Підлітки, «приклеєні» до своїх смартфонів, планшетів і комп'ютерів протягом кількох годин на щоденній основі, тому з більшою часткою ймовірності мають зайву вагу. Такі висновки дослідження, проведеного Гарвардською школою громадського здоров'я.
Як же смартфони і планшети впливають на здоров'я дітей?
Високі технології не повинні замінювати дітям візуальне спілкування з однолітками, ігри, прогулянки на відкритому повітрі, заняття спортом і читання книг.
Як же смартфони і планшети впливають на здоров'я дітей?
Винуватці ожиріння
Підлітки, які користуються гаджетами протягом п'яти і більше годин в день, в два рази частіше п'ють солодкі газовані напої. До того ж дітей, які «приклеєні» до екранів мобільних пристроїв, зовсім не турбує фізична активність. Дослідники вважають, що ці фактори є вирішальними, коли мова заходить про надбавку кількох зайвих кілограмів.
Вагомий аргумент на підтримку суворих методів виховання
Строгі батьки, які забороняють своїм чадам використовувати планшети і смартфони, отримали ще один аргумент на підтримку обраних ними методів виховання. Як виявилося, їх діти схильні до ожиріння майже в два рази менше в порівнянні з тими, хто має необмежений доступ до сучасних технологій. Різниця в 43 відсотки між цими двома категоріями значна, тому інші батьки повинні задуматися над переглядом стратегії виховного процесу.Високі технології не повинні замінювати дітям візуальне спілкування з однолітками, ігри, прогулянки на відкритому повітрі, заняття спортом і читання книг.
Трохи статистики
Переконані прихильники високих технологій серед дітей – не рідкість. Здається, розробники спочатку знали, на який віковий сегмент орієнтувати свою продукцію. За словами доктора Кінні, один з п'яти американських підлітків проводить більше п'яти годин на день перед екранами сучасних гаджетів. Другорядними в плані розваг стали не лише книги, але й телевізор, якому віддають перевагу тільки 8 відсотків дітей.
Зміна пріоритетів ще більш посилила стару проблему Років 10 тому підлітки віддавали перевагу проводити вільний час за переглядом різних телевізійних програм. Тоді ця тенденція була негативно сприйнята психологами. Нинішні діти майже повністю переключили свою увагу на високотехнологічні гаджети, віртуальні ігри та інтернет. Тут можна виділити проблему, яка менше шкодить здоров'ю. Вони обидві ведуть до ожиріння і зниження розумової активності. Просто у поколінь помінялися пріоритети, але спосіб життя залишився колишнім. Велика маса дітей як і раніше веде малорухливий спосіб життя і захоплюється шкідливою їжею. Але якщо раніше можна було встати і вимкнути телевізор, то тепер, з появою соціальних мереж, у дітей з'явилася залежність.Звідки були взяті дані?
Дані для дослідження були надані Американським центром з контролю і профілактики захворювань, який у період з 2013 по 2015 рік проводив моніторинг поведінки молоді з неблагополучних сімей. Зазначимо, що спостереження за поведінкою проводилося за допомогою відеокамер. Таким чином, було охоплено майже 25000 підлітків-старшокласників. Результати, що стосуються неконтрольованого перегляду телебачення, повністю підтверджують висновки попередніх досліджень. Так, підлітки, які приділяють перегляду телевізійних програм більше п'яти годин щодня, майже в 3 рази частіше п'ють солодкі газовані напої. 78 відсотків дітей цієї категорії більш повніші у порівнянні з підлітками, не захоплюються переглядом телевізора. На думку дослідників, з уведенням в обіг смартфонів, комп'ютерів і планшетів шкідливі дитячі звички лише посилилися. П'ять і більше годин, проведених біля екрану гаджета, вдвічі збільшують споживання газованих напоїв та змушують дітей вести малорухливий спосіб життя і гірше спати. Не секрет, що яскраве світіння екрану мобільного телефону перед сном згубно впливає на вироблення мелатоніну. Це викликає безсоння і інші проблеми, пов'язані зі сном.
Немає коментарів :
Дописати коментар