Лікувальна обліпиха при шлунково-кишкових захворюваннях

Для лікування шлунково-кишкових недуг обліпиха — майже універ­сальний засіб. При комплексному лікуванні цих захворювань препара­ти з неї відіграють важливу роль.
Сік обліпихи пити тричі на день із чаєм або водою по 3 чайні ложки при гастритах з нормальною або зниженою кислотністю.
При геморагічних гастритах олія обліпихи спиняє кровотечі завдяки вмісту філохінону й нормалізує сли­зову шлунка.
До 24 червня зібрати зелені во­лоські горіхи та змолоти їх на м'я­сорубці. Додати до 1 кг горіхів 300 г меду, добре перемішати, залити в пляшку з темного скла й настоюва­ти в темному прохолодному примі­щенні, періодично збовтуючи, до дозрівання обліпихи. Потім долити сік обліпихи (1:1) і дати постояти ще тиждень. Приймати по 1 чайній ложці тричі на день перед їдою при різних хворобах шлунково-кишкового тракту та хворобах, пов'язаних з інфекцією.
Сушені ягоди обліпихи потовкти на порошок; змішати з медом і ска­чати з отриманого тіста кульки діа­метром 1 см. Подрібнити в млинку для кави ядра волоського горіха й обкатати отримані кульки в цьому борошні. Приймати по 1 кульці пе­ред їдою при хронічних гастритах, виразкових хворобах шлунка й два­надцятипалої кишки.
При дуоденітах і тріщинах прямої кишки добре допомагають мікроклізми з олії обліпихи та свічки на її основі 1-3 рази на день, а також ре­комендується випивати по 1 десерт­ній ложці обліпихової олії після їди, запиваючи її 100 г води.
Окремі рецепти:
  1. Для боротьби із закрепами у скля­нку кефіру додати 1 столову ложку обліпихової олії й випити на ніч ма­ленькими ковтками.
  2. Взяти сік обліпихи, сік подоро­жника, кип'ячену воду. Усе змішати рівними пропорціями і приймати по 1 столовій ложці тричі на день за 20-30 хвилин до їди при гастритах.
  3. Взяти 1 столову ложку ягід об­ліпихи, 1 столову ложку квіток ро­машки, 2 столові ложки квіток ка­лендули, 1 чайну ложку ягід глоду. Інгредієнти засипати в термос і за­парити 0,5 л окропу. Через 10-15 хвилин термос закрити й настоюва­ти 2 години. Процідити, сировину відтиснути і пити по 0,5 склянки двічі-тричі на день за 40 хвилин до їди як протизапальний і протиспазмолітичний засіб.
  4. Взяти листя обліпихи, трави зві­робою, листя подорожника рівними частинами, добре
    перемішати й 1 столову ложку збору запарити 1 склянкою окропу. Поварити 5-7 хвилин, процідити, відтиснути і пити теплим по 0,5 склянки за 20-30 хвилин до їди при гастритах, болях у шлунку, відрижці, метеоризмі.
  5. Взяти 10 г ягід обліпихи, 10 г плодів ганусу, 20 г солодкого кореня, 30 г кори жостеру. Усі інгредіє­нти подрібнити й добре переміша­ти. 2 столові ложки збору запарити 0,3 л окропу, поварити 10-15 хвилин. Настоювати до вистигання, процідити. Приймати теплим по 1 столовій ложці 3-4 рази на день за 20-30 хвилин до їди при бо­лях у шлунку, хронічних колітах, що супроводжуються закрепами.
  6. Взяти сік обліпихи і сік свіжої ка­пусти. Соки змішати рівними про­порціями і пити по 80-100 г за пі­вгодини до їди при виразкових хво­робах, гастритах зі зниженою кис­лотністю, колітах, атонії кишечника.
  7. Відвар кори: 1 столова ложка подрібненої сировини на 200 мл окропу. Нагрівають на киплячій во­дяній бані 20 хвилин, проціджують, доводять кип'яченою водою до по­чаткового об'єму. Приймають по 1 столовій ложці 4-5 разів на день при проносі.
  8. Настій листків: 1 столова лож­ка подрібненої сировини на 200 мл окропу. Настоюють протягом 2 го­дин, проціджують, доводять кип'я­ченою водою до початкового об'є­му. Приймають по 1 столовій ложці 4-5 разів на день при проносі.

Компреси з обліпихової олії

  1. Взяти 20 г обліпихової олії, 10 г прополісу. Скласти в посуд і нагрівати на водяній бані 7-10 хвилин. Потім настоювати протягом години й прикладати до уражених дерматитом місць.
  2. Взяти 20 г листя обліпихи, 20 г квіток календули, 10 г квіток рома­шки. Подрібнити й добре переміша­ти. 2 столові ложки збору залити 1 л води, довести до кипіння і, вим­кнувши вогонь, настоювати протя­гом 30 хвилин. Потім процідити на­стій у ванну або використовувати для примочок на уражені місця при дерматитах, сверблячці, подраз­ненні шкіри.
  3. Взяти 30 г обліпихової олії, 60 г вазеліну. Змішати й застосову­вати для компресів на
    уражені міс­ця при мокнучій екземі, а також як мазь при шкірній сверблячці, гній­них вогнищах.
  4. Взяти 0,2 л обліпихової олії, 20 г звіробою. Звіробій залити обліпиховою олією у пляшці з темно­го скла. Настоювати 14 діб у тепло­му місці, щодня збовтуючи. Проці­дити й застосовувати для змащува­ння уражених ділянок шкіри при де­рматитах та інших шкірних захворю­ваннях.
  5. Взяти 10 г сухих ягід обліпихи, 10 г сухої ряски, мед, обліпихову олію. Ягоди обліпихи й ряску роз­молоти на порошок, змішати з ме­дом і обліпиховою олією та прий­мати по 1 чайній ложці тричі на день при вітиліго, кропивниці.
  6. Взяти 1 столову ложку ягід об­ліпихи, 1 столову ложку м'якоті дині. Ягоди обліпихи пом'яти, дода­ти м'якоть дині, добре перемішати. Змащувати уражені вітиліго ділян­ки шкіри, а решту ліків приймати всередину.

Немає коментарів :

Дописати коментар