Чим виводити бородавки? Видалення бородавок лазером

Напевно кожен стикався з проблемою бородавок якщо не у себе, то у близької людини напевно. Нарости на шкірі у вигляді сосочків, округлих утворень або цвітної капусти - це місце розмноження папіломавірусної інфекції, яка видозмінює людські клітини, змушуючи шкіру розростатися і набувати досить непрезентабельного вигляду. У момент своєї появи маленькі бородавки виглядають як звичайний косметичний дефект. Але якщо організм слабшає і знижується імунітет, то вони починають рости в розмірах, захоплюючи нову територію, і в деяких випадках можуть стати причиною ракової пухлини. 
Згідно зі статистичними даними, 65% населення нашої планети є носіями папіломавірусної інфекції. Бородавки займають друге місце за «популярністю» після вугрової висипки серед усіх дерматологічних захворювань. Нарости можуть самостійно зникнути, якщо імунна система людини прийде в норму і організм подужає вірус, але час позбавлення від бородавок у кожного індивідуальний – в середньому від 6 місяців до 2 років. Успішний результат можливий лише в 80% випадків, в іншому - необхідні ретельне лікування, догляд або операція. Всього можна нарахувати близько 30 видів бородавок, і не всі з них такі нешкідливі, як здається на перший погляд. Тому перед тим як позбутися будь-якого новоутворення, необхідна консультація грамотного дерматолога, тим більше що медицина знає, чим виводити бородавки, і володіє значним арсеналом з їх видалення.

Причини появи бородавок

Першопричина появи бородавок - зараження вірусом папіломи. Це можливо в таких випадках:
  • рукостискання або поцілунок, тобто при прямому контакті;
  • побутовим способом: зубні щітки, гребінці, громадський транспорт, спортзал і т. д.;
  • підошовні бородавки можна отримати в басейні і при носінні чужого взуття;
  • дитячі нарости можуть виникнути, якщо мама заразилася папіломоюпід час вагітності;
  • статеві контакти можуть стати причиною виникнення бородавок в ділянці паху;
  • самозараження під час гоління або епіляції.

Основне джерело інфекції - це людина з новоутвореннями на шкірі, але нерідкісні випадки, коли зараження відбувається від носія без явно виражених ознак папілом.

Сприятливе середовище для появи бородавок

Вірус активно проникає через будь-які пошкодження на шкірі - дрібні садна або тріщини. У людини з сильною імунною системою вірус перестає бути активним протягом 6-12 місяців і поступово виводиться з організму. У людей з ослабленим імунітетом ризик появи бородавок збільшується багаторазово в результаті:
  • інфекцій;
  • переохолоджень;
  • вагітності;
  • менопауз;
  • стресів;
  • діабету;
  • гормонального дисбалансу і ожиріння.

Період розвитку і сприйнятливість кожної людини до папіломи залежать від його організму, але основна група ризику - це літні люди та діти. Захисні властивості шкіри дітей і літніх людей значно знижені, в результаті чого перші ознаки новоутворень можуть з'явитися протягом 2 тижнів і швидко прогресувати. Варто зазначити, що перш ніж виводити бородавки будь-яким способом, консультація лікаря-дерматолога - обов'язкова.

Типи бородавок

Папіломи класифікуються за своїм зовнішнім виглядом і розташуванням елементів.
Звичайні бородавки. Це найпоширеніший вид, що зустрічається у 60% всіх заражених. Відрізняються невеликим наростом у вигляді горбистих вузликів над поверхнею шкіри. Як правило краї таких бородавок чітко обмежені і мають рожевий або сірувато-білий колір. Найчастіше зустрічаються на пальцях і зап'ястях.
Підошовні бородавки. З'являються на ногах у вигляді болючих бляшок жовтуватого або сірого кольору розміром до 5 см. У загальній масі складають 35% всіх шкірних папілом.
Юнацькі бородавки. 4% всіх підлітків заражені даним видом наростів шкіри. Це бляшки неправильної форми жовто-сірого кольору, незначно піднімаються над шкірою. Місця розміщення: руки, пошкоджена шкіра, обличчя і коліна.
Ниткоподібна велика бородавка або акрохорд. Новоутворення має циліндричну форму і нагадує шишку, яка подовжується з часом. Наріст еластичний і м'який на дотик. Зустрічається у 50% всіх літніх людей і має тілесно-жовтуватий колір.
Бородавки м'ясників. Група ризику - люди, які часто і щільно контактують з сирим м'ясом. Вірус проникає в організм через дрібні пошкодження шкіри. Основні осередки поширення - кисті й лікті. Новоутворення зазвичай безболісні і мають світло-коричневий або білий колір.
Кондилома або аногенітальне утворення. Чорна бородавка, своїм виглядом нагадує півнячий гребінь або кольорову капусту. Розташовується в області паху, в окремих випадках на язиці або на внутрішній стороні щік. Після появи перших наростів вірус швидко поширюється по всій площі зараження.
Кератоз або старечі бородавки. Цей вид папілом безпосередньо не пов'язаний з інфекцією. З'являється він у результаті розростання рогового шару шкіри і має декілька стадій: бляшка нарівні зі шкірою, потім вузлик з нерівною поверхнею, а потім наріст перетворюється в тверді лусочки. Група ризику - літні люди, хворі на псоріаз та іншими дерматологічними захворюваннями.

Чим виводити бородавки

Людям, чий імунітет знижений і у кого папіломи локалізовані навколо статевих органів або в ротовій порожнині, необхідно пройти курс противірусної терапії із застосуванням таких препаратів:
  • "Ацикловір";
  • "Гропринозин";
  • "Панавір".

Разом з терапією, рекомендується приймати препарати, які підвищують і зміцнюють імунітет, що також допоможе позбутися від бородавок і папілом: наприклад препарат "Імунал". Після того, як імунітет зміцніє, можна переходити до безпосереднього видалення папілом. Якщо проблем з імунітетом немає, а висипання нечисленні, то можна обійтися і без медикаментозної терапії. Застосовувати після консультації з лікарем!

Видалення бородавок лазером

При видаленні утворень лазером прилад точково впливає на уражену ділянку шкіри, нагріваючи клітини папіломи і випаровуючи з них все воду. В результаті чого наріст просто засихає, а лазер «запаює» пошкоджену шкіру і капіляри, які живлять бородавку. Після закінчення операції на шкірі з'являється суха скоринка без крові і болю. Видалення бородавок лазером на обличчі або інших ніжних частинах тіла проходить тільки із застосуванням м'якого шліфуючого лазера, інакше є ймовірність появи рубців і шрамів. Показання: видалення папілом на обличчі зважаючи на сприятливий косметичного ефект; утвори в межах 1 мм - 1 см. Протипоказання: запалення або гнійники в ділянці папілом; низький рівень імунітету; підозра на злоякісність утвору.
Переваги:
  • порівняно швидке відновлення шкірного покриву - близько 5-7 днів;
  • практично відсутні післяопераційні рубці і виключена кровотеча;
  • одне з головних достоїнств лазерного методу - стерильність, тому небезпека заразитися чим-небудь у процесі операції зведена до нуля.

Недоліки:
  • лазер в будь-якому випадку викликає травмування шкіри, тому є ймовірність появи дочірніх елементів у людей з ослабленим імунітетом;
  • можливості взяти зразок тканини на онкологічне підтвердження на жаль немає.

Пропалювання азотом

Кріодеструкція або випалювання бородавок - це вплив на папіломи низькими температурами аж до 196° С. Рідкий азот, впливаючи на клітини тканин, руйнує папілому. Після припікання утворюється міхур, під яким починає формуватися здорова шкіра, уже без вірусу (2-3 дні). Невеликі утвори припікають ватною паличкою протягом 5-10 секунд, у той час як на великі бородавки може знадобитися від 30 до 40 секунд на припікання.
Показання:
  • косметичний дефект;
  • дочірні папіломи;
  • підошовні утвори;
  • бородавки, які зазнають частої травматизації.

Протипоказання: зниження імунітету; ділянка обличчя (ризик виникнення шрамів).
Переваги - операція проходить за лічені секунди, не вимагає великих фінансових витрат і більш ніж безпечна. Недоліки – у місцях, де шкіра надчутлива, процедура може бути досить болючою. У таких випадках застосовується місцева анестезія ("Лідокаїн", "Новакаїн"). Зверніть увагу, що з моменту анестезії повинно пройти не менше 15 хвилин. В протилежному випадку, рідкий азот просто заморозить анестетик і з'явиться велике обмороження.

Хірургічне видалення

Операція проходить тільки в присутності хірурга-дерматолога і, як правило, під місцевим наркозом ("Лідокаїн", "Новокаїн"). Після висічення утворів і добування кореня накладається косметичний шов і проводиться післяопераційна обробка місця операції. Якщо бородавка на носі, лікті або на тонкій ніжці, то хірург просто відсікає цю ніжку, не розрізаючи здорові тканини, що дозволяє операції пройти більш-менш безболісно і швидко. Хірургічне втручання при видаленні папілом застосовується нечасто, тому що косметичний ринок рясніє різною апаратурою для видалення новоутворень, проте винятком можуть бути тільки складні випадки в ділянці паху і вкрай запущені бородавки.
Показання до хірургічного видалення папілом:
  • підозра в доброякісності бородавки;
  • папілома постійно піддається зовнішнім травм (гоління, натирання від одягу);
  • швидкий розвиток новоутворення або запалення;
  • площа бородавки більше 1 см.

Протипоказання:
  • захворювання інфекційного характеру;
  • різні патології внутрішніх органів;
  • нестабільне згортання крові.

Переваги:
  • видалення утворень будь-якого розміру в поєднанні з аналізами на доброякісність папіломи;
  • швидкість операції і явно видимий результат.

Недоліки:
  • терміни загоєння прооперованої ділянки аж до 3 тижнів;
  • постійний догляд і періодичне відвідування лікаря; у деяких випадках може залишитися післяопераційний шрам.

Підводячи підсумок


Перш ніж видаляти бородавки, насамперед варто проконсультуватися у досвідченого лікаря-дерматолога, який, у свою чергу, поставить правильний діагноз і виключить будь-які злоякісні зміни в утвореннях. Косметичні салони, звичайно, добре оснащені обладнанням і засобами, але персонал не завжди володіє необхідною кваліфікацією і знаннями. Тому щоб уникнути ризиків краще звертатися в спеціалізовані клініки або до дипломованих спеціалістів.

Немає коментарів :

Дописати коментар