Ці 6 порад про те, як швидко заснути, насправді псують ваш сон

Деякі люди не можуть заснути в повній тиші, їм необхідні заспокійливі звуки. Ось чому останнім часом набирає обертів популярність пристроїв, що відтворюють стаціонарний шум, рівномірно розподілений по всьому діапазону частот.

Використання білого шуму

Однак існує велика різниця між звуками океанських хвиль і музичними композиціями, що доносяться з популярних радіостанцій. Якщо звук прибою дійсно може заколисати, то радіо з нескінченними розмовами діджея і ритмічними музичними відрізками в будь-який момент може розбудити вас. Варто зазначити, що для деяких людей білий шум марний як снодійне, адже нічого, крім роздратування, він не приносить. Перед вами інші нешкідливі звички, які не допоможуть вам заснути, а лише викличуть безсоння.

Трохи алкоголю на ніч

Напевно ви часто чули цю пораду: келих червоного вина на ніч допоможе вам швидше заснути. Довгі роки цей перевірений засіб вважався найкращим снодійним. Але, як виявилося, його ефект триває недовго. Коли людина споживає спиртні напої перед сном, вона дійсно швидше засинає. Але протягом самої ночі хімічні речовини, що містяться в спирті, порушують природний гомеостаз організму. Алкоголь миттєво проникає в мозок і руйнує природні фази сну. Ось чому після гучної вечірки ви так швидко засинаєте, але так часто прокидаєтеся вночі. Фактично ваш організм не може відпочити, а на ранок ви відчуваєте сильну втому. Хочете покращити свій сон? Тоді введіть в вечірній раціон корисні закуски.

Регулярне використання снодійного

Якщо у людини є вибір: піти легким або складним шляхом, вона обов'язково вибере перше. Коли ви хочете поліпшити якість сну, складно дотримуватися режиму, правильно харчуватися і приділяти увагу фізичній активності. Набагато легше купити недороге, але ефективне снодійне. Експерти попереджають, що ефективність даних препаратів безпосередньо залежить від частоти їх використання. Наприклад, якщо ви відправляєтеся в поїздку і впевнені, що на новому місці не зможете заснути, ліки полегшать ваші страждання. Але якщо ви починаєте зловживати снодійним навіть в домашніх умовах, це інша розмова. Згодом до цих препаратів виробляється звикання, і вони перестають ефективно працювати. Ми ще не згадали про масу побічних ефектів. Тому не має сенсу.

Тренування в другій половині дня

Напевно вам відома така порада: хочеш міцно спати, тоді добре потрудись фізично. Однак це не має нічого спільного з правдою. Ось що говорить доктор Марк Бухфюрер з Лос-Анджелеса: «Вправи виробляють в тілі гормони ендорфіни і адреналін. Це саме ті речовини, які змушують людину не спати, що ускладнює процес засинання ». Зрозуміло, з цієї причини ви не повинні кидати заняття спортом. Просто перенесіть тренування на першу половину дня.

Засинання під телевізор

Багато людей помилково вважають, що під «говорить» телевізор або ноутбук їм буде набагато простіше заснути. Коли ви займаєтеся переглядом вашого улюбленого ток-шоу, перше, що ви відчуваєте, - це розслаблення. Іноді під приглушені голоси, що доносяться з екрана, дійсно хилить в сон. Однак злий жарт з вашим організмом грає блакитне світіння електронного пристрою. Замість гормону мелатоніну, що виробляється в тілі в повній темряві, мозок, реагуючи на світло, дає сигнал до активного дня. 
Для того щоб циркадні ритми не збивалися, а сон був міцним, експерти рекомендують вимикати телевізори, комп'ютери і мобільні телефони за дві години до відходу до сну.

Додатки мелатоніну 

Як ви вже знаєте, мелатонін - це природний гормон сну. Багато людей в прагненні полегшити засинання користуються синтетичними біологічно активними добавками мелатоніну. Наш експерт рекомендує цей спосіб як крайній захід для пацієнтів, первинне джерело безсоння яких криється в гострій реакції на світло. Однак не всі люди відчувають саме цю проблему. Тому не для всіх людей добавки мелатоніну будуть однаково ефективні. До того ж синтетичні БАДи не діють миттєво, а для всмоктування активних компонентів необхідно якийсь час.

Немає коментарів :

Дописати коментар