Сік алое при гаймориті: використання в домашніх умовах

Гайморит - захворювання досить неприємне, і його лікування в своєму терапевтичному курсі передбачає використання не лише медикаментів, але і засобів з арсеналу народної медицини. У цьому випадку алое, або, як його називають в народі, столітник – незамінний засіб і про це піде мова далі.

Користь алое в питанні лікування гаймориту 

Головна причина, що провокує розвиток гаймориту – інфекція, яка проникає в гайморову пазуху. Найчастіше це відбувається при респіраторному вірусному захворюванні, після перенесеної ангіни, загострення тонзиліту, при бронхіті бактеріальної природи, захворювання ясен і інших проблемах зі здоров'ям. Використання алое при гаймориті рекомендують не тільки фітотерапевти, але й багато лікарів – прихильники консервативного лікування. Цінність рослини велика, оскільки в складі її соку і м'якоті присутні: 
  • дубильні сполуки, що ефективно борються з гноєм; сапоніни, які природним чином допомагають зволожити слизову носа, очищаючи його ходи; 
  • катехіни – природні антиоксиданти, що володіють потужними протизапальними властивостями; 
  • ферменти і дубильні речовини – вони, обволікаючи слизову оболонку носових ходів, зменшують кількість слизу і зменшують набряки; 
  • фітонциди – природні антибактеріальні та противірусні з'єднання. 

Комплексна дія столітника при гаймориті 

Лікування гаймориту алое дає суттєві результати, оскільки рослину можна назвати природним антисептиком, який відновлює і відновлює, діючи як природний імуномодулятор. При правильному його використанні виявляється така дія:
  • знімає напади болю і зменшує набряклість; 
  • зменшує вироблення слизу і усуває запальний процес, знижуючи в рази швидкість розвитку та поширення інфекції; 
  • допомагає призупинити розвиток гнійних процесів, не дозволяючи гаймориту проявити себе в майбутньому септичними інфекціями та ускладненнями; 
  • допомагає загоїти і відновити функції слизової носових ходів. 
Сік алое при гаймориті (при гострій і хронічній формі) не завдає шкоди, не викликає алергії, як це часто буває при прийомі таблеток та порошків, крапель. Крім усього іншого, сік не пересушує слизову.

Алое від гаймориту: рецепти

Для малюків і при надмірно чутливій слизовій в носових ходах варто розвести сік столітника кип'яченою водою у співвідношенні 1:1 і отриманим засобом закапувати ніс. Курс застосування таких крапель: по 2 шт. в кожну ніздрю з інтервалом у 3-4 години. Дорослому пацієнту алое в ніс при гаймориті можна капати не розведеним водою. З'єднайте між собою сік столітника і рідкий мед у рівних пропорціях, далі додайте розведений чистою водою сік чистотілу в пропорціях 1:1. Закапуйте по 4 краплі три рази на добу. Змішують в рівних кількостях сік моркви і алое – такий засіб закапують у носові ходи при гаймориті по 4 краплі тричі на добу. В рази підвищити ефективність і дієвість соку столітника допоможе і свіжий сік цибулі змішують 1 ст. л. соку алое і 5 краплі соку цибулини. Закапують у носові ходи - тричі на день по 3 краплі в кожен хід. Не менш дієвим рецептом є суміш із соку алое і каланхое – в 2 ст. л. суміші соків додають 1 ч. л. рідкого меду і на кінчику ножа солі. Капають таку суміш в ніс по 3 краплі 3-4 рази в день. Для приготування цього засобу варто проварити половину склянки листя столітника в 300 мл води протягом 10 хв. на водяній бані. Далі, знявши з вогню, подихати над парою – проводять такі інгаляційні процедури не більше 2 разів у день з урахуванням того, що їх не варто практикувати при високій температурі тіла. Дрібно ріжуть 3 листа столітника, далі додають 1 червоний гіркий перець і змелену 1 ст. л. чистотілу – суміш заливають теплою кип'яченою водою так, щоб вона покривала її повністю. Ставлять тару на 5 днів у холодильник і після цього змащують засобом ділянку носа в районі перенісся і пазух – досить 2 разів на день. Для цього рецепта беруть 10 г мазі Вишневського, додають в неї така ж кількість соку алое, каланхое і цикламена – в отриманій суміші змочують ватні турунди і вставляють їх на 10 хвилин спочатку в одну ніздрю, а після - в другу. Повторюють такі процедури 2 рази на день. 

Як правильно використовувати столітник при гаймориті 

Лікування гаймориту алое в домашніх умовах буде ефективним, якщо правильно і грамотно вибрати рослину. Варто сказати, що брати листя слід з столітника, що досяг віку 3-5 років, вибираючи нижні, м'ясисті і зелені листочки. Після того як ви зріжете лист, його варто добре вимити і на годину покласти в холодильник – на 13-15 днів, в окрему секцію з температурою в 5-7 градусів. Навіщо? Це дозволить рослині акумулювати в собі всі позитивні речовини, які потрібні їй для виживання і які ви в майбутньому будете застосовувати для лікування гаймориту. Перед самим приготуванням домашніх рецептів з листя знімають товсту шкірку, кашку дрібно шаткують і віджимають сік крізь марлю.

Заходи і побічні ефекти 

При всьому тому, що сік алое при гаймориті – природний засіб, але через неправильне або надмірне використання може принести також і шкоду. Щоб повною мірою знати, з чим може зіткнутися пацієнт, з якими побічними ефектами, представляємо увазі наступний перелік таких реакцій: 
  • алергія – в цьому відношенні все індивідуально, і, перш ніж застосовувати його сік, варто провести пробу на згині ліктя. 
  • висипання на шкірі – багато пацієнтів при першому прийомі соку алое можуть зіткнутися з такою реакцією, як прищі та висипи. Так організм очищається, виводячи крізь пори токсини – це пройде і є нормальною реакцією. 
  • погіршення самопочуття і напади блювання, пронос – це може спровокувати низька якість соку алое або його надмірне споживання. 

Істотні протипоказання 

Як відзначають лікарі і фітотерапевти, сік алое при гаймориті не рекомендований до використання вагітним і в період лактації, якщо у пацієнта діагностовано проблеми з серцем і судинами, нирками і печінкою, при онкології. Також протипоказанням виступає і існуюча алергія на сік рослини. Хоча таке явище досить рідко.

Алое при гаймориті: відгуки 

Пацієнти вважають, що використання соку алое в боротьбі з гайморитом ефективно та дієво, не поступається у своїй силі багатьом медикаментозним препаратам. Багато хто відзначає, що такий засіб, як сік столітника у вигляді крапель в ніс проти гаймориту, перевірений століттями, а ризик розвитку ускладнень зведений до мінімуму, особливо якщо порівнювати з таблетками, краплями і мазями. Інші кажуть, що як профілактичний засіб сік столітника просто незамінний в осінньо-весняний період року, коли нас чекають ГРВІ і всілякі простудні захворювання. Алое діє м'яко, не пересушуючи слизову носа, вбиваючи мікроби і патогенну мікрофлору. 

Немає коментарів :

Дописати коментар