Яка користь хвої для людини?

Найулюбленіше свято більшості людей - Новий рік важко уявити без діда Мороза, подарунків, але і звичайно красуні - ялинки. Адже вона не тільки приносить в дім святковий настрій, аромат хвої, але і володіє безліччю лікувальних властивостей.
У ялини з лікувальною метою можна збирати не тільки хвою, але і верхівки гілочок - збирати краще в травні, недостиглі шишки і смолу-збираємо в червні-серпні, бруньки - в лютому і березні. Хвою збираємо звичайно ж взимку.
Користь ялини для людини очевидна, але як і будь-які народні методи лікування повинні бути узгоджені з лікарем; можливо у Вас є захворювання, при яких застосовувати ялину не бажано.

Користь хвої

Якими ж властивостями і від яких хвороб нам допоможе ялиночка? 
Користь хвої:
  • бореться з хворобами нирок, серця і судин;
  • допомагає при різних захворюваннях очей;
  • має протимікробну, протизапальну, потогінну, жовчогінну, знеболюючу, сечогінну, протицингову дію;
  • ефективна при розсіяному склерозі, гангрені, геморої, судомах;
  • очищає організм від радіонуклідів.
Взимку в ній збільшуються вітаміни, тому з цілющою метою хвою використовують в холодний час року.
Жодна таблетка так не діє на організм - комплексний вплив і ніяких побічних ефектів.
Фітонциди хвої знезаражують шкідливі мікроорганізми і допомагають нашому імунітету.
Фітонциди сприятливо впливають на нервову систему, тому людям з нервовими розладами, істерією, безсонням корисно знаходитися поряд з ялинкою.
Ялина позитивно впливає на людей, що мають проблеми з серцем і судинами, органами дихання.

Лікувальні рецепти

  1. Щоб поліпшити зір приготуйте відвар з: п'яти подрібнених столових ложок голок; двох склянок окропу. Нехай постоїть на водяній бані півгодини і потім залиште на всю ніч. Пити треба по одній столовій ложці 3-4 рази за день, краще після того як ви поїли.
  2. Хвоя відмінний сечогінний засіб. Чайну ложку залити окропом, візьміть один стакан, залиште на тридцять хвилин і пийте по столовій ложці кілька разів на день.
  3. Дуже корисна хвоя при туберкульозі. Знадобитися кашка і мед в однакових пропорціях. Залиште її на пару тижнів, зрідка перемішуючи. Такий лікувальний сік п'ємо натщесерце по дві столові ложки.
  4. Якщо у вас артрит приготуйте гілки ялини і залийте киплячою водою, нехай остигає, коли ви зможете опустити в розчин ноги або руки, тоді опускайте на півгодини. Потім добре укутати на годину. Робіть такі ванни через два дні. При ревматичному поліартриті треба зробити сім процедур. Також ванночки з гілок хвої і солі чудово допомагають при радикуліті, лишаї.
  5. Щоб поліпшити кровообіг в суглобах і уникнути артриту корисні ванночки з ялинової хвої. Візьміть дві ємності: одну з гарячим настоєм хвої, інша з холодним. Спочатку опускаємо ноги в гарячу ванночку, потім у холодну. Тримайте зовсім мало, приблизно 15 секунд. Щоб збільшити ефект додайте в кожну ємність дві ложки солі.

Користь від шишок

Користь ялини не тільки в хвої, також цілющою дією володіють і шишки.
  1. Остеохондроз неприємне захворювання, давайте спробуємо полегшити перебіг хвороби шишками. Гарненько промийте шишку, залийте її окропом і залиште на ніч, закривши склянку. З ранку випийте половину склянки і знову додайте киплячу воду. На наступний ранок треба випити весь стакан. Увечері приготуйте новий відвар, візьміть іншу шишку. Лікуватися треба довго - 62 дні. 14 днів пийте відвар, використайте сім шишок. Потім перерва на 10 днів і знову два тижні п'ємо відвар. Полом 10 днів відпочиваємо і два тижні п'ємо. Всього вам потрібна 21 шишка. Намагайтеся пити натщесерце. Робити два курси на рік.
  2. Молодняк зелених шишок добре настоювати на горілці і пити при високому тиску, щоб послабити біль при виразці шлунка і гастриті.
  3. Як зробити настоянку? Шишки подрібнити і залити горілкою 1:10, поставити в тепле місце на тиждень. Пити по столовій ложці цілий місяць, три рази до їди. Фітонциди хвої чудово очищають, дезінфікують повітря від різних мікробів. Просто нарвіть букети з хвої і розставте по всій квартирі, обов'язково три рази на рік - взимку, навесні, восени.
  4. Візьміть ялинові гілки, покладіть у відро і залийте окропом - ваш будинок наповниться цілющим ароматом. Можна капнути у воду лимонного соку.
  5. Хвойні голочки можна просто розжовувати, трохи пожувати і виплюнути.
Хвойні голки мають таку дію:
  • дезінфікуючу;
  • загальнозміцнюючу;
  • протизапальну;
  • сечогінну;
  • відхаркувальну.
Але застосовувати треба не менше трьох тижнів. Голочки можна зберігати в холодильнику два місяці, закритими.

Немає коментарів :

Дописати коментар