Як правильно сидіти на унітазі: поради медиків

Ми всі щодня відвідуємо туалет і, як не дивно, найчастіше робимо це не зовсім вірно. Є певні медичні рекомендації, яких слід дотримуватися. Як правильно сидіти на унітазі, розберемося в цій статті.

Акт дефекації (випорожнення кишечника)

Природне випорожнення вмісту кишечника - це і є дефекація. В нормі у людини процес виділення калу повинен відбуватися близько одного разу на добу, але це індивідуально. Йдучи в туалет, ми щодня очищаємо організм від отрут, шлаків і різних бактерій, нагромаджених у процесі життєдіяльності. Тобто відбувається акт омолодження та оздоровлення організму в цілому.
Для дефекації зазвичай використовують дві пози:
  • поза навпочіпки (земні туалети); 
  • сидяча поза (унітаз). 

Як правильно сидіти на унітазі?

Це питання хвилює багатьох. Мінуси звичного всім "сидячого" унітазу Для випорожнення кишечника зазвичай використовується туалет з унітазом і поза сидячи під кутом 90 градусів.
З часом від неправильного сидячого положення можливі прояви таких захворювань:
  • геморой (варикозне розширення вен прямої кишки);
  • дивертикульоз (на стінках прямої кишки з'являються випинання невеликих розмірів - дивертикули);
  • товстокишкова непрохідність (запори і відсутність стільця взагалі).
Такий унітаз провокує загострення вікових захворювань. Тому варто задуматися про те, як правильно сидіти на унітазі, адже від цього безпосередньо залежить здоров'я людини.

Психологія випорожнення

Зайти в туалет, розслабити м'язи і почати процес дефекації - це і є процес здорового випорожнення кишечника. Всі інші утруднення організму в цьому процесі - це дискомфорт і величезна кількість ускладнень. З появою зручного унітазу зникла можливість правильного позбавлення від продуктів функціонування організму, так як для природної дефекації сучасний унітаз є вкрай незручним засобом. При сидінні кишечник розташовується під неправильним кутом, малий таз (його пуборектальні м'язи) залишаються без руху. Таке неправильне положення спорожнення значно збільшує ризик появи грижі, яка надалі провокує розвиток багатьох хвороб. Тільки погіршують ситуацію сучасні високі туалети.

Положення навпочіпки 

Найбільш природною і анатомічною за своєю природою є поза випорожнення навпочіпки. У нашому організмі (а саме - в тазу) є сильний м'яз, що притискає пряму кишку, яка при вертикальному положенні людини здатна утримувати кал. М'яз трохи розслаблений при положенні сидячи. Але якщо наблизитися низько до землі (навпочіпки), то він зовсім розслабляється, вирівнюючи пряму кишку. Так як правильно треба сидіти на унітазі?

Звичний унітаз 

Щоб правильно сидіти на звичайному унітазі, необхідно високо підтягувати ноги вгору, зберігаючи кут в 30 градусів між тілом і стегнами. Для цього доведеться або ставати ногами на краю унітазу, що може спровокувати травмонебезпечну ситуацію, або ставити ноги на лавку, випуск яких вже почали налагоджувати деякі сантехнічні компанії. Рекомендується в домашніх умовах підставляти поруч з унітазом невисоку лаву, яку нескладно змайструвати власноруч. 
Туалет - це інтимне спокійне місце, в якому нерідко люблять посидіти любителі глянцевих журналів і кросвордів. Але існує думка серед лікарів, що довге перебування на унітазі шкідливе для здоров'я. Випорожнення являє собою напруження, яке спричиняє підвищення тиску в черевній порожнині, що також передбачає розвиток неприємних захворювань. Про те, як правильно потрібно сидіти на унітазі, ми поговорили. Тепер розберемося, навіщо це потрібно.

Навіщо потрібна правильна поза? 

Регулярне і повне випорожнення підтримує здоров'я кишечника і стимулює його функцію. Правильна поза насамперед:
  • захищає нерви тазового дна, які відповідають за сечовий міхур і, в принципі, за важливу сексуальну функцію людини; 
  • запобігає затримки калу в кишечнику, що з часом може призвести до раку кишечника;
  • допомагає легко і швидко спорожнити кишечник; 
  • захищає контролюючі нерви матки. 

Вправи, які контролюють дефекацію 

Щоб випорожнення приносило лише комфорт і задоволення, можна скористатися простими правилами. Навчіться відчувати свій організм, напружувати і послаблювати тазові м'язи. В ідеалі, сидячи на унітазі, необхідно відкинути всі зайві думки (тим більше газети, журнали і книги) і зосередитися лише на тому, що має статися найближчим часом. Не треба сильно тиснутися або постійно тужитися. Важливо відчувати контакт між анусом і фекаліями, просування їх по проходу, навчитися правильно контролювати процес випорожнення. Ось як сидіти на унітазі правильно. 

Гігієна випорожнення

Для здорового походу в туалет необхідно дотримуватися правильного харчування, вживати свіжі овочі, фрукти та багато зелені, які нормалізують травлення. Рекомендується пити якомога більше рідини, вона виводить шлаки і запобігає закрепам. Природно, гігієна дефекації немислима без туалетного паперу, яким не потрібно інтенсивно підтиратися, а досить обережно промокати. Але в ідеалі після кожного походу в туалет найкраще підмиватися проточною водою! Отже, якщо до питання туалету підійти серйозно, то дефекація не тільки збереже здоров'я, але і принесе позитивні емоції.

Немає коментарів :

Дописати коментар