Кардамон: корисні рецепти

Цю приправу радять вживати чоловікам проти імпотенції, а жінкам для зменшення дратівливості при передменструальному синдромі.
Кардамон належить до найдорожчих прянощів, але його застосовують досить широко. Аромат кардамону дуже силь­ний, пікантний, гострий, пекучий, трохи камфор­ний, з легким лимонним відтінком.
Це багаторічна трав'яниста рослина заввишки 3-4 м родини імбир­них. Кореневища повзучі, листя ланце­топодібне, квітки білі. Плід —трикаме­рна коробочка зі шкірястою зеленою кіркою. Вміст ефірної олії в насінні ста­новить 3-8%. До його складу входять терпінеол, терпінілацетат, цинеол, білок, жирна олія — 10%. Ефірну олію використовують для лікування як стимулювальний засіб.
В Індії кардамон використовують і як харчову приправу, і як лікарський засіб. Кардамон має властивість сприятливо впливати на порушення статевої системи. У Стародавньому Римі аристократи кардамоном за­спокоювали шлунок після пишних бенкетів. Араби лікували недуги шлунково-кишкового тракту. Ще в давні часи цю рослину вважали си­льним афродизіаком — завдяки тонізувальному впливу на весь ор­ганізм. І вже не одне століття карда­мон використовують для чоловіків як засіб проти імпотенції. А жінкам він допомагає впоратися з дратів­ливістю в період передменструального напруження.
Кардамон має стимулювальну дію на травну систему, зокрема на шлу­нок, і нормалізує роботу селезінки, нирок, печінки та підшлункової за­лози. Позитивно впливає на центра­льну нервову систему, стимулюючи роботу нейронів.
Цю рослину давно й широко вико­ристовують у східній медицині для стимуляції секреції шлункового соку, зміцнення гладкої мускулату­ри шлунка, як засіб проти метеори­зму. Цю пряність застосовують для лікування як протизастудний, про­тизапальний, вітрогінний, знеболювальний і тонізувальний засіб.
Препарати з кардамону ефективні при респіраторних захворюваннях, особливо для зниження температури'. Кардамон сприяє очищенню орга­нізму (виведення шлаків) і вигнанню кишкових паразитів. Настої кардамо­ну нормалізують діяльність серцево-судинної системи й поліпшують кро­вопостачання головного мозку.
Окремо слід відзначити знеболюва­льну дію кардамону, завдяки чому його застосування доцільне при зуб­ному та вушному болю.

Рецепти

  1. Тонізуюючий пряний чай: взяти чайну ложку кардамону, 0,5 чайної ло­жки кориці, 0,25
    чайної ложки чорно­го чаю, 4 горошини чорного перцю, З бутони гвоздики, імбир на кінчику ножа, 300 мл води. Прянощі, крім ко­риці та імбиру, подрібнити в млинку для кави. Залити все водою, постави­ти на вогонь і довести до кипіння. Ва­рити 15 хвилин. Додати корицю й імбир. Пити по склянці вранці, щоб збадьоритися.
  2. Чай із кардамоном: взяти 0,5 чай­ної ложки кардамону, 2 чайні ложки трави м'яти перцевої і 250 мл води. М'яту залити окропом, залишити на 10 хвилин, процідити, додати кардамон. Пити при гикавці.
  3. Винний відвар із прянощами: взя­ти по 0,5 чайної ложки кардамону, гвоздики, бадану, імбиру, куркуми, ко­риці, мускатного горіха, анісу, по чай­ній ложці ягід ялівцю звичайного, цу­кру і 200 мл червоного вина. У підігріте вино покласти прянощі, ягоди ялівцю, цукор. Усе довести до кипіння, зняти з вогню й залишити на 5 хвилин під кри­шкою, процідити. Пити по склянці раз на день через трубочку. Засіб ефекти­вний при туберкульозі легень.
  4. Пряне молоко з кардамоном: взя­ти 0,5 чайної ложки кардамону, чайну ложку меду, склянку молока. Молоко нагріти, не доводячи до кипіння, пок­ласти в нього мед і кардамон, перемішати. Пити по склянці на ніч про­ти імпотенції.

Немає коментарів :

Дописати коментар