Чим старше ви стаєте, тим менше спите: чому?

Ми звикли думати, що з віком люди все частіше починають відчувати проблеми зі сном. Однак, згідно з результатами нового наукового дослідження, безсоння змушує людей старіти, а не навпаки. У дослідженні, опублікованому в журналі Neuron, були представлені неспростовні висновки. Виявляється, проблеми зі сном виникають не в результаті вікових змін, а в результаті того, що в мозку людей змінюються певні механізми. Експерименти проводилися на мишах Провідний автор дослідження Метью Уокер заявив, що безсоння є результатом втрати нейронних зв'язків у мозку. Таким чином, головний орган перестає вловлювати сигнали тіла про втому. У лабораторних експериментах, що проводились на гризунах, вчені порівнювали тип і кількість хімічних сигналів, задіяних під час сну у особин різних вікових груп. У підсумку неврологи виявили, що хімічні сигнали у всіх випадках (і у молодих, і у вікових мишей) були однаковими.

З віком знижується кількість рецепторів у мозку 

Однак проблема була виявлена. Нею стало поступове зниження кількості рецепторів, які отримують сигнал тіла про втому. Керівник лабораторії сну і нейровізуалізації в Університеті Каліфорнії в Берклі так пояснив це в прес-релізі: «Наше дослідження показало, що старіючий мозок має ті ж можливості, що і молодий, просто він не може скористатися ними повною мірою. Це схоже на слабку радіоантену. Сигнали є, але вона не може прийняти їх». 
Ці висновки змінюють наше уявлення про зміни сну. Якщо раніше було прийнято вважати, що вік неминуче втручається в якість сну, то тепер ми отримали дані іншого характеру. Саме по собі безсоння не є наслідком старіння. А ось проблеми зі сном можуть стати одним з факторів, що провокують вікові зміни організму. Вчені вже знайшли причинні зв'язки між нестачею сну і серцево-судинними захворюваннями, діабетом другого типу та ожирінням. І надлишковий нічний відпочинок, і його недолік не є гарною новиною для вашого тіла.

Скільки потрібно спати літнім людям? 

Фонд сну стверджує, що літнім людям необхідно спати сім-дев'ять годин на добу, рівно стільки ж, скільки і підростаючим підліткам. Проте старше покоління, як правило, не відпочиває впродовж зазначеної норми. За даними Національного інституту з проблем старіння, 13 відсотків чоловіків і 36% жінок старше 65 років не можуть заснути протягом 30 хвилин і більше. Вони встають рано і часто прокидаються протягом ночі. 

Проблеми виникають поступово 

Цей збій виникає не раптово. Недолік сну вторгається в життя сучасних людей вже ближче до 30 років. Поступово проблеми лише накопичуються, а до 50 років якість глибокого сну погіршується рівно вдвічі. На жаль, до 70 років люди часто не можуть обходитися без снодійного. Однак це не вирішує проблему відсутності глибокого сну. Це лише означає, що літні люди не прокидаються посеред ночі.

Немає коментарів :

Дописати коментар