Флегмони передпліччя, плеча і надпліччя

Анотація: хірургічне лікування флегмон передпліччя і плеча. Флегмона піддельтоподібного та передлопаткового простору. Флегмона пахової ямки.

Поверхневі флегмони передпліччя розкривають поздовжніми розрізами в зоні розміщення інфільтрату через інфільтровані тканини. Нерідко при цьому виникає потреба в дрену­ванні через контрапертуру для попередження скупчення гною. Порожнину флегмони промивають антисептичними розчинами і широко дренують.
Варіанти класичних доступів при
флегмонах передпліччя і плеча
Глибокі флегмони. Зважаючи на наявність на передпліччі трьох фасціально-м'язових просторів (передній, зовнішній та задній), їх розкривають згідно з проекцією судинно-нервових пучків поздовж­німи розрізами. На плечі флегмону згиначів розсікають поздовжніми розрізами по краях двоголового м'яза. Заднє фасціальне ложе розкривають по краях триголового м'яза. Розсікають плечову фасцію і проникають у проміжок між м'язами і кісткою та дренують гнійник. Якщо гній розташований у піхві судинно-нервового пучка, доступ здійснюють через опуклість черевця двоголового м'яза.
Субпекторальна флегмона. Гній скупчується між великим і малим грудними м'язами (поверхнева субпекторальна флегмона) або між малим грудним м'язом і боковою грудною стінкою, прикритою переднім зубчастим м'язом (глибока субпекторальна флегмона). їх розкривають розрізом по нижньо­му краю великого грудного м'яза. Пальцем по його задньому краю розкривають порожнину і дрену­ють.
Флегмона піддельтоподібного клітковинного простору розкривається по передньому або по зад­ньому краю дельтоподібного м'яза. Розсікають дельтоподібну фасцію, відводять м'яз і тупо проника­ють у підцельтоподібний простір, щоб не пошкодити пахвовий нерв. Параартикулярні флегмони пле­чового суглоба розкривають через дельтоподібний м'яз.
Флегмона пахвової ямки розкривається розрізом по передньому краю волосяного покриву пах­вової ямки. Після розсікання фасції пальцем розкривають порожнину флегмони і дренують.
Флегмона передлопаткового простору розкривається доступом по внутрішньому краю лопат­ки, де для цього розсікають трапецієподібний, ромбоподібний передній зубчастий м'язи. Відводять лопатку і проникають у передлопатковий клітковинний простір, що між передньою поверхнею ло­патки і підлопатковим м'язом та грудною стінкою. Санують і дренують порожнину флегмони.

Немає коментарів :

Дописати коментар