Волоський горіх: лікувальні властивості. Народні рецепти з волоського горіха

У перекладі з латині волоський горіх перекладаєть­ся як "царський жолудь Юпітера".
Розповідають, що, коли білі люди оселилися в Австралії й ос­воювали її землі, якось надибали на поселення аборигенів у лісі. Там переважно росли дикі горі­хові дерева. Члени експедиції помітили, що ці дикуни харчую­ться переважно горіхами, а жи­вуть 100 і більше років!

Застосування волоського горіха в народній медицині

У народній медицині викорис­товують плоди горіхів, зовнішню шкірку, горіхову олію, сік з горіхо­вого листя і шкірки плодів, попіл з горіхової шкірки. Сік, вичавле­ний з горіхового листя, лікує гноєтечу з вуха; сік з горіхової шкірки вважається корисним при "холодних нирках" (тобто при за­пальних процесах типу фіброзу або при хронічній формі нефри­ту і пієлонефриту).
Горіхова олія добре допомагає від гангрени, бешихи і свищів у ділянці очей. Свіжі подрібнені плоди застосовують для лікуван­ня синців і слідів від удару, а пе­режовані — для лікування виразок. Народна медицина радить зживати п'ять днів поспіль ядра волоського горіха для вигнання листів, таких, як солітери й аскариди.
Волоський горіх корисний при нетравленні шлунка, зміцнює мозок, серце і печінку, загострює почуття. І дуже корисний літнім людям. Надмірне ж вживання його викликає подразнення і запалення мигдаликів та висип у роті. Тому після вживання в їжу волоського горіха слід добре про­полоскати рот, випити трохи оцтово-медової суміші або соку ки­сло-солодкого граната. Волоські горіхи, настояні на оцті, дуже ко­рисні для людей зі слабким шлунком.
Найкращим є горіх з тонкою. шкаралупою, свіжий і повний. Він володіє розчинювальними властивостями. Якщо потовкти його свіжу й зелену шкаралупу, а сік відтиснути, зварити з медом і робити полоскання, то це допоможе при ангіні. А якщо відтиснути олію, то допоможе при норицях, що утворилися в оці і хворобах нервів. Коли ж шкаралупу сухого горіха спалити і посипати на ви­разку, то вона добре загоється. А якщо з'ї­сти його із сухим інжиром і рутою, якщо вжили отруту, то врятує від смерті. Якщо змішати горіх з ру­тою і медом і прикласти до пух­лини молочної залози, то вона розсмокчеться.
Попіл горіхової шкаралупи, розтертий з вином і оливковою олією, корисний для росту волосся. Якщо розжувати серцеви­ну старого горіха і прикласти до злоякісної пухлини або змастити карбункул, то теж допоможе. Припарка з горіховою олією, при­кладена до забитого місця, заспо­коїть біль. Якщо зелене листя, змішане з дуже дрібною залізною стружкою, залишити на тиж­день, щодня помішуючи, а потім змастити сиве волосся на голові, то воно забарвиться. Можна ви­користовувати і при лишаї. Спри­ятиме зміцненню зубів полоскання їх відваром зеленої шкара­лупи. Зелена шкаралупа волось­кого горіха перешкоджає настан­ню вагітності. Вона допоможе при екземі, свербежі й відчуття повзання мурашок. А якщо люди­на буде дотримуватися посту і жу­вати лише горіхи, то це допомо­же при судомах і спазмах.
Щоб відділити тонку шкірку від серцевини волоського горіха, його змішують з борошном і тріш­ки підсмажують на сковорідці, після цього злегка розминають руками, і шкірка легко відділя­ється.

Корисні властивості волоського горіха

У ядрах волоського горіха є всі потрібні для життя людини речовини. Білок плодів горіха волось­кого містить усі амінокислоти. Виявлена в ньому жирна олія — ненасичені жирні кислоти: лінолеву, олеїнову; природний анти­оксидант альфа-токоферол. Поживністю плоди горіха значно перевершують м'ясо, рибу, мо­локо, а калорійністю — усі відомі овочі та фрукти. Цінність плодів горіха волоського в тому, що в них міститься значна кількість не­замінних амінокислот, зокрема аргініну та гістидину. В ядерцях волось­ких горіхів багато сірки. Вона є незамінною складовою клітин нервової системи, кісткової тка­нини. Дуже потрібна для норма­льної роботи підшлункової зало­зи, яка виробляє інсулін.
У горіхах міститься хлор, який потрібний для утворення соля­ної кислоти залозами шлунка, сприяє відкладенню глікогену в печінці, бере участь у регулю­ванні водно-сольового й осмоти­чного тиску в організмі. У разі його нестачі відчуваються слаб­кість, сонливість, виникає тахі­кардія, знижується артеріальний тиск. У волоських горіхах багато йоду, який дуже потрібний для нормального функціонування щитоподібної залози. Одним із перших показників того, що йоду не достатню, можуть бути і судоми кінцівок у нічний час; не­стача йоду призводить до появи зобу. Надзвичайно важливо для профілактики цієї хвороби біль­ше вживати волоських горіхів.
Науковими дослідженнями j встановлено, що кожна клітина тіла до десяти тисяч разів на добу зазнає нападу вільних радикалів. Можна уявити собі, яку важливу захисну роль відіграють анти­окислювачі — вітаміни А, С, Е, що містяться в ядрах горіхів. На­йчастіше багато недуг є наслід­ком браку в організмі антиокислювачів. Тому люди, які прова­дять активний спосіб життя, по­винні особливо дбати про поповнення запасів вітаміну Е, постійно вводячи в харчування волоські горіхи.
Вітамін Е запобігає чи усуває порушення кровообігу, бо сприяє зменшенню згортання кр0Bi і не дає утворюватися тромбам. не дає утворюватися тро­мбам. Крім того, він захищає на­йважливіші залози, такі як гіпоталамус, щитоподібна зало­за і кора надниркових залоз. Дефіцит цієї речовини призво­дить до скорочення утворення сперми в чоловіків і до дисфункції матки в жінок. Дуже потрібний людям, що мають хвороби очей.
Наслідком нестачі вітаміну Е в організмі людини є жіноче і чо­ловіче безпліддя, неодноразові викидні в жінок, запалення травного тракту, в'яла шкіра, нервозність, дратівливість, неуважність, підвищена фізична і розу­мова стомлюваність, серцеві хво­роби, ослаблення гостроти зору, старечі плями на шкірі, відчуття оніміння в руках і ногах, супрово­джуване поколюванням і "мура­шками.

Рецепти перевірені віками

Знамениті лікарі давнини Гіп­пократ і Авіценна говорили так про волоський горіх: "Корисний при нетравленні шлунка. Зміц­нює головні органи: мозок, сер­це, печінку; загострює почуття, особливо якщо поєднати з інжи­ром та родзинками; цілющий для людей похилого віку".
Однак треба пам'ятати, що більш як 100 грамів за один прийом ор­ганізм не здатен засвоїти. 100 г — добова норма повноцінного біл­ка. Корисно поєднати горіхи з різною зеленню, тоді лікуваль­ний і живильний ефект посилю­ється в кілька разів. Горіхи треба ретельно розжовувати, подріб­нювати на м'ясорубці, злегка підсмажувати, так їх засвоєння полегшується, і для перетравлю­вання потрібно менше шлунко­вого соку. Натуропати кажуть, що горіхи — вечірня їжа і рекомен­дують їх для вживання не більш як 8 штук на день. Три з'їдені щодня горіхи подарують вам 7 років життя і сприятимуть зменшенню проявів атеросклерозу. Якщо вживаєте горіхи, треба обмежити споживання олії, щоб не переви­щити добову норму жирів.
У старовинних українських довідниках наводять такий ре­цепт: "Який чоловік дуже багато п’є хмільного, дати йому випити у вині, пиві, меді або в молоці цвіт волоського горіха: тоді та людина пити перестане". Стародавні знахарі ще в минулому столітті за­стосовували листя цього дерева як ранозагоювальний засіб.
Старовинний засіб проти проно­су: взяти внутрішніх перегородок приблизно від 200 г волоських горіхів і залити їх 300 мл спирту, настоювати 2-3 дні, часто збов­туючи, процідити. Вживати 3-4 рази на день від 6 до 10 крапель на невелику чарку теплої води. Як тільки стане помітний результат, прийом крапель негайно припи­нити, оскільки засіб цей дуже сильний і може викликати закреп.
Більмо на оці (катаракта) добре лікується горіховою олією. По­трібно закапувати її в око і терти повіку пальцем, щоб олія на по­верхні ока поширювалася. Так ро­бити багато разів протягом року.
Основне застосування горіха — боротьба зі статевим безсиллям. У давньому рецепті сказано: "Най­краще їсти горіхи з кунжутною олією, льодяниками, медом і па­токою. У такому разі дуже збіль­шується статевий потяг — і довше собі та дружині на радість будеш".
Спартанці знали, що горіхи потрібні для молодого чоловічого організму, й практикували широ­ке застосування в раціоні горіхо­вого молока. Його готували так: 10 волоських горіхів подрібнити, додати півсклянки холодної ки­п'яченої води. Дати відстоятися 2 години. Процідити, змішати з 2 чайними ложками меду. Цей за­сіб підійде хворим, що потерпа­ють від виразки шлунка.
Тільки вживати горіхове моло­ко слід по десертній ложці 5-6 разів на день за 30 хвилин до їди. Загоювання й одужання наста­ють швидко і дуже добре.
При цукровому діабеті:
  1. Готують таку суміш з волось­ких горіхів і гречаної крупи у співвідношенні 1:5 за об'ємом, змолоти на борошно. Звечора 1,5 столової ложки цієї суміші зали­ти кефіром на 2 см. Вранці все з'ї­сти і після цього з їсти одне тер­те яблуко. Протягом дня за 30 хвилин до їди вживати по сто­ловій ложці борошна-суміші. Курс лікування — 5 місяців.
  2. 100 г непросіяного кукуру­дзяного борошна залити 1 л води і варити годину, постійно помішуючи, зняти з вогню, додати З столові ложки мелених ядер волоського горіха, 2 столові ложки вишневого або малинового сиропу і столову ложку порошку листків шовковиці. Вживати на день 300 г суміші рівними дозами З рази на день перед їдою. Курс лікування - 10 днів. Одночасно пити чай, приготовлений з лис­тя волоського горіха.
Настій з листя волоського го­ріха: столову ложку сухого по­дрібненого листя залити склянкою окропу, настояти, укута­вши, 2 години, процідити. Дітям дають пити по чайній ложці, дорослим — по столовій ложці 2-3 рази надень за 15-20 хвилин до їди.
Для лікування і профілактики гіпертонії: столову ложку подріб­нених ядер волоського горіха за­лити склянкою окропу, настою­вати в термосі 12 годин, про­цідити, додати чайну ложку меду. Пити по 60 мл протягом дня між їдою.
Для лікування бронхіальної ас­тми, яка супроводжується задиш­кою, хронічного бронхіту, хроніч­ної пневмонії травники рекомен­дують такий рецепт.
Взяти 400 г свинячих нирок, помити їх у декількох водах, потім порізати на дрібні шматки, додати 20 г коньяку, подрібнену ріпчасту цибулину і 3 г порошку імбиру (на кінчику ножа). Зали­шити все на 30 хвилин в закрито­му посуді. Потім всипати 100 г подрібнених ядер волоського горіха і на сковорідці з соняшнико­вою олією смажити суміш 20-30 хвилин, додати перед тим, як закінчити, 100 г свіжих білків ку­рячих яєць. Вживати суміш 2 рази на день половину ввечері теплою, щонайменше двічі на тиждень. А якщо кожний день, то 15 днів без перерви.

Немає коментарів :

Дописати коментар