Багно: лікувальні властивості

Цю рослину наші предки використовували для лікування найрізноманітніших захворювань.
На початку літа травни­ки заготовляють багно звичайне — рослину, яку наші пращури використовували для лікування різних недуг. Казали, що "багно людям Богом дане".

Коли слід заготовляти багно і які лікувальні властивості має рослина

Щодо заготівлі, то травники добре знають, що збирати багно потрібно лише у період цвітіння рослини. Тобто напри­кінці травня - на початку червня. Акуратно зрізавши стебло з цвітом покласти його у полотняну торбину, а вдома розкласти у притіненому місці, яке добре провітрю­ється, і залишити, допоки рослини підсох­нуть. Готову сировину найкраще зберіга­ти у картонних коробках у сухому місці.
А щодо цілющих властивостей, то баг­но діє як спазмолітичний, відхаркуваль­ний, потогінний, дезінфікувальний, за­спокійливий, сечогінний засіб. Також від­вари цієї рослини знижують артеріальний тиск і допомагають при дерматологічних проблемах.

Багно: рецепти

Якщо вкинете гілочку багна у во­гонь — вас огорне спокій. Допоможе при катарах горла, захворюваннях бронхів та носоглотки у вигляді такого чай. Треба багно, мати-й-мачуху, алтею, медунку взяти рівними ча­стинами і подрібнити. Ретельно перемі­шати й тоді столову ложку суміші залити 0,5 літра окропу і покип'ятити 5 хвилин. Настояти 30 хвилин і пити теплим упродовж дня. Представницям прекрасної половини людства рекомендують з двох столо­вих ложок подрібненого багна та склян­ки окропу приготувати відвар, і коли він вистигне, залити у форму для льоду. Та­кими кубиками добре щоранку протира­ти обличчя та шию. Якщо робити таку процедуру кожного дня, то багно допо­може надовго зберегти молодість шкі­ри, зробивши її шовковистою і ніжною на дотик.

Багно допоможе п’ятам

Так, у цих випадках потрібно запа­рити 2 столові ложки багна в 1 літрі ок­ропу. Покип'ятити 10 хвилин і, коли від­вар трошки вихолоне, поливати ним п'ятки. Або ж зробити ванночку для п'ят. Капіляри на п'ятах закупо­рюються, а у такій ванночці розм'якшу­ються і перестають пекти.

Коли ще можна використовувати багно

Нерідко буває так, що у маленьких діток починається діатез. Тож варто зро­бити ванну на основі відвару багна і ску­пати дитину. Добре кинути гілочку баг­на у вогонь — дим виділяє речовини, які заспокійливо впливають на людину.

Протипокази до застосування багна

Як і всі лікарські рослини, багно має певні протипокази. Приміром, його категорично не варто використовувати при вагітності та годуванні грудьми. При передозуванні можуть виникати запа­морочення, сильне збудження. Тоді за­стосування відварів багна слід припинити.

Немає коментарів :

Дописати коментар