Користь від льону
Загалом, як стверджують науковці, насіння льону — добрий засіб для очищення організму від токсинів і радіонуклідів. Воно за своїми властивостями не поступається активованому вугіллю.У багатьох країнах ці маленькі зернятка є неперевершеним дієтичним продуктом підвищеної біологічної цінності. Льон уже надійно завоював свої позиції — як продукт здорового харчування. Наприклад, у хлібопекарській галузі Німеччини щорічно використовують понад 60 тисяч тонн насіння льону, що в середньому припадає на людину майже кілограм на рік. А в Канаді його розглядають уже не як харчову добавку, а як окремий продукт. У зв'язку з цим прийнято спеціальну національну програму, якою рекомендують включати до 12 відсотків насіння льону в хлібобулочні вироби. Останнім часом його починають вводити до своїх рецептів і деякі хлібопекарські підприємства України.
Насіння льону можна вживати не тільки просто так натщесерце, а й додавати до їжі як приправу — найкраще в салати, майже чайну ложку (не більш як 5 г насіння на день). Бажано, щоб зернини розбухали безпосередньо в шлунку, тому не рекомендують їх замочувати. Якщо незручно насіння жувати, краще подрібнити, але тільки безпосередньо перед подаванням. Лікування хвороб шлунково-кишкового тракту треба обов'язково поєднувати з дієтою.
Також насіння льону допомагає скинути надлишкову вагу, оздоровіли організм. Його застосовують у косметології.
Можливі протипоказання
Не слід забувати, що при тривалому вживанні або передозуванні може виникнути загальна інтоксикація організму. Є ряд протипоказань, при яких категорично забороняють лікування таким методом. Це, зокрема, гепатит, кератит, схильність до проносів, холецистит, гострі захворювання кишеківника. Не рекомендують використовувати лляне насіння при жовчнокам'яній хворобі, каменях у нирках та печінці. Зрештою, у будь-якому випадку, краще порадитися з лікарем.Деякі відомості про льон
- Лляне насіння за вмістом поліненасичених жирних кислот омега-3, омега-6 і омега-9 перевершує всі харчові олії. Наприклад, омега-3 в льоні міститься втричі більше, ніж у риб'ячому жирі. Правильний баланс цих кислоті сприяє зниженню рівня холестерину в крові.
- Вживання насіння льону покращує стан шкіри, благотворно впливає на зір, стимулює мозкову діяльність.
- Насіння льону запобігає розвитку хвороби Альцгеймера, лікує запалення в суглобах і знижує ризик онкологічних захворювань завдяки вмісту в ньому речовини під назвою «лігнано».
- Рослинний білок насіння льону за своїм амінокислотним складом має найбільшу харчову цінність.
- Вживання насіння льону жінками після 40 років або в період менопаузи знижує ризик виникнення раку молочної залози на 17%.
- Від гормональних збоїв, цукрового діабету, які теж призводять до утворення надлишкової, ваги, теж допоможе позбутися лляне насіння.
- Насіння льону, що використовутоть для схуднення, після того, як потрапляє у шлунок, досить сильно розбухає, завдяки чому притуплює апетит.
- Насіння льону активізує роботу кишечника, позбавляючи і притім від частих закрепів.
- Зберігайте насіння льону в темному місці — при потраплянні на нього світла руйнуються мікроелементи та жири.
Немає коментарів :
Дописати коментар