Як виправити сутулість у дитини і дорослого

На сьогоднішній день, коли люди проводять багато часу в сидячому положенні і практично не займаються спортом, що таке сутулість, багато хто відчув на собі. Вона суттєво псує зовнішній вигляд і може провокувати розвиток багатьох недуг. Саме тому багато людей цікавляться інформацією про те, як виправити сутулість. Але перш ніж знайти відповідь на це питання, слід розібратися в причинах появи проблеми.

Кому варто побоюватися викривлення постави?

В даний час, коли люди проводять багато часу перед комп'ютером або телевізором, трудяться в офісах і ведуть малорухливий спосіб життя, їхні м'язи втрачають свою природну силу. У більшості випадків порушення постави починає закладатися ще в дитинстві. Багато дітей категорично не люблять робити уроки за письмовим столом і пишуть просто на колінах, неприродно згинаючи спину. І якщо батьки не особливо стежать за дисципліною свого школяра і не контролюють ситуацію, викривлення хребта посилюється. Як наслідок - розвивається м'язова слабкість і сколіоз різного ступеня тяжкості. А вже в такому стані знайти відповідь на питання про те, як виправити сутулість у дитини і відновити її поставу, можна тільки за допомогою кваліфікованих фахівців. Але навіть якщо в дитинстві за дитиною постійно контролювали і змушували стежити за своєю поставою, це не означає, що проблема її не торкнеться в майбутньому. Адже для дорослої людини підтримання своєї фізичної форми має таке ж значення, як і для дитини. А відсутність у житті спортивних навантажень є причиною гіподинамії - слабкості м'язів хребта і маси проблем зі здоров'ям.

Основні причини сутулості у дітей

Перш ніж зрозуміти, чи можна виправити сутулість у дитини і як це зробити, слід розібратися в причинах її появи. І краще за всіх з цим завданням впорається лікар. Найчастіше за висновком фахівців причинами порушення постави є недостатній розвиток м'язових тканин спини в стані розслаблення. Другим фактором, який провокує сутулість, лікарі називають відсутність звички малюка тримати спину в правильному положенні. Третьою причиною, внаслідок якої страждає постава дитини, фахівці вважають аномалію розвитку хребта. Більш явна симптоматика таких відхилень з'являється у маленьких пацієнтів після 9-10 років, а в 5-6 річному віці сприймається батьками, як звичайна сутулість. Як виправити в домашніх умовах таку аномалію на ранній стадії розвитку, підкаже лікар. І четвертою, але не менш поширеною причиною сутулості, є бічне викривлення хребта, яке в медичній практиці називається сколіозом.

Чи можна виправити поставу?

Щоб зрозуміти, наскільки складно йде справа зі змінами в хребті, можна самостійно провести один нескладний тест. Для цього хворому слід лягти на горизонтальну поверхню або випрямитися в горизонтальному положенні. Якщо сутулість при таких спробах повністю виправляється або має місце незначне спотворення лінії хребта, стан ще можна виправити за допомогою м'язової напруги і постійного самоконтролю. Однак коли сутулість є багаторічною проблемою, і людина не здатна утримати хребетний стовп в правильному положенні навіть кілька секунд, патологія вимагає активного втручання фахівців. У таких ситуаціях тільки лікар знає, як виправити сутулість у дорослого або дитини за допомогою спеціальних прийомів лікування. Крім того, особливо тяжкі порушення постави виправляються виключно шляхом оперативних методик корекції.

Виправлення легкого ступеня сутулості

Якщо на зміни в поставі звернути увагу відразу і не відкладати її корекцію до кращих часів, впоратися з проблемою можна самостійно. Допоможуть у цьому, як би це дивно не звучало, дисципліна і самоконтроль. І перше, що слід зробити людині з викривленою поставою, це випрямити спину і намагатися постійно тримати в тонусі свій хребет. У перші години і навіть дні необхідно буде постійно контролювати себе, але пізніше, коли організм звикне до правильної постави, проблема зникне сама собою. Крім того, в період боротьби зі своєю шкідливою звичкою - сутулістю - не варто забувати і про фізичні вправи, які допоможуть зміцнити м'язи спини.

Які фізичні вправи можуть допомогти?

До того як виправляти сутулість, слід переконатися, що в основі даного стану не криється складна недуга хребта. Для цього достатньо отримати консультацію лікаря. І якщо причиною порушення є тільки неправильні звички і малорухливий спосіб життя, слід невідкладно приступати до фізичних вправ.
Розглянемо кілька з них:
  • стоячи рачки, починаємо плавно прогинати хребет, одночасно витягуючи корпус вперед. Виконуючи вправу, спробуйте уявити, що ви намагаєтеся підлізти під поперечину або стілець. Зробити потрібно 5-8 підходів;
  • лежачи на животі, необхідно плавно на вдиху виконати прогин з невеликою напругою хребта. При цьому голову слід закинути назад, а опору тіла зробити на лікті. На видиху повертаємося у вихідне положення. Для досягнення максимального ефекту дану вправу рекомендують повторювати 7-8 разів;
  • стоячи прямо, розводимо в сторони прямі руки, потім повільно намагаємося відвести їх назад якнайдалі. Повторити 12-14 разів. Варто зазначити, що перелік вправ, які допоможуть зміцнити м'язи спини і впоратися з сутулістю, досить великий. І які з них використовувати для вирішення проблем з поставою, кожен може вирішити самостійно або за допомогою професіонала.

Чим може допомогти плавання?

Добре розвинути м'язовий скелет і привести в норму поставу можуть різні фізичні вправи і види спорту. Але зробити це максимально швидко і доставити людині задоволення здатні саме заняття плаванням, під час яких працюють всі м'язи організму. Всього 2 години на тиждень таких водних процедур допоможуть не тільки привести в порядок поставу, а й подарувати заряд бадьорості і сил. Для досягнення кращого лікувального ефекту фахівці рекомендують поєднувати плавання з силовими навантаженнями, за схемою 3 + 1, де 3 - це кількість тренувань в залі, а 1 - годинна розслаблююча водна процедура. Використовуючи такий підхід до вирішення проблеми, людина буде мати гарну поставу вже через 3-4 тижні і забуде про дискомфорт і болі в хребті.

Як виправити поставу дитини?

Хребет малюка в основному складається з хрящової тканини, саме тому ризик сутулості у дітей в рази вищий, ніж у дорослих. Однак рухливість хребців є як мінусом, так і плюсом для дитячого організму. Адже відновити хребетний стовбур в дитячому віці значно простіше за допомогою мануальної терапії та гімнастики, ніж у людей, що досягли двадцятирічного віку. До того як виправити сутулість у підлітка або дитини, лікар обстежує свого маленького пацієнта, щоб виключити можливі аномалії розвитку або захворювання. Після цього хворому буде призначений курс мануальної терапії та масажу, що складається з 1-3 сеансів, які обов'язково слід чергувати з гімнастикою для закріплення лікувального ефекту. І хоча проблема виправлення постави у дітей не стоїть так гостро, як у дорослих, батькам не варто покладатися тільки на лікарів. Після закінчення курсу лікування відповідальність за здоров'я і розвиток малюка повністю лягає на їхні плечі. Тому в подальшому їм знадобиться стежити за дотриманням всіх рекомендацій фахівця, дисциплінувати чадо і залучати його до спорту. Тільки так питання про те, як виправити сутулість, не виникне знову через деякий проміжок часу. 

Боротьба з сутулістю у дорослих

Методів лікування порушення постави у дорослих існує багато, але ось який з них здатний повністю впоратися з проблемою, залежить від занедбаності стану. Так, якщо деформація хребетного стовпа тільки почала розвиватися внаслідок ослаблення м'язового корсету, досить зайнятися спортом і стежити за положенням спини. У більш складних випадках, коли сутулість почала прогресувати на тлі інших захворювань хребта, необхідно вдатися до консервативних методів лікування та звернутися до лікаря. Фахівець проведе діагностику і підбере необхідний комплекс лікування, який може включати як ЛФК, медикаменти, так і фізіотерапевтичні заходи. Але якщо людина задумалася про те, як виправити сутулість, коли відбулися зміни в хребті, що мають незворотній характер, обійтися без оперативного втручання просто не вдасться. 

Немає коментарів :

Дописати коментар