Рукола проти діабету та раку

Листя руколи м'якше і має терпкий гострий смак. Як і інші рослини із зеленим листям, у руколи висока концент­рація нітратів (більш як 250 мг на 100 г).

Рукола і нітрати

Як відомо, рослинні нітрати зни­жують артеріальний тиск, покращу­ють роботу серця і навіть борються з діабетом. Овочі — найдешевше доступне джерело нітратів. Вважають, що нітрати у проду­ктах харчування — не тільки шкідливо, але й небезпечно. Проте насправді все зале­жить від їх кількості. Вченими встановлено, що нітрати запуска­ють ланцюгову реакцію, яка розши­рює кровоносні судини, а також конвертує "поганий" білий жир у "корисний" коричневий, що складається з жироспалювальних клітин, здатних боротися з ожи­рінням і діабетом другого типу.
Таким чином ефекту розріджен­ня крові можна домогтися не тільки за допомогою ліків із категорії антикоагулянтів на зразок варфарину, але і шляхом простої зміни своєї дієти, що є значно кориснішим кроком. Крім того, вживання цьо­го виду овочів знижує виробницт­во організмом гормону еритропоетину, який виробляється нирками і печінкою. Еритропоетин відпові­дає за виділення червоних кров'я­них клітин, які підвищують рівень кисню і густину (в'язкість) крові. Надмірне продукування цих клітин йде на шкоду здоров'ю, особливо небезпечне для пацієнтів з хворо­бами серця.

Деякі корисні властивості руколи

У руколі (а також шпинаті, бро­колі, звичайній капусті, салаті ла­тук, одне слово - у всіх зелених ли­стових овочах) є здорові інгредіє­нти, які позитивно впливають на се­рце і захищають нас від діабету. Вони також розріджують кров, що скорочує ризик утворення тромбів, а це знижує небезпеку інсультів та інфарктів. Британські науковці з університетів Кембриджа й Саутгемптона встановили, що регулярне споживання зелених листових ово­чів істотно поліпшує якість життя у людей, котрі мають серцево-судинні хвороби.
40 г руколи містять не більш як 10 калорій, 1 г протеїну, 0,3 г жирів, 1,5 г вуглеводів, включаючи 0,6 г клітковини і 0,8 г цукру. За шкалою щільності вмісту корисних нітратів (така шкала вимірює спів­відношення вітамінів, мінералів і фітонутрієнтів та кількості калорій) рукола входить до двадцятки най­більш корисних рослин.
Введення в раціон руколи і капу­сти знижує ризик розвитку онкологічних захворювань, зокрема, раку легень і кишечника. Нині руколу і капусту ще досліджують, як вони здатні протистояти ракові, од­нак уже отримано багатообіцяльні результати, пов'язані з боротьбою з меланомою, езофагіальним ра­ком, раком передміхурової і під­шлункової залоз. Дослідники вия­вили, що сульфорафанові сполуки руколи здатні спиняти ріст ракових пухлин.
Рукола також містить хлорофіл, що блокує канцерогенний ефект, який синтезується при високотемпе­ратурній обробці їжі. Зелене листя руколи містить антиоксидант альфа-ліпоєвої кислоти, яка знижує рі­вень глюкози, підвищує чутливість до інсуліну і перешкоджає розвит­ку окисного стресу в пацієнтів з ді­абетом. Ось чому на нашому столі мають бути салати з руколою для профілактики діабету і раку.

Немає коментарів :

Дописати коментар