Сучасна людина використовує мобільний телефон навіть частіше, ніж бачиться з друзями. Цей хитромудрий багатофункціональний пристрій давно став не просто необхідністю, а головним аксесуаром в усьому житті. Це сховище кращих моментів, путівник до незнайомого місця і навіть бібліотека. Там є все, включаючи прості, але такі необхідні функції. Але чи знаєте ви, яким чином мобільний телефон впливає на ваше здоров'я?
Руйнування імунітету
Це може здатися неймовірним, але часте використання мобільних пристроїв справді підриває опірність організму до вірусів та інфекцій. Імунна система страждає від численних бактерій, зосереджених на поверхні гаджета. Дослідження, проведене фахівцями Лондонської школи гігієни, виявило, що на мобільному телефоні є стільки мікробів, скільки не зосереджено під обідком унітазу.
Електромагнітне випромінювання
Навіть якщо ви тримайте свої руки в ідеальній чистоті, наука попереджає про інші потенційні небезпеки. Електромагнітні хвилі, які поширює ваш девайс, можуть викликати онкологічні захворювання та зміни в ДНК. Бездротові технології змінюють і деформують червоні і білі кров'яні тільця, що неминуче веде до хвороб крові. Багато фахівців прирівнюють часте використання мобільних телефонів до таких негативних факторів, як вплив канцерогенів, пестицидів і вихлопних газів. Дослідження, спрямовані на вивчення впливу стільникового телефону на психіку людини, виявили іншу цікаву тенденцію. Виявляється, гаджети роблять людей асоціальними і можуть провокувати антигромадську поведінку. Першими дізналися про це дослідники з університету штату Меріленд. Так, фанати телефонних розмов менш схильні надавати допомогу благодійним організаціям. Це можна пояснити тим, що мобільний пристрій заміщує потребу людини в соціальних зв'язках. Крім того, набір текстових повідомлень відключає потребу в особистих зустрічах.
Навантаження на хребет
Ця інформація буде корисна для любителів СМС і інтернет-серфінгу. Неприродна поза, при якій голова похилена вниз, а м'язи шиї напружені, викликає дискомфорт у різних частинах тіла. Особливо страждають м'язи шиї і спини. Фахівці відділення відновної медицини в клініці хірургії хребта Нью-Йорка попереджають, що в середньому голова дорослої людини важить 4,5 кілограма. При регулярному відхиленні шиї вниз хребет відчуває тиск еквівалентний 27 кілограмам. Також фанати набору текстових повідомлень часто відчувають головні болі, дискомфорт у спині, плечах і ранні симптоми артриту. Врятувати ситуацію допоможе тільки правильна постава і обмеження часу використання девайса.
Пухлина в мозку
Подумайте тричі, перш ніж погоджуватися на роботу, під час якої вам доведеться по 8 годин щодня мати справу з мобільним телефоном. Відомий випадок, коли італійський чоловік виграв судовий процес у компанії-роботодавця, яка змушувала своїх співробітників відповідати на телефонні дзвінки протягом усього робочого дня. Головним аргументом з боку обвинувачення було посилання на дослідження шведського професора Ленартта Харделля, який виявив, що у користувачів стільникових телефонів в 5 разів частіше розвивається рак головного мозку.
Це може зашкодити вашому слуху
Дослідження, проведене фахівцями Американської академії отоларингології, виявило, що люди, які розмовляють по телефону протягом однієї години в день, вже через 4 роки спостерігають часткову втрату слуху, а іноді пошкодження функцій внутрішнього вуха. Це відноситься і до любителів слухати музику в навушниках.
Погіршення зору
Всі ми знаємо, що дивитися на сонце небезпечно для очей. Той же ефект на очі надає і яскраве свічення екранів мобільних телефонів. Так зокрема 65 відсотків американців страждають від синдрому сухих очей і погіршення зору.
Депресія і стрес
Якщо ви не знаєте, що це таке, ймовірно, ви не любитель безцільного серфінгу по посиланнях в Інтернеті. Насправді активні користувачі мобільних телефонів частіше відчувають занепокоєння, тривогу й відчувають себе нещасними.
Алергічні реакції
Матеріали, з яких зроблений мобільний телефон, теж можуть завдати шкоди вашому здоров'ю. Зі зростанням популярності смартфонів лікарі відзначили сплеск скарг на алергію, висип та контактний дерматит. Вся справа в нікелі, який є відомим алергеном.
Немає коментарів :
Дописати коментар