Чи можна кинути курити?

Куріння як звичка відома з давніх-давен, проте як позбутися її вчені почали активно вивчати лише в ХХ столітті. Це пояснюється стрімким розвитком медицини і відносним зростанням частки онкологічних захворювань.
Куріння само по собі має два негативні моменти – шкодить здоров'ю в довготривалому режимі і викликає залежність. Причому ці дві негативні риси є розірвані в часі, тобто в той момент коли курець дійсно відчуває наслідки куріння він вже залежний. Незважаючи на те що людина усвідомлює шкоду для свого організму, вона не може нічим аналогічним повністю замінити куріння і що саме головне ефект, який відчуває після кожної викуреної сигарети.

Способи боротьби з курінням

В літературі досить широко описано різні методики, як народної так і традиційної медицини. В основному можна виділити 3 основні напрямки: психотерапія, рефлексотерапія, використання спеціальних препаратів. Найбільша ефективність спостерігається після комбінованої терапії, тобто методи взаємодоповнюють один одного. 
Психотерапія є чи не найпотужнішим напрямом, який може змінити ставлення курця до тютюнопаління. Тут використовуються і методи психоаналізу і когнітивно-біхевіоральної терапії для уточнення причини і її взаємозв’язку між курінням. Психотерапія полягає в проведенні сеансів різної тривалості і складності для того щоб дати можливість конкретній особі розібратися самій в собі і знайти потрібну рушійну силу, яка заставляє людину закурити.
Рефлексотерапія полягає у впливі акупунктури та інших методів фізіотерапії на організм людини, які допоможуть спочатку зменшити, а через деякий час відмовитися від куріння. В основі акупунктури лежить рефлекторний вплив на точки, через вплив на які змінюється робота органів. Коригується наприклад дихання, стан серцебиття, травлення, які в часі пов’язані з курінням. Створюється рефлекторний зв'язок – коли я починаю курити, я почуваюся гірше. Таким чином у людини створюється дещо зворотнє ставлення до куріння, яке також само по собі є рефлексом.
Препарати допомагають замінити нікотин, який потрапляє в організм з сигаретним димом і поступово зменшити його дозу. Використовують нікотинові пластири, таблетки, додавання тютюну в їжу з метою альтернативної заміни диму. Поступово доза зменшується і пацієнт не відмічає ніяких серйозних змін в організмі.  

Немає коментарів :

Дописати коментар