Золота осінь у чоловіків

Андропауза в чо­ловіків виявляється різними порушеннями, пов'язаними зі змен­шенням вироблення андрогенів (чоловічих гормонів). Деякі фахівці вважають анд­ропаузу еквівалентом менопаузи, але це не зовсім так.
У чоловіків цей процес не є фізіо­логічно запрограмованим. Річ у тому, що менопауза в жінок пов'язана із закінченням репродуктивного пе­ріоду, коли повністю вичерпується за­пас яйцеклітин. У чоловіків здатність до зачаття не обмежується природою так суворо, тому більшість із них мо­жуть стати батьками, навіть переступи­вши 60-річний рубіж або й у дев'яно­сто років. Та багато недуг, пов'язаних з андропаузою, можуть сприяти шви­дкому старінню організму.
При андропаузі можуть виявлятися такі симптоми: стомлюваність, при­гнічений настрій і напади роздратова­ності; зниження інтелектуальної акти­вності, порушення здатності до конце­нтрації і послаблення пам'яті; збіль­шення маси тіла за останні 10 років більш ніж на 10 кг (жирові відкла­дення переважно в ділянці живота); біль у суглобах, атрофія м'язів; зміна тонусу шкіри та стану волосся; добро­якісна гіперплазія передміхурової за­лози; зниження статевого потягу; імпотенція.
Оскільки андропауза вважається ча­стиною загального процесу старіння організму, то з її проявами допомага­ють упоратися засоби, покликані по­довжити молодість організму. На жаль, таємниця легендарного "елік­сиру молодості" так і не розкрита, од­нак людство вигадало і випробувало безліч методів, за допомогою яких можна уповільнити наближення ста­рості. Головний з них — підтриму­вати щирий інтерес до життя і не за­риватися в минулому, живцем ховаю­чи себе у світі спогадів.
Не можна відмовлятися й від акти­вного способу житті. Рух, прогулян­ки на свіжому повітрі відвертають від тимчасових неприємностей. Слід пра­гнути підтримувати свою фізичну фо­рму.
Для цього зовсім не обов'язкові спортивні тренування — добрий ре­зультат дають щоденні прогулянки пішки, плавання, танці. Провадьте по змозі активний спосіб життя, але об­межте свою участь у явно небезпеч­них справах, пов'язаних з підніман­ням важких речей, ризиком падіння з великої висоти, емоційним перена­пруженням. Не приростайте до дива­на чи крісла перед телевізором, ос­кільки малорухливість сприяє поси­ленню патологічних явищ, у тому чис­лі й тих, що пов'язані з процесами старіння, призводить до застою крові та порушення серцевої діяль­ності, набряків, хронічного киснево­го голодування, тугорухомості суг­лобів тощо.
Для того щоб уповільнити процеси старіння і підтримати функцію стате­вої системи, найкраще дотримувати­ся збалансованої дієти з невеликою кількістю жирів. Важливо зменшити споживання червоного м'яса. Та й вза­галі слід взяти до уваги: що старша людина, то більше вона повинна вжи­вати продуктів рослинного походже­ння. Якщо важко перейти на пере­важно вегетаріанську дієту, то можна замінити м'ясо в раціоні морською рибою. Вважають, що морська риба значно чистіша за прісноводну, а го­ловна її цінність — у легкозасвоюва­ному повноцінному білку й поліненасичених жирних кислотах класу омега-3. Під час кулінарної обробки риба втрачає менше води, страви з неї ви­ходять ніжними й соковитими (якщо їх запікати у фользі або обсмажувати в клярі) і тому корисніші для літніх людей, ніж м'ясні страви.
Можна зменшити прояви старіння, вживаючи соки (виноградний, грейпфрутовий, апельсиновий, мандари­новий, гранатовий тощо), зелений чай, какао, мед, продукти бджільництва: маточне молочко, бджолину пергу.
Також слід вживати якомога час­тіше продукти зі значним вмістом ан­тиоксидантів, які допомагають нейт­ралізувати руйнівну дію вільних ради­калів. Це насамперед олії, насіння (особливо гарбузове — у ньому ба­гато цинку для нормальної роботи пе­редміхурової залози), горіхи, оливки, паростки злаків, кукурудза, авокадо тощо. Природні антиоксиданти також містяться в баклажанах, цитрусах, ківі, зеленому чаї.
Для підтримання статевої функції дуже корисні гарбуз, гарбузовий сік, диня, цибуля та часник, волоські горіхи (до 200 г на день протягом 2 тижнів), селера і пастернак (бульби та зелень), морквяний сік із додаванням меду, квітковий пилок, цільнозерновий і житній хліб.

При депресивних станах, стомлюваності, роздратованості

  1. Чай, приготовлений з коренів кропиви жалкої, застосовують як ос­новний засіб лікування при неспо­кою або депресії, пов'язаних з анд­ропаузою. Його готують із розраху­нку 10 г сушеного коріння рослини на 200 мл води. Кип'ятити 10 хви­лин, коли охолоне до кімнатної те­мператури, процідити. Вживати по З склянки надень.
  2. Чай з гіркого апельсина вживають при нападах дратівливості, нестрима­ності, раптового страху, що супрово­джується серцебиттям, при неврастенії' з порушенням функції шлунка і втра­тою апетиту, розладах сну. 2 чайні ло­жки подрібненої шкірки залити 0,25 л окропу, щільно закрити і настоювати протягом 10 хвилин, після чого про­цідити. Вживати безпосередньо перед сном і в ситуаціях, коли виникав емоційне напруження. Чай готують та­кож із листя та квітів. Чай із листя ефе­ктивніший при емоційному перена­пруженні, з квіток—при внутрішньо­му неспокої.

При ожирінні

  1. Взяти по 100 г трави безсмертника, звіробою, березових бруньок, квіток ромашки.
    Покласти суміш у скляну банку і щільно закрити кришкою. Увечері залити 1 сто­лову ложку суміші 0,5 л окропу, дати настоятися 20 хвилин. Процідити через вчетверо складену ма­рлю. В 1 склянку настою покласти 1 чайну ложку меду і розмішати його. Випити напій перед сном. Уранці розігріти решту і випити натще з 1 чайною ложкою меду. Приймати цей засіб, допоки не закінчиться суміш. Курс лікування — 1 раз на рік.
  2. Можна пити чай із жовтої при­мули та пирію, по 1-2 склянки на­вару випивати за день протягом тривалого часу. Ці трави очищають кров, суттєво допомагають виділе­нню з організму токсичних проду­ктів та обміну речовин. Дуже результативно впливає сік смородини, який випивають 2-3 рази на добу.

При проблемах з простатою

  1. Якщо у чоловіка виникли проб­леми з простатою, корисно дрібно порізати цибулю, покласти її в яблучний оцет на 3 дні. Щоденно натще приймати 50 мл цієї суміші. Курс —10 днів.
  2. Масажними рухами розтирати з олією чорнушки нижню частину спини і зону паху.
    Також щодня в будь-який час споживати суміш 1 столової ложки меленого насіння чорнушки, 0,25 чайної ложки мирту або 1 чайної ложки ромашки і 1 столової ложки меду, розчиненого в теплій воді.
  3. При затримці сечі нарізати цибулю кільцями і, підігрівши її, накласти жменю поверх правої нирки і жменю — на лобок. А також 1-2 рази випити напій із соку цибулі, лимонного соку і меду у співвідно­шенні 1:1, розвівши теплою водою.
  4. Щоденно перед сном змащувати олією чорнушки місце вище від ло­бка і пити підсолоджений медом відвар чорнушки. Також багатора­зове вживання насіння чорнушки з насінням ганусу сприятиме зник­ненню цих симптомів.
  5. При гіпертрофії простати: 1 сто­лову ложку подрібнених листя і кори лісового горіха (ліщини) зали­вають склянкою окропу, настоюють 1 годину, проціджують. П'ють по третині склянки 3-4 рази на день перед їдою.
  6. При імпотенції: вичавити сік 3 ци­булин, змішати з рівною кількістю меду і розмішати на паровій бані, допоки мед повністю не розчини­ться. Потім перелити все у пляшеч­ку і вживати щоденно після їди (якщо до цієї суміші додати меле­не насіння чорнушки, дія її підсили­ться у декілька разів, навіть якщо чоловік досяг похилого віку). Та­кож можна додати насіння чорної редьки, використовуючи суміш як джем. Корисно пити по 50 мл соку моркви тричі на день протягом мі­сяця. Повністю ліквідує статеве безсилля.
  7. При зниженні статевої актив­ності, стані депресії у період андропаузи: вживають спиртову насто­янку женьшеню — по 25 крапель З рази на день за 30 хвилин до їди. Курс лікування — 35-40 днів. Пі­сля цього роблять два тижні пере­рви. Усього проводять 2-3 кур­си. Бджолиний пилок їдять по 1 столовій ложці вранці та ввечері й запивають водою.
  8. Можна приготувати відвар ли­стя горіхового дерева, відфільтру­вати, підсолодити медом і щодня пити як чай.
  9. Узяти 10 свіжих фініків, покла­сти в літрову банку, додати 1 чайну ложку імбиру, 0,25 чайної ложки кардамону і дрібку шафрану. За­крити банку і залишити її в тепло­му місці на 14 днів. Опісля кожно­го ранку з'їдати по 1 фініку.
При статевому безсиллі шкід­ливо вживати оцет.

Для омолодження енергії і при­току сил: взяти за звичку їсти нат­ще 1 чайну ложку меду. Великий арабський учений Ібн Сіна (Авіцена) писав: "Якщо хочете зберегти свою молодість, то вживайте мед".

Немає коментарів :

Дописати коментар