Міотон: механізм дії та методика застосування

Метод грунтується на принципі багатоканальної електростиму­ляції м'язів реципієнта, керованої програмою, що становить високу біоелектричну активність м'язів донора. Запропонований Л. С. Алеєвим у 1965 р.

Міотон: механізм дії 

Програмне багатоканальне біоелектричне керування не лише стимулює м'язову активність, а й створює певний руховий образ, близький за своєю просторово-часовою структурою до дійсного руху, але втраченого або спотвореного внаслідок розви­нутих процесів пристосування. У зв'язку з цим потік нових ефективних імпульсів потрапляє у вищі відділи центральної нервової системи, сприя­ючи нормалізації аферентно-еферентних зв'язків, що приводить до нор­малізації трофіки м'язів і біохімічної структури рухових функцій.

Апаратура

Найпоширенішими апаратами є: «Міотон-1», «Міотон-2» (для біостимуляції рухів), «Міотон-4».

Методика застосування міотону 

Сигнали, що надходять під час виконання рухів від тих чи інших м'язів донора, за допомогою поверхневих електродів після удосконалення керують амплітудою стимулювальних сигналів, які потім посилюються і передаються до ідентичних м'язів реципієн­та. При відповідному доборі величини збуджувальних сигналів ре­ципієнт практично повторює рухи донора. Серед великого діапазон) параметрів стимулювального сигналу найоптимальнішими є прямо­кутні імпульсні сигнали, уніполярні і біполярні, довжиною 0.1-0,5 мс і частотою 80-200 Гц, а також синусоїдальні сигнали у діапазоні частот 2-5 кГц.

Показання і протипоказання

Рекомендовано застосовувати міотон при хворобах периферичної і центральної нервової сис­теми інфекційного, токсико-алергічного, судинного характеру, для лікування нас­лідків травм.
Протипоказаннями є загальними для лікування фізичними чинниками.

Немає коментарів :

Дописати коментар