Чому почерк лікаря такий незрозумілий?

Навряд чи вдасться з першого разу прочитати записи в медичній карті звичайному пацієнтові, якщо він не графолог. Всьому виною - незрозумілий почерк лікарів. Чому він такий незвичайний і чи можна його зрозуміти? Розберемося в статті.

Причини 

Каліграфічний почерк, тобто красиве і чітке письмо - не найсильніша сторона лікарів. Хтось може зазначити, що доктору важливіше правильно лікувати, ніж красиво писати. Це вірно. Але бувають випадки, коли від лікарських каракулів страждають люди. 
Звідки йдуть корені хитромудрого письма лікарів? Існує думка, що нерозбірливий почерк майбутніх лікарів формується на студентській лаві, так як їм потрібно зафіксувати велику кількість інформації за короткий час.
Інша причина - це завантаженість. На кожного пацієнта лікар повинен приділити 5-10 хвилин і велика частина цього часу йде на рутинний запис анамнезу, призначення аналізів і виписку рецептів. Лікар змушений писати швидко і, отже, нерозбірливо, щоб встигнути прийняти інших пацієнтів. ї
Третя причина - лікувальна таємниця, згідно з якою, незрозумілий почерк лікаря захищає пацієнта від інформації в діагнозі, яка може його схвилювати і призведе до стресу або погіршення здоров'я. І дивно, що лікарі розуміють один одного. А якщо не зрозуміють, то можуть запитати.
Ще одна причина - кримінальна. У разі якщо у пацієнта через призначень виникнуть проблеми зі здоров'ям, то лікар може сказати, що він таке лікування не призначав, так як незрозумілий почерк може бути розшифрований по-різному. Графологи відзначають ще одну причину нерозбірливості почерку ескулапів - психологічну, по якій лікар ставить між собою і пацієнтом емоційний бар'єр і абстрагується від почуттів хворого. Подібна тактика - необхідний захід, в іншому випадку може статися емоційне вигорання і лікар не зможе працювати за фахом.

Хто страждає 

Почерк лікарів давно став жартом в народі. Але деяким людям через незрозумілі записи зовсім не до гумору. Наприклад, фармацевти іноді не можуть з першого разу прочитати назву препарату, написаного незрозумілим почерком. А якщо і прочитають, то можуть прочитати неправильно. Такий результат може призвести до плачевних наслідків. Наприклад, згідно з дослідженням, проведеним Національною Академією наук, в США щорічно більше 7000 чоловік вмирають від нерозбірливості почерку лікарів. Понад 1,5 мільйона пацієнтів страждають від незрозумілих скорочень в рецепті, показань дозування і нерозбірливих написів.

Як вирішити проблему

Щоб від почерку лікарів не страждали ні фахівці, ні пацієнти, в Міністерстві охорони здоров'я було прийнято рішення забезпечити всі лікувальні установи комп'ютерами і створити локальну мережу, де буде база даних пацієнтів і електронних амбулаторних карт. Подібний захід дозволить лікарям:
  • отримати доступ до інформації про стан здоров'я хворого; 
  • сформувати єдину базу медичних препаратів і уникнути некоректних призначень; 
  • вести актуальну статистику під час нестандартних ситуацій, таких як велика пандемія або проста епідемія грипу, що дозволить Міністерству охорони здоров'я вжити необхідних заходів з профілактики та лікування хвороби. 

Як розібрати каракулі 

Поки держава вживає заходів щодо комп'ютеризації лікувальних установ, програмісти з ABBYY розробили модуль MedText для FineReader, який дозволить розшифрувати почерк лікаря в медичному напрямі або рецепті. Пацієнту необхідно тільки відсканувати документ, а програма сама розбере каракулі і видасть результат у формі друкованих букв. Допоможе розшифрувати не надто каліграфічний почерк і невідома широкій публіці каракулеграфія - наука, що вивчає незрозумілі записи на основі штрихів, ліній, закарлючок і зарубок на буквах. 
Ентузіасти серед користувачів Інтернету створюють картинки з так званим "лікарським" алфавітом, на яких поруч з друкованою буквою зображена рядкова, відповідна почерку лікаря. Подібний алфавіт більше викликає сміх, ніж надає реальну допомогу. Але використовувати його, коли немає іншого виходу, варто. Може бути, він допоможе розібрати нечітке письмо лікуючого лікаря.

Немає коментарів :

Дописати коментар