П’яткова шпора, способи лікування

П'яткова шпора – кісткове розростання у формі дзьоба, шипа або клина, яке розташоване в ділянці горба п'яткової кістки з підошовної сторони або в місці прикріплення ахілового сухожилка. Захворювання надзвичайно широко поширене і становить близько 10% від загального числа хвороб кістково-м'язової системи.
Шпори п'ят частіше розвиваються у жінок у віці старше 40 років. Сприятливими факторами до утворення п'яткових шпор є плоскостопість, надлишкова вага, захворювання великих суглобів (артрити) і хребта, ревматизм, нейродистрофічні і судинні порушення, тривалі перевантаження стопи (наприклад, у спортсменів).
Клінічно спостерігається перш за все больовий синдром, який посилюється при ходьбі. Пацієнти відмічають відчуття «стороннього тіла» в ділянці п’яти, характерні також «стартові болі» - поява і посилення болю відразу після початку ходьби або навантаження і поступове його зменшення через деякий час.

Лікування здебільшого консервативне.

Для зменшення запальних явищ призначають масаж, ЛФК, фізіотерапевтичні процедури (ультразвук, електрофорез , УФО, магнітотерапію, лазерну терапію). Для розвантаження ділянки стопи рекомендують носити ортопедичні устілки.

Останнім часом травматологи використовують ударно-хвильову терапію, яка дозволяє ефективно впоратись з даною проблемою на початкових етапах. Протипоказами до цього методу є вагітність, злоякісні новоутвори та порушення згортання крові.

Відео http://www.youtube.com/watch?v=p7Zq_yn5zYQ – узд лікування

При вираженому больовому синдромі застосовують лікарські блокади. Для цього вводять препарати з вираженими протизапальними і знеболюючими властивостями в проекцію розміщення шпори. Зазвичай достатньо 3-5 блокад для купірування больового синдрому.
Можна використати деякі з народних методів лікування, які можуть бути корисними на початкових етапах захворювання. Це зазвичай ножні ванни і компреси, масаж, а також вживання настоянок.
Ножні ванни і компреси


Змішайте 1 ст. ложку соняшникової олії з 50 г нашатирного спирту. Змочіть бавовняну серветку в розчині і покладіть на хворе місце. Виконувати щодня протягом 1-2 місяців.


Розімніть 1 таблетку анальгіну і змішайте з невеликою кількістю йоду. Ватною паличкою нанесіть отриманий розчин на п'яту, повторюйте при потребі.


На водяній бані розчиніть 5 г мумійо і 100 г меду, остудіть. Втирайте суміш на ніч у хворе місце.


Прив'яжіть до п'яти лопух або подорожник, можна насипати в шкарпетку перцю. Подорожник і лопух знімуть запалення, а перець прогріє хворе місце.


Зробіть ванночку для ніг: змішайте склянку власної сечі з 0,5 л теплої води. Тримайте хвору ногу в розчині 20 хв., потім промочіть у воді і надіньте теплі шкарпетки.


Можна робити ножні ванни, додавши у 1 літру води 3 столові ложки солі. Потримайте ноги в гарячому сольовому розчині півгодини, потім протріть і надіньте шерстяні шкарпетки.


Пропустіть через м'ясорубку чорну редьку , прикладіть суміш на ніч до хворого місця. Ефект зазвичай, помітний після 3-х процедур.


Народне лікування п'яткової шпори з допомогою настоянок

Настоянка бузку

Сухі квіти бузку - 1 частина, горілка - 10 частин, залити, дати настояться протягом 10 днів, процідити. Чайну ложку отриманої суміші розвести у воді і приймати 2 рази на день, а також натирати хворе місце.

Настоянка шабельника болотного

Продається в готовому вигляді в аптеці. Приймати препарат необхідно до їжі 3 рази на день, розбавивши 1 ст. ложку в невеликій кількості холодної води.

Настоянка кедрових горіхів

20 г подрібнених кедрових горіхів залийте 200 г горілки і дайте настоятися 7-8 днів. Пийте по столовій ложці до їжі 3 рази на день.

Досить рідко використовують хірургічне лікування. Суть операції полягає в виділенні шпори від навколишніх тканин, скушуванні її щипцями Люєра,  ушиванні підошовного апоневрозу П-подібними швами і формуванні шкірного лоскуту з наступним зашиванням. Проводиться іммобілізація задньою гіпсовою лонгетою від кінчиків пальців до верхньої третини гомілки на 10 днів.

Відео про лікування п’яткової шпори:

Немає коментарів :

Дописати коментар