Ромашка від кашлю: застосування, протипоказання

Унікальні властивості аптечної ромашки використовують для лікування різних захворювань дихальних шляхів. Її застосовують у чистому вигляді, а також у складі різних лікувальних зборів. Ромашка від кашлю широко використовується в народній і традиційні медицині.

Ефективність 

Лікарська цінність рослини зумовлена наявністю наступних сполук і елементів:
  • ефірної олії; 
  • хамазулена; 
  • похідних кверцетину; 
  • саліцилової кислоти; 
  • капринової кислоти; 
  • вітаміну С; 
  • каротину; 
  • нікотинової кислоти; 
  • камеді; 
  • апігеніну; 
  • полісахаридів. 
Відомо, що квіткові кошики з часом втрачають свої властивості, починають повільно розпадатися. Ефірні олії при цьому випаровуються. Суха сировина ромашки може зберігатися максимум рік в темному місці в закритій ємності. 
Ромашка від кашлю використовується повсюдно. Величезний спектр дії препаратів на її основі дозволяє використовувати їх зовні і внутрішньо. З сухої сировини для цього готують: настої; відвари; чай; полоскання; компреси; розчини для полоскань та інгаляцій; мазі і креми. Застосовувати їх потрібно тільки свіжоприготовленими. Ромашка аптечна в цьому разі виявляє такі фармакологічні ефекти:
  • антисептичний; 
  • спазмолітичний; 
  • протизапальний; 
  • седативний; 
  • потогінний; 
  • знеболювальний. 
Ромашка від кашлю дуже популярна серед людей. Препарати на її основі сприяють регенерації тканин, зменшують набряклість. Їх дія направлена на зняття причини подразнення. Вони допоможуть при сухому непродуктивному кашлі; першінні в горлі; гострих ЛОР-запаленнях; залишкових явищах, що виникають після бронхіту.
Кашель може з'являтися при ГРВІ, астмі, бронхіті, коклюші, пневмонії, туберкульозі і деяких захворюваннях серця. Потрібно приступати до лікування лише після діагностики.

Протипоказання 

Незважаючи на те що ромашка – це одне з найкорисніших рослин, вона все-таки має і протипоказання: психічні розлади; індивідуальна непереносимість. Також може призвести до негативних наслідків передозування препаратів на основі цієї рослини. У таких випадках спостерігається зниження тонусу м'язів, головний біль, посилюється кашель.

Чаї та настої 

Люди вже давно дізналися, що ромашка лікарська допомагає від кашлю. Ефективними засобами є настої та чаї з неї. Але їх слід заварювати правильним способом: столову ложку сухої ромашки насипають у чашку; заливають її склянкою гарячої води, настоюють близько півгодини; проціджують, м'якоть віджимають; чай приймають теплим, в нього можна додати трохи меду; час вживання – тричі на день, кожного разу після їжі. Цей чай, якщо його випити на ніч, хворому забезпечить полегшення кашлю і спокійний сон. Щоб підсилити ефект, можна крапнути трохи ефірного масла евкаліпта і ромашки в аромалампу і цим повітрям подихати близько 30 хвилин. 

Інгаляції з ромашкою 

Найефективнішою формою вживання ромашки вважаються інгаляції. Траву ромашки аптечної для цього заварюють крутим окропом (на літр води пару столових ложок сировини). Засіб ставлять на вогонь, кип'ятять або тримають на паровій бані протягом 15 хвилин. Парами ромашки потрібно дихати близько 10 хвилин. Потрібно зазначити, що після процедури виходити на вулицю не можна протягом 2-х годин. У цей період горло краще не напружувати. Варто утриматися від пиття і їжі протягом години.

Полоскання 

Як вже говорилося вище, дуже добре допомагає аптечна ромашка від кашлю. Для полоскань з неї готують настої і відвари. Настоянки для дорослих роблять на спирту. Суху ромашку аптечну для цього заливають горілкою або спиртом (1:10) і настоюють близько місяця в темному місці. Потім напій проціджують і зберігають в закритому темному прохолодному місці. Далі для полоскання беруть 1 ложку настоянки на склянку теплої води. Таким розчином полощуть горло через кожні 2 години до 7 разів на добу. Процедура дає можливість позбавитися від різних запальних процесів у горлі, які викликають кашель. 
Для дітей інгаляції з ромашкою дозволяють позбутися набагато швидше від кашлю, ніж прийом сиропів і таблеток. При процедурах діючі речовини виявляються безпосередньо в місцях активного розмноження інфекції. Мокротиння з бронхів допоможуть вивести також пари ромашки, а також заспокоїти слизову носоглотки і зняти набряк. Ромашка від кашлю для дітей у такому вигляді показана після 3 років. В зв'язку із застосування гарячої води така процедура для малюків може бути небезпечною. У разі якщо у дитини відходить зелений слиз, є надривний сухий кашель або вона захлинається мокротою, її необхідно показати педіатру. У цих випадках самолікування може бути дуже небезпечним. 

Немає коментарів :

Дописати коментар