Парова ванна проти вугрів

Зміна пір року часто накладає відбиток на шкірі обличчя. Вона вигля­дає втомленою, по­тьмяніла, втратила еластичність, а через брак вітамінів стала якоюсь бляклою. Ще й вугрі з'явилися...
Косметологи радять допомог­ти шкірі пережити важкий час за допомогою парових процедур — вони і кровообіг поліпшують, і пори відкривають, і добре очи­щають. Як правильно використовувати пару для омолодження шкіри обличчя та швидко усунути вугрі розглянемо в нашій статті.

Як діє пара на шкі­ру обличчя

Пара відкриває пори, підси­лює приплив крові, оздоровлює епідермальний шар. За допомо­гою гарячих випарів підвищується тонус шкіри, а токсини, пил і бруд виводяться на поверхню. Регулярні парові ванни допома­гають внормувати рН шкіри та усунути запалення. Крім того, вони поліпшують обмінні про­цеси і перешкоджають передча­сному старінню шкіри, протидіють утворенню вугрів. Проте слід знати деякі нюанси, щоб не нашкодити шкірі (адже парою можна попектися).

Парова ванночка: деякі нюанси

Перед тим як проводити процедуру, шкіру слід очистити за допомогою лосьйону або мо­лочка. На повіки та шкіру нав­коло губ накладіть жирний крем - там шкіра найтонша, тож може постраждати від пари. Перед процедурою слід приготувати 2-3-х літрову посудину (кастру­лю, миску) з грубими стінками, рушник. Можна робити парову ванноч­ку на простій чи мінеральній воді, а можна — на відварі трав. Для цього трави покладіть у по­судину, залийте окропом, поче­кайте кілька хвилин, а потім на­крийтеся рушником. А ще добре додавати кілька крапель ефірної олії - лаванди, грейпфруту, апе­льсину, чайного дерева.
Над паровою ванночкою нахи­ляйтеся обережно, щоб не було занадто гаряче. Після процедури бажано вмитися прохолодною водою з додаванням кількох крапель лимонного соку. Таку процедуру найкраще проводити ввечері перед сном адже шкі­ра розпарюється. Після цього не варто виходити надвір.

Як парова ванноч­ка може позбавити від чорних ця­ток — вугрів-комедонів

Чорні цятки з'являються внаслідок закупорювання саль­них залоз надлишками шкірно­го сала, до якого додаються дріб­ні частинки пилу і відмерлі клі­тини шкіри. Найчастіше таке стається при комбінованій чи жирній шкірі. Комедони (так називаються чорні цятки) з'являються на кінчику або на крилах носа, на підборідді і чолі — це так звана Т-подібна зона об­личчя. Нерідко на місці вугрів утворюються прищі та на­гноювання — внаслідок потрап­ляння патогенної мікрофлори.
Тому їх варто позбуватися. І найпростіше — за допомогою парової ванночки. Шкіра розпа­риться, пори розширяться, жир "розтане" та виведе бруд. Зали­шки можна забрати за допомо­гою скрабів — наприклад, на основі кавової гущі, після чого на­класти на шкіру живильний крем.
До речі, якщо ваша шкіра схи­льна до появи вугрів, не за­стосовуйте косметологічні засо­би на основі спирту — вони су­шитимуть шкіру, через що саль­ні залози почнуть виділяти сек­рет з подвоєною силою. А також у жодному разі не намагайтеся "витискати" чорні цятки — так можна занести інфекцію. Нато­мість раз на тиждень можна використовувати маску з білої гли­ни, що також дає хороший результат в боротьбі з вуграми.
Не менш ефективною буде ма­ска з геркулесу — до однієї сто­лової ложки вівсяних пластів­ців, подрібнених у кавовому млинку, додайте дрібку соди. Порошок розведіть кефіром до утворення густої кашки. Накла­діть її на все обличчя та залишіть на 10 - 15 хвилин. Далі промасажуйте нею обличчя і змийте во­дою. Підійде і маска зі звичайно­го кефіру. Завдяки високому вмісту кислот він легко розчиняє шкірне сало — накладіть на 15 - 20 хвилин і змийте теплою во­дою. За короткий проміжок часу вугрі поступово почнуть зникати.

Парова ванна: протипокази і застреження

Якщо ваша шкіра нормаль­на або жирна, "сеанс" може три­вати до 10 - 15 хвилин. А ось при схильності до лущення краще парити обличчя щонайдовше 5 - 7 хвилин. При жирній шкірі об­личчя процедура проводиться не частіше як два рази на місяць. При нормальній шкірі парову ванночку слід робити раз на мі­сяць, а при сухій — не частіше як раз на два місяці для лікування вугрів.
Загалом, парові ванночки при­значені саме для жирної шкіри, оскільки за допомогою цієї про­цедури вона пом'якшується, пори розширюються, а сальне закупорювання і вугри видаляються набагато легше. Можна використовувати спеціальні тра­ви або збори: столову ложку ро­машки та столову ложку м'яти. Або візьміть у рівній пропорції шавлію, мати-й-мачуху і хвощ. Можна спробувати такий збір: ромашка, календула, ягоди ялі­вцю, кора дуба.
А для сухої шкіри візьміть ла­вровий лист, солодку, ромашку, шавлію, липу. Ці трави можна використовувати і окремо, і в будь-якому поєднанні.
Якщо у вас комбінована шкіра, рекомендовані такі рослини: троянда, фенхель, ромашка, гво­здика, лавровий лист.
Не слід робити парові ванноч­ки, якщо є схильність до куперозу (коли судинки близько ро­зміщені до шкіри). А також тре­ба бути обережним при гіпер­тонії та астмі.


Немає коментарів :

Дописати коментар