Алергія на тарганів

Загальні відомості

Приблизно 30 років тому тарганів було офіційно визнано алергеном. Від тарганів страждають переважно в міських зонах, в багатоквартирних будинках.
Таргани відносяться до найбільш старим з усіх існуючих видів, їх «вік» налічує близько 350 млн. років. Таргани дуже стійкі, пристосовуються до різних умов і мешкають там де достатня кількість їжі та води.
Таргани - найефективніший інструмент для ведення біологічної війни. Вони здатні переносити чуму, віспу, сибірську виразку, туберкульоз, тиф, холеру, проказа інші небезпечні для людини захворювання. Нещодавно японські вчені довели, що таргани безпосередньо пов'язані з онкологічними захворюваннями. Раніше вважалося, що рак викликають тільки інсектициди, які використовуються для боротьби з цими шкідниками. Дослідники з медичного університету префектури Кіото виявили, що таргани самі по собі можуть бути причиною онкологічних захворювань. Японські вчені стверджують, що бактерія Helicobacter pylori, що підвищує ризик захворюваності раком шлунка, поширюється з послідом таргана. Таких людей, як вважають фахівці, більше половини населення земної кулі. Але сама по собі ця бактерія рак не викликає, вона просто збільшує можливість його виникнення.
На боротьбу з цими комахами людство щорічно витрачає понад мільярд доларів. За словами вчених, за 350 млн років постійної боротьби за існування таракани пристосувалася виживати в будь-яких умовах. У світі їх зараз налічується близько 3 тисяч видів. Самка найбільш поширеного різновиду тарганів, так званого прусака, здатна за рік дати потомство в кількості понад 30 тисяч.
Алергічну реакцію викликає протеїн, який міститься в продуктах життєдіяльності тарганів, слині і хітинових частинках з тіла комахи. Як і у випадках з алергенами пилових кліщів, їх мікроскопічні частинки потрапляють в повітря при найменшому русі в приміщенні.
Алергія на тарганів може бути основним фактором при серйозній астмі та алергічному нежиті. Симптоматика зазвичай включає реакцію з боку дихальної системи - чхання, кашель, нежить, закладений ніс, а також алергічний кон'юнктивіт. Якщо не брати відповідних заходів, то алергія з часом може прогресувати до астматичних станів.

Алергія на тарганів: профілактика

Таргани ні для кого не є бажаними сусідами - ні для здорових людей, ні вже тим більше для алергіків, тому треба докласти максимум зусиль, щоб вигнати їх зі свого житла.
Боротьба з тарганами за допомогою пестицидів неприйнятна для тих, хто страждає алергією з багатьох причин. По-перше, розпорошуються отрутохімікати небезпечні і для людини, особливо схильної до астматичних нападів. По-друге, настільки прямолінійний підхід часто дає лише тимчасовий ефект і не вирішує проблему остаточно. По-третє, навіть загиблі комахи представляють алергенну небезпеку, якщо вони залишилися в межах вашої квартири - через те, що з їхніх тіл відокремлюються хітинові частинки, які рано чи пізно опиняться в складі домашнього пилу.
Щоб позбутися від тарганів, необхідно виробити комплексну стратегію, яка включала б профілактику, відлякування і знищення комах. Всі ці заходи часто дозволяють обходитися без хімікатів.
Отже, починати треба з перекривання комахою доступу в вашу квартиру. Ретельно обстежте всі кути і закрийте замазкою або розчином щілини в стінах і підлозі. Щільно підженіть плінтуса, а зазори, що залишилися, заполніть відповідними за розміром брусочками і для повної герметичності обробіть замазкою. Врахуйте, що найбільш поширеними шляхами попадання паразитів в будинок також є вентиляційні та каналізаційні ходи і отвори, різні доставки, багаж, а крім цього, таргани запросто можуть «переїхати» до вас у сумці гостя або відвідувача.
Перекрийте комахам доступ до їжі і води. Ретельно стежте за станом водопровідних труб і своєчасно усувайте тріщинки, через які вода може просочуватися з раковини або ванни. Не залишайте воду в квіткових піддонах, побутових приладах, годівницях тварин. Намагайтеся підтримувати ідеальний порядок на кухні, постійно прибираючи зі столів і з підлоги крихти і залишки їжі, стежте за тим, чи не залишається на бічних і задній стінці плити підтьоків після приготування їжі. Ніколи не залишайте харчові відходи в сміттєвому відрі, а відразу ж позбавляйтеся від них або користуйтеся герметичними контейнерами і пакетами для сміття. При цьому не забувайте, що комахи можуть забрести і в інші зони квартири, наприклад поселитись в дитячій, де діти часто їдять, гублячи крихти на килим і підлогу.
Щоб не створювати сприятливих умов для небажаних постояльців, ніколи не скупчуйте в будинку мотлох, купи паперів, ганчір'я, старих і не вживаних речей. Все це ідеальні місця для проживання та розмноження не тільки тарганів, але й інших паразитів. Так що цей захід є універсальною практикою при будь-яких видах побутової алергії.
Для знищення тарганів можна використовувати порошок борної кислоти, але тільки після консультації з алергологом. Щоб обробка приміщення пройшла без проблем, обов'язково вдягайте робочий одяг, рукавички і респіратор. Розсипте порошок в проблемних місцях, де найчастіше помічаєте тарганів - під раковинами і ванною, шафами і плитою і т. д. А після завершення очистки обов'язково прийміть душ і на деякий час покиньте оброблене приміщення.

Немає коментарів :

Дописати коментар