Харчування на відпочинку: поради

На відпочинок хочеться виїхати туди, куди протягом року так запросто не виберешся: на море, у гори, за кордон. Побачити те, чого не бачили, спробувати те, чого не їли. Тільки робити це слід зі здоровим глуздом. Особливо це стосується їжі.
Будь-який переїзд в іншу кліматичну зону організм сприймає як стрес. А отже, потрясіння для всіх органів і систем не­минуче.
Нагадаємо, що на аклі­матизацію нашому тілу необхідно близько шести днів. «Перебудовуючись» під інший склад повітря і питної води, воно може по­збавити нас сну й апетиту, кинути в жар і покарати го­ловним болем. Чи, навпаки, впасти в сплячку і мерзнути мало не на пляжі. Можли­ві також закреп чи розлад функцій організму і ще маса помітних (і не дуже) проявів адаптації до незнайомих умов.
Що ж робити, поки не закінчиться цей період? Нічого: поводитися як зви­чайно, не занадто змінюю­чи звичний протягом року режим дня і харчування, щоб і без того напружений організм не «зламався» від перевантажень. Од­нак у більшості випадків ми вчиняємо з точністю до навпаки: у перший же день відпустки приму­дряємося наплаватися до болю у м'язах, отримати сонячні опіки, наїстися до болю в животі й до того ж «перебрати» спиртного. Тому кілька наступних днів лежимо з температурою, нудотою, болями в усьому тілі, а то й із симптомами застуди і думаємо про те. що відпустка - шкідлива
Щоб перехід до активно­го відпочинку пройшов без­болісно, рекомендується дотримуватися деяких порад стосовно харчування на відпочинку:

  1. за тиждень-два до від­пустки перейти на питну воду в пляшках, яку й пити протягом хоча б першого тижня відпочинку Навіть якщо ваш курорт славиться лікувальними водами (їх же приймають як ліки).
  2. Не поспішати ласувати усім, що можна знайти на новому місці, - дайте своє­му організмові час адапту­ватися до навколишнього середовища, перш ніж зму­сити його боротися із на­слідками переїдання.
  3. Не намагатися в пер­ші три дні виконувати всю розважально-екскурсійну програму, намічену на літо. Перевантаження організм не пробачить.
  4. Більше спати. Уві сні наше тіло саморегулюєть­ся якнайкраще. В ідеалі призначити сієсту (денний відпочинок) у час. коли со­нячне проміння найбільш шкідливе, - з 12.00 до 16,00.

Немає коментарів :

Дописати коментар