явища:
  • захворювання інфекційного характеру: грип, пневмонія, бронхіт та інші подібні явища верхніх дихальних шляхів. Також може розвинутися кандидоз ротоглотки. Порушення в нормальному функціонуванні дихальної системи, які можуть виразитися в формі орофарингеального болю, назофарингіту, синуситу, фарингіту, кашлю, дисфонії і синуситу.
  • хвороби сполучної і скелетно-м'язової тканин: переломи, артралгія, болі в області спини. Також можуть виникнути біль в животі, мігрень, гарячка, екстрасистолія, глаукома, зниження щільності кісток, пригнічене функціонування системи гіпоталамус-гіпофіз-наднирники, уповільнений ріст у дітей та підлітків, катаракта.

Як застосовувати і скільки?

Спрей "Флютиказону фуроат" можна приймати інтраназально одноразово протягом доби. Також даний препарат можна використовувати для інгаляцій в комбінованих препаратах. Дозування ліків призначається залежно від віку пацієнта від 27,5 до 55 мкг. Для підтримки концентрації діючої речовини призначають 27,5 мкг препарату. Виробники даного фармацевтичного продукту попереджають про те, що під час лікування препаратом варто дотримуватися обережності у здійсненні видів діяльності, які мають потенційний ризик. До них можна віднести дії, що вимагають особливої ​​уваги та швидкої психомоторної реакції, такі як водіння транспортного засобу або управління механізмами.

Лікарська взаємодія

При спільному застосуванні флютиказону фуроату з кетоконазолом рекомендується дотримуватися обережності. Також не рекомендується одночасний спільний прийом з "Ритонавіром". Це пояснюється ризиком посилення системної дії флютиказону фуроату.

Передозування

У дослідженні ймовірності передозування даною лікарською речовиною пацієнти отримували дозу, яка перевищує рекомендовану в 24 рази, протягом часового проміжку більше 3-х днів. У результаті не було виявлено несприятливих системних проявів.

Препарати-аналоги

На ринку фармацевтичних продуктів є кілька ліків, основною діючою речовиною яких є флутиказону фуроат: «Аваміс», «Флутісан», «Назофан», «Флутінекс», «Серофло», «Флохал» і «Фліксоназе». Найбільш популярним засобом з цієї лінійки є перший засіб. «Аваміс» (флутиказону фуроат) містить основну діючу речовину і випускається у вигляді зручного спрея.

«Аваміс»

Даний засіб зарекомендував себе з найкращої сторони в лікуванні алергічного риніту. При цьому захворюванні виникають не тільки набряк слизової оболонки носа і рясні виділення з нього, але і очні прояви у вигляді сльозотечі, свербіння, почервоніння і некомфортне відчуття «піску». Ця симптоматика істотно знижує якість повсякденного життя людини, негативно впливає на її працездатність і веде до значних витрат на терапію. Вчені з'ясували, що основною причиною для алергічних проявів служить збудження парасимпатичних нервів, що здійснюють медіатори запалення слизової оболонки носових пазух. З усіма симптомами алергічного риніту відмінно справляється препарат «Аваміс». Флутиказону фуроат, що входить до його складу в якості основної діючої компонента, впливає на активні ділянки рецепторів аналізаторів, які в результаті блокують реакцію організму людини на алергени. Таким чином, всі неприємні і навіть виснажливі симптоми проходять, і якість життя пацієнта значно поліпшується. 

Немає коментарів :

Дописати коментар