Основні особливості
Алергія на латекс - це алергічна реакція на речовини, що містяться в натуральному латексі, який виробляється з молочного соку гевеї (культивується в Південній Америці, Африці і Південно-Східної Азії). Найпоширенішим фактором виникнення алергії являються гумові рукавички, які використовуються в медицині і для різних побутових робіт. Згідно зі статистичними даними, від 5 до 10% всіх людей, що працюють у сфері охорони здоров'я, страждають від алергії на латекс.Окрім працівників сфери охорони здоров'я в групу ризику розвитку алергії входять люди, які:
- мають алергію, астму або екзему;
- мають алергію на деякі продукти харчування (банани, авокадо, ківі, каштани);
- з дефектом клітин кісткового мозку;
- з деформованим сечовим міхуром або сечовими шляхами;
- перенесли численні операції.
По великому рахунку, використання презервативів з латексу також є фактором ризику, який може призвести до гіперреакції у людей, що мають певні порушення в роботі імунної системи.
Реакція на латекс може задіяти різні системи організму, оскільки його застосування в побуті і в медицині надзвичайно широко. Зокрема, після частого і тривалого використання гумових рукавичок, алергія може прийняти форму контактного дерматиту, який проявляється такими симптомами, як сухість, свербіж, печіння, лущення, пошкодження шкіри. При більш гострій реакції ураження шкіри зачіпає більш великі ділянки.При попаданні алергену на слизову оболонку очей, рота, піхви або прямої кишки (під час використання медичного обладнання, презервативів, клізм і так далі) або при вдиханні частинок латексу з тих же гумових рукавичок може розвинутися негайна алергічна реакція, що виявляється у формі риніту з симптомами, схожими на симптоми сінної лихоманки, в поєднанні з кон'юнктивітом, коліками, висипкою і сильною сверблячкою.
Потрапляючи в кров при використанні певних медичних приладів, що містять гуму, частинки латексу в рідкісних випадках можуть спровокувати розвиток загрозливих для життя алергічних симптомів (прискорене серцебиття, тремтіння, біль у грудній клітці, утруднене дихання, знижений кров'яний тиск) аж до розвитку анафілактичної реакції.
Профілактика і лікування алергії на латекс
Щоб переконатися в тому, що організм реагує саме на латекс, обов'язково відвідайте алерголога і проведіть всі тести під суворим наглядом фахівця, оскільки симптоми алергії поглиблюються при кожному контакті з алергеном і існує можливість гострої реакції. Пам'ятайте, що при наявності реакції на латекс треба проводити безлатексную технологію втручання, тобто відмовитися від застосування латексних матеріалів, використання пластикових шприців з латексним поршнем, набору медикаментів через гумову пробку флакона, використання нелатексних хірургічних рукавичок і тому подібного. Зважаючи на вищесказане, якщо у вас алергія на латекс і вам необхідно відвідати лікаря або стоматолога, проінформуйте його про ваше захворювання за добу до призначеного прийому.
Повністю вилікуватися від алергії на латекс неможливо, тому найкращим лікуванням є попередження появи алергії, і для початку необхідно зробити безпечним свій будинок.- Позбавтеся від всіх речей і предметів, в яких можуть містити небезпечну для вас речовину. Цей список досить довгий і включає масу звичних у побуті речей: гумові килимки і покриття з водонепроникним шаром, пробки для ванної, шланги для поливу, зубні щітки з гумовими ручками, грілки, гумові іграшки, інструменти і посуд з гумовими ручками, будь-яка побутова апаратура з гумовими проводами або кнопками (пульти дистанційного управління, калькулятори), предмети нижньої білизни, шкарпетки та інший одяг з еластичної облямівкою, що містить гуму, шапочки для купання і купальні костюми, спортивне взуття, деякі бар'єрні контрацептиви (діафрагми, презервативи) і так далі. Намагайтеся отримати точну інформацію про вміст латексу в тому чи іншому виробі, звертаючись до консультантів і постачальникам товарів, або шукайте інформацію на сайтах виробників.
- Уникайте контакту з латексом, виконуючи домашню роботу - не надягайте гумові рукавички, не користуйтеся гумовим клеєм і так далі.
- Знайдіть розумну альтернативу для звичних речей, які через алергію стали представляти для вас небезпеку, наприклад, носіть тільки шкіряне або текстильне взуття; не промокнути в дощову погоду вам допоможе нейлонова або синтетична водонепроникна куртка; в дитячій залиште тільки пластикові або тканинні іграшки; гумову стрічку цілком можна зазамінити різноманітними зажимами, зав'язками та шнурами, що не містять латексу; брудну домашню роботу виконуйте в синтетичних або бавовняних рукавичках.
- Також для тих, хто хворіє алергією на латекс значну небезпеку поза межами дому представляють касові стрічки в супермаркетах, турнікети, телефони-автомати і банкомати (якщо їх кнопки зроблені з гуми), повітряні кульки, які часто використовуються для оформлення торгових залів. Крім цього контакт з алергеном може відбутися в ресторані або кафе, де співробітники готують їжу в гумових рукавичках (дізнайтеся заздалегідь, щоб убезпечити себе), на автогонках, під час яких відбувається активний викид частинок шин і гуми в повітря.
Якщо ви хворієте алергією на латекс, вам слід завжди мати при собі шприц і дозу епінефрину - для надання швидкої допомоги в разі гострого розвитку реакції.
Людям з алергією на латекс слід з обережністю включати в свій раціон авокадо, банани, виноград, вишні, черешні, диню, суницю, інжир, картоплю, каштани, ківі, полуницю, нектарини, папайю, персики, помідори, жито, пшеницю, селеуа, фундук. При погіршенні стану після вживання одного або декількох з вказаних проблемних продуктів, слід від них відмовитися.У людей, які страждають алергією на вказані вище продукти, реакція на латекс розвивається не у всіх випадках.
Немає коментарів :
Дописати коментар