Електростимуляція — метод електролікування, за яким штучний електричний сигнал замінює природний нервовий імпульс, стимулюючи функцію органа (тканини). Початково електростимуляцію використовували для гімнастики м'язів імпульсним струмом низької частоти. Тепер широко застосовують нові види імпульсних струмів — діадинамічні, синусоїдальні, модульовані та ін., а також біопотенціали нормальних м'язів.
Апарати для електростимуляції
Найбільш поширеними є апарати: «Тонус-2», «Діадинамік» (Франція, Польща), «Ампліпульс-5», «Ендотон-1», «Мета-1», «Скат», «Бистел», «ЕНС-01», «Міоритм-021», «Аспітус», «Стимул-12», «Міоритм-082».
Методика застосування електростимуляції
Електростимуляцію посмугованих м'язів роблять у рухових пунктах нервів і м'язів. Площа електродів залежить від розмірів стимульованого м'яза. Активний електрод із вологою гідрофільною прокладкою відповідного розміру щільно фіксують на шкірі пов'язкою. Пасивний електрод із прокладкою розміщують і закріплюють на середній лінії тіла між лопатками або на поперековій ділянці. Полярність активного електрода встановлюють згідно з полярною формулою, яку складають під час електродіагностики. У разі значного зниження електрозбудливості м'язів, особливо розміщених по діагоналі, коли отримати ізольоване скорочення досить складно, обидва електроди фіксують вздовж м'яза (двополюсна методика).
Для електростимуляції мімічних м'язів використовують такі самі електроди, що й для електродіагностики. У разі стимуляції гладких м'язів внутрішніх органів електроди у вигляді пластинок, площа яких залежить від розмірів органа, накладають поперечно, відповідно до зони проекції органа. Для електростимуляції шлунка і кишок використовують апарат «Ендотон-1», укомплектований не лише зовнішніми електродами, а й спеціальними порожнинними (дуоденальний, прямокишковий). Тривалість процедури 10—16 хв. Процедури проводять щоденно, а іноді й кілька разів на день. За показаннями курс електростимуляції повторюють із проміжком у 2-3 тижні.
Під час процедури хворий не повинен відчувати болю. Відсутність скорочення м'язів, недиференційоване скорочення або різкий біль свідчать про помилки у проведенні процедури.
Під час процедури хворий не повинен відчувати болю. Відсутність скорочення м'язів, недиференційоване скорочення або різкий біль свідчать про помилки у проведенні процедури.
Немає коментарів :
Дописати коментар