Лілія біла: застосування в медицині та рецепти

Усі люблять цю чудову квітку за її вишукану красу і приємні пахощі. Для лікування рослину використовують тільки в народній медицині та гомеопатії.
У надземній частині містяться са­поніни, а в цибулинах — алкалоїди. На­родні цілителі давно помітили лікарські властивості цієї рослини. Лілія відома як болезаспокійливий, кровоспинний, се­чогінний та ранозагоювальний засіб.

Лілія біла в народній медицині

Як діуретичний (сечогінний) засіб за­стосовують відвар або настій цибулин лілії: 35 г подрібненої сировини залити 500 мл окропу, кип'ятити 3 хвилини, на­стоювати 2 години, вживати по 2 столові ложки 4 рази на день перед їдою. Внутрішньо також приймають відвар цибулин, який тонізує, зупиняє кров, регулює менструації, а ще має відхар­кувальну дію. Для пришвидшення дозрівання наривів зварені в молоці ци­булини лілій прикладають до хворо­го місця.
Народна медицина для розсмокту­вання ущільнень матки пропонує пити відвар квіток лілії. Для цього готують спиртову настоянку з цибулин білої лілії. Спочатку слід викопати цибулину (одну-дві), подрібнити і 10 г кашки залити 100 грамами горілки. Приймати по 5-10 кра­пель такої настоянки чотири рази на день. Після такої терапії у вас зникнуть різного роду набряки. Цей рецепт мо­жна застосовувати і як відхаркувальний засіб. Адже біла лілія (а це перевірено) чудово лікує захворювання дихальних шляхів, тонізує організм, допомагає йому одужати. Спиртовою настоянкою можна натирати спину при радикуліті і суглоби — при ревматизмі. Народна медицина рекомендує готу­вати з білої лілії й олію. Для цього квіти олії залити соняшниковою або оливко­вою олією так, щоб покрити їх. Насто­яти 14 днів і потім натирати при болю в суглобах і при судомах, для лікування опіків і ран. Можна приготувати і таку мазь: взяти 2 столові ложки подріб­нених квіточок, 2 столові ложки под­рібненого листя і 2 столові подрібнених цибулин. Усе це змішати, залити 2/3 склянки соняшникової олії, настоюва­ти 3 тижні (бажано на сонці). Така мазь успішно усуває біль, різноманітні за­пальні процеси у суглобах. Чудово підійде олія і для лікування тріщин на п'ятах, ран, опіків, при гангрені та при сильній мігрені. Якщо зробити олію з білої лілії, то можна успішно вилікувати запалення вуха. Для цього просочуємо турундочки, вкладаємо їх у вуха і зали­шаємо на ніч.
Різноманітні гнійники, абсцеси та фурункули можна виліку­вати за допомогою печених цибулин лілії. До запалених місць прикладаємо частини цибулини як аплікації або ко­мпреси.
Як афродизіак олія лілії збуджує і пе­решкоджає передчасному сім'яви­порскуванню в чоловіків.
Зовні теплу лілейну олію можна зас­тосовувати при зовнішніх ознаках гінекологічних хвороб для локального намащування до двох разів на день. Умивання олією — дуже корисна про­цедура для шкіри всіх типів та будь-яко­го віку. Олія чудово очищає забрудне­ну шкіру, оберігає її від надмірного ви­сихання, омолоджує, освіжає втомле­ну, роблячи її оксамитовою і м'якою, зволожує ніжну шкіру губ. Завдяки ма­сажу обличчя поліпшуються на клі­тинному рівні обмінні процеси шкіри. Крім того, олія лілії допомагає зберег­ти красу декольте і бюста, якщо її застосовувати регулярно. А також олія при­швидшує ріст волосяного покриву в місцях опіку.
Здавна люблять лілію молоденькі дівчата. З неї готують мазь, яка допома­гає при проблемній шкірі: 20 г меду, ци­булинки садової лілії. Цибулинки поте­рти на тертці, недовго поварити у 100 мл води, профільтрувати, додати мед, сто­лову ложку розтопленого воску, роз­мішати до охолодження. Змащувати місця, де лущиться шкіра, при екземі, дерматиті. Можна також зробити мазь і за таким рецептом: готують відвар з квіток лілії, додають мед та суху гірчицю в рівних пропорціях, ретельно змі­шують і виводять пігментні плями, лас­товиння, відбілюють обличчя, щоб воно було таке ж гарне, як сама лілія. Олія білої лілії допоможе дуже довго залишитися молодими й чарівними.
Лілійний аромат здатний подарувати святковий настрій, відчуття радості, знімає нервову напругу, позбавляє на­громадженого стресу. Саме тому дуже корисно приймати ванни з олією білої лілії і робити ванночки для ніг, тому що олія має ще й дезодорувальну влас­тивість. Олію, настояну на квітках лілії, добре застосовувати як живильний крем або молочко для всього тіла під час масажу.
Не пропустіть час цвітіння білої лілії на своїй садовій ділянці. Свіжі пелюстки квіток лілії помістіть у темний бутель і залийте охолодженою кип'яченою олією (до складу олії соняшнику входять жирні кислоти, які підсилюють лікувальну дію лілії). Залиште на 2 тижні в темному місці. У таких умовах олія зберігає свої цілющі властивості в до­машній аптечці багато років.

Немає коментарів :

Дописати коментар