Алергія на горіхи

Загальні відомості

Горіхи поряд з арахісом і молюсками є найбільш сильними харчовими алергенами, які найчастіше провокують анафілактичну реакцію. Особливо небезпечні в алергічному відношенні горіхи, що ростуть на деревах - мигдаль, волоські горіхи, пекан, кешью і так далі.
Горіхи становлять небезпеку для алергіків не тільки як безпосередні харчові алергени, але і як компоненти, що входять до складу різноманітної косметичної продукції - шампунів, кремів, лосьйонів.
Зверніть увагу, що при алергії на горіхи висока ймовірність перехресної алергічної реакції на пилок берези, вільхи та ліщини в сезон їх запилення.
При легкій реакції на рослинні білки, які містяться в горіхах, може з'явитися нежить, свербіж, кропив’янка, набряк губ або язика, порушення роботи шлунково-кишкового тракту, біль у животі. Якщо реакція більш гостра, то симптоматика може включати набряк горла, хрипи, кашель, блювоту, абдомінальний біль, діарею. Симптоми можуть з'явитися як через кілька хвилин після вживання горіхів, так і розвиватися протягом кількох годин.
Анафілактична реакція проявляється через порівняно короткий проміжок часу (від декількох хвилин до декількох годин). Симптоми анафілаксії включають утруднене дихання і ковтання, блювоту, діарею, сонливість, різке зниження кров'яного тиску, набряк губ, язика, горла та інших частин тіла, а також втрату свідомості.

Профілактика

В зв’язку з високою алергенністю продукту необхідно звести до мінімуму будь-який контакт з ним. Мова йде не тільки про коригування дієти, але і про відмову від косметичних засобів, у складі яких присутні горіхові олії - бальзами, креми, масажні олії і так далі.
Також треба дотримуватися обережності під час цвітіння таких дерев, як вільха, ліщина і береза, особливо якщо встановлена​​перехресна алергія на пилок зазначених рослин. У цьому випадку необхідно подбати про очищення повітря в будинку (фільтри, очищувачі повітря), тримати вікна закритими, приймати душ і змінювати одяг після того, як побували на вулиці.
Щоб уникнути алергічної реакції, рекомендують повністю відмовитися від вживання горіхів - кешью, мигдалю, пекану, лісових і волоських, американських і макадамських, а також будь-яких горіхових олій. Будьте обережними, вживаючи кокосовий горіх, каштани, горіхи гінко і лічі.

Майте на увазі, що горіхи входять до складу багатьох продуктів, нехай і в незначних кількостях, тому уважно вивчайте етикетки і зведіть до мінімуму випічку, уникайте сумішей для випічки, злакових сніданків, мюслі, крекерів, заправок для салатів та підлив, деяких сортів морозива, заморожених десертів, йогуртів з додатками, шоколаду, деяких соусів, салатів, марципанів, шоколадного масла, нуги, горіхової кави і лікерів, ароматизаторів і екстрактів, а також національної кухні країн Кавказу та Східної Азії. 

Немає коментарів :

Дописати коментар