Препарат «Фуразолідон»: відгуки, інструкція із застосування, склад і аналоги

Дуже часто пацієнти плутають антибактеріальні препарати і антибіотичні засоби. Однак це зовсім різні медикаменти. Зрозуміло, вони обидва покликані боротися зі шкідливими мікроорганізмами. Але перший засіб більш безпечний для здоров'я людини. Тому при можливості пацієнтам призначають саме антибактеріальні ліки. Одним з яскравих представників таких препаратів виступає «Фуразолідон». Інструкція із застосування, ціна, відгуки, аналоги, протипоказання і показання згаданого кошти будуть описані далі.

Опис, упаковка, склад і форма

Відгуки споживачів досить часто містять у собі інформацію про зовнішній вигляд цих ліків. Згідно з ними, даний засіб можна придбати у вигляді жовтих або білих круглих і плоскоциліндричної форми таблеток з фаскою. Продаються вони практично у всіх аптеках. В інструкції сказано, що активним інгредієнтом розглянутого засобу виступає фуразолідон. Також до його складу входять додаткові речовини, в тому числі лактоза.
У якій упаковці можна придбати таблетки «Фуразолідон»?
Інструкція по застосуванню препарату міститься в картонній коробці, де знаходиться і сам медикамент у контурному пакуванні. Також його можна купити в паперових упаковках.

Принцип дії

Інструкція, відгуки досвідчених фахівців вказують на те, що це дуже ефективний антибактеріальний засіб. Дія розглянутого препарату безпосередньо залежить від прийнятого дозування. При використанні малої кількості фуразолідону він надає бактеріостатичний ефект. Якщо дозування збільшити, то відзначається бактерицидна активність ліків. Не можна не сказати і про те, що даний медикамент здатний надавати імуностимулюючу дію. Принцип протимікробної дії цих ліків полягає в здатності нітрогруп фуразолідону під впливом бактеріальних ферментів відновлюватися до аміногрупи. Елементи, що утворилися в результаті такого процесу, надають токсичний ефект. Вони порушують цілісність і структуру клітинної оболонки, а також блокують біохімічні процеси, що протікають в бактеріях. Після застосування «Фуразолидона» спостерігається пригнічення трикарбонових кислот і необоротна блокада НАДН. У підсумку порушується дихання клітин мікроорганізмів і робота цитоплазматичної мембрани. Після цього настає загибель бактерій.

Властивості препарату

Завдяки здатності утворювати комбіновані з'єднання з нуклеїновими кислотами фуразолідон порушує синтез білків у бактеріальних клітинах, унаслідок чого пригнічується процес їх розмноження і росту. Імуностимулююча властивість розглянутого препарату зумовлена ​​його здатністю підвищувати фагоцитарну активність і титр комплементу лейкоцитів. Також «Фуразолідон» зменшує продукування токсинів бактеріями, в результаті чого покращується загальна клінічна картина.

Особливості препарату

Фахівцями було виявлено, що «Фуразолідон», відгуки про який носять більше позитивний характер, здатний інгібувати моноамінооксидазу. У кінцевому підсумку це призводить до легкого збудженню пацієнта. Також розглянутий препарат підвищує чутливість людини до спирту, що може викликати нудоту і блювоту при одночасному вживанні лікарського засобу та алкоголю. Даний медикамент високоефективний при лікуванні інфекційних захворювань, які були викликані мікробами, чутливими до впливу фуразолидона. Слід особливо відзначити, що цей препарат добре проявляє себе відносно грибів кандида. Але перш ніж використовувати його для терапії такого захворювання, слід обов'язково провести тести на чутливість. Не можна не сказати і про те, що до фуразолідону практично нечутливі збудники гнійної і анаеробної інфекції.

Показання до прийому таблеток

Відгуки споживачів повідомляють, що при такому захворюванні медикамент проявляє себе дуже добре. Адже він призначений для лікування інфекційних, а також запальних хвороб сечостатевої системи, шкірних покривів і ШКТ. Згідно з інструкцією, розглянутий препарат досить часто призначають:
  • при лямбліозі; тифі та паратифі;
  • бацилярній дизентерії;
  •  трихомонадній інфекції;
  • ентероколіті;
  • діареї, яка була викликана інфекціями, у тому числі харчовим отруєнням;
  • уретриті і циститі;
  • ранах на шкірних покривах та інфікованих опіках.

Протипоказання

Лікарі стверджують, що даний засіб не слід призначати:
  • при термінальній стадії ниркової недостатності хронічного характеру;
  • гіперчутливості до ліків;
  • глюкоза-6-фосфатдегідрогеназній і лактазній недостаточності;
  • у віці до одного місяця життя.
Чи приймати препарат вагітним жінкам, має вирішувати тільки лікар.
Розглянутий медикамент з великою обережністю призначають людям із захворюваннями печінки і нервової системи.

Побічні явища

Препарат «Фуразолідон» є малотоксичним засобом. Але, незважаючи на це, він все ж може сприяти розвитку побічних реакцій. До них відносять нудоту, відсутність апетиту, блювоту і болі в ділянці епігастрію. Згідно з інструкцією, даний медикамент досить рідко призводить до алергічних реакцій. Іноді на тлі його прийому розвивається кропив'янка, висипка, набряк Квінке і сильний свербіж. Щоб запобігти появі побічних реакцій, кожну дозу препарату рекомендується запивати великою об'ємом рідини, а при необхідності проводити прийом вітамінів групи В і антигістамінних засобів. При тривалому прийомі таблеток, особливо у маленьких дітей, можливий розвиток гемолітичної анемії, метгемоглобінемії, гіпертермії, задишки, кашлю і нейротоксичною реакції.

Аналогічні засоби

Якщо розглянутий медикамент вам протипоказаний, то його можна замінити такими препаратами, як «Лекор» і «Фастин». Також аналогами цього засобу є «Фурацилін», «Макмірор», «Фурасол» і «Фурамаг».

Таблетки «Фуразолідон»: ціна, відгуки

Ціна даного засобу не дуже висока. Придбати 20 антибактеріальних таблеток можна за 20 гривень. Що кажуть споживачі про препарат «Фуразолідон»? Відгук про ці ліки може залишити кожен пацієнт, який колись їх використовував. Згідно з думкою більшості, розглянутий медикамент проявляє особливу ефективність при лікуванні захворювань сечостатевої системи. Після декількох днів прийому таблеток симптоми циститу, уретриту та інших патологічних станів відразу ж зникають. Що стосується побічних ефектів, то вони виникають вкрай рідко.

Немає коментарів :

Дописати коментар