Ідеальні зуби: особливості догляду та рекомендації фахівців

Сьогодні в тренді красива посмішка. Ніхто не стане сперечатися, що вона надає певну чарівність її власникові чи власниці. Але що робити, якщо від природи у вас не зовсім ідеальні зуби? Не всім пощастило мати білу емаль і рівний ряд. Про критерії красивої посмішки і піде мова в нашій статті.

Американські критерії 

Всього існує три філософії, які визначають поняття «красиві і здорові зуби». І всі вони різні. Поняття «голлівудська посмішка» прийшло до нас з Америки. Їх фахівці основним аспектом ставлять зовнішній вигляд. За їхніми критеріями, це ідеально рівні зуби без виділення ікл і сліпуча білизна. Звучить заманливо. Але чи всім підходить такий варіант? Виявляється, для того щоб зовнішність залишалася гармонійною, тон зубів не повинен бути світлішим білків очей. В іншому випадку на фоні усмішки погляд робиться більш бляклим. Очі виглядають втомленими і запаленими. Відомо, що публічні люди, які зробили собі сліпучу посмішку, використовують спеціальні краплі. Вони на певний час освітлюють колір білків. Однак варто зазначити, що препарат не зовсім нешкідливий. Він подразнює слизову оболонку.

Японська школа

Філософія японської культури полягає в гармонії. У них надмірна білизна посмішки вважається навіть дещо вульгарною і позбавленою смаку. Саме японців вважають родоначальниками еталону, що визначає те, який колір емалі підійде тій чи іншій людині. При цьому вони не вирівнюють зуби в один ряд. Це вважається неестетичним.

Критерії німецької стоматології

Філософія німецької школи стоматології зводиться до того, що необхідно враховувати і відтінок зубів, і здоров'я. Що вони вкладають у поняття «здорові зуби»? Німецькі медики - одні з перших, хто визначив існування взаємозв'язку між правильністю прикусу і загальним станом організму. Виявляється, такий, здавалося б, незначний дефект може стати причиною цілого ряду захворювань. У підсумку для німців ідеальний колір зубів – це тон, який трохи темніший від білків очей. При цьому враховується не тільки якість проведення гігієнічних процедур, але і стан ясен, язика, горла і всієї порожнини рота. Нам залишилося дізнатися про рекомендації стоматологів з приводу того, як зробити так, щоб у нас були ідеальні зуби. 

Чистимо зуби

Всі знають, що це необхідно робити. Але не всі, на жаль, дотримуються регулярності очищення порожнини рота. А деякі люди взагалі не знають, як правильно чистити зуби. Проведення гігієнічних процедур два рази в день буде достатньо для підтримки здоров'я порожнини рота. Стоматологи пояснюють, що чистити зуби відразу після їжі не можна. Під впливом кислот емаль розм'якшується. Тому після їжі досить прополоскати рот водою для того, щоб видалити залишки їжі. Через півгодини можна скористатися зубною щіткою і пастою. Робити це потрібно правильно. Сама процедура повинна займати не менше 3 хвилин. Рухи повинні бути спрямовані таким чином, щоб весь бактеріальний наліт можна було видалити.
Уявіть подумки проекцію свого зубного ряду. Направляйте щітку так, щоб щетинки могли дістатися в найвіддаленіший куточок. Старатися занадто не можна, так як емаль має властивість стиратися.

Підбираємо щітку з пастою

Для чого це робити? Наприклад, у Німеччині щітку і пасту рекомендує пацієнту стоматолог в індивідуальному порядку. Правильний їх підбір є запорукою успіху такої важливої місії, як підтримання порожнини рота в здоровому стані. Отже, щітку вибираємо, враховуючи жорсткість щетини. Якщо у вас все в порядку з м'якими покривами (ясна не кровоточать), зуби не страждають надмірною чутливістю, все одно не варто користуватися щіткою з жорсткою щетиною. Середні параметри повинні цілком підійти кожній людині. Завжди використовувати щітку з м'якою щетиною також не рекомендують стоматологи. Вона не здатна видалити весь наліт. Зубну пасту вибираємо, враховуючи її абразивність. Продукція з категорії «підійде всім» зазвичай малоефективна. Вибирати пасту краще для кожного члена сім'ї. Адже у кожного з нас - своя ситуація в порожнині рота. 

Флоси

Багато хто з нас називають ці пристосування зубними нитками. Їх застосування дозволить видалити залишки їжі і наліт з важкодоступних місць. Стоматологи попереджають про те, що використання зубної щітки недостатньо. Жодна, навіть найдосконаліша модель не здатна очистити всі місця між зубами. А бактерії дуже швидко почнуть там розмножуватися. Ситуація ускладнюється тим, що починається карієс в місцях, які здатний розглянути тільки фахівець. А коли зуб стане вже турбувати, швидше за все, йому буде потрібно серйозне лікування. Застосовують флоси перед очищенням зубного ряду за допомогою пасти та щітки.

Гігієна всієї порожнини

Для того щоб мати здорові, ідеальні зуби, необхідно підтримувати всю порожнину рота у чистоті. Патогенні мікроорганізми живуть не тільки на зубах. Всі слизові оболонки (піднебіння, внутрішні боки щік, язик і мигдалики) служать плідним підґрунтям для їх життєдіяльності і розмноження. Тому очищенню повинна піддаватися вся порожнину рота. Зубну щітку в цих цілях не використовують. Для цього існують спеціальні пристосування. Також не стане зайвим застосування ополіскувачів, еліксирів та настоянок. Всі вони повинні мати антибактеріальні властивості. Застосування таких засобів дозволяє освіжити дихання. 

Масаж

Ідеальні зуби у людини можуть бути лише за умови, що її ясна знаходяться в задовільному стані. Ретельне очищення порожнини рота від бактерій – півсправи. Для того щоб запобігти дегенерації тканин із-за недостатнього кровопостачання, нам необхідно проводити щоденний масаж. Все дуже просто. В якості масажера може виступити чистий вказівний палець. Рухи повинні бути спрямовані до краю ясен. Після очищення порожнини рота приділіть кілька хвилин масажу ясен. Це допоможе забезпечити приплив крові до всіх ділянок м'яких тканин.

Правильне харчування

Навіть самі ідеальні зуби можуть зіпсуватися, якщо ми не забезпечимо організму необхідний обсяг вітамінів і мікроелементів. Кальцій і фтор повинні надходити з їжею. При цьому кальцій засвоюється тільки в присутності вітаміну D. Його постачальником є також продукти харчування або ж він виробляється організмом завдяки впливу ультрафіолету. В раціоні людини повинні бути присутні наступні продукти: 
  • м'ясо, риба; 
  • вершкове масло, 
  • сири; йогурти; 
  • шпинат, брокколі; 
  • чорний чай;
  • хліб з борошна грубого помелу та ін. 
У випадках коли корисних речовин в раціоні недостатньо, їх можна заповнити застосуванням спеціальних біодобавок.

Прикус

Ідеально рівні зуби з естетичної точки зору найчастіше сприймаються оточуючими як здорові. У більшості випадків так воно і є. Однак не у всіх людей формується правильний прикус. І це може значно погіршити якість життя. Медики визначають декілька варіантів змикання щелеп, при яких немає необхідності коригувати ситуацію. Але існує і безліч пацієнтів, які потребують виправлення прикусу. Як ми вже згадували, це не тільки естетична проблема. Неправильний прикус здатний викликати серйозні порушення в роботі шлунково-кишкового тракту та інших систем в організмі. Сучасні технології дозволяють з легкістю змінити ситуацію в кращу сторону. Існує безліч ортопедичних конструкцій, які лікар рекомендує пацієнту, вивчивши особливості будови його щелеп. На щастя, на сьогоднішній день ідеальна форма зубів і корекція кольору емалі не є чимось недосяжним. Сучасні технології дозволяють кожному пацієнту створити прекрасну посмішку. А йому залишається лише правильно за нею доглядати.

Немає коментарів :

Дописати коментар